Skocz do zawartości
Gość browaarr

Jakie CB / Trudny wybór CB (dyskusje)

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie nie przekonuje. Używając normalnego radia CB moge posłuchać muzyki ze zwykłego radia.

W przypadku konwertera, musisz się przełączyć na pasmo MW i już radia normalnego sobie nie posłuchasz. Obawiam się, że nie będzie to często używany gadżet.

 

Myślę, że słabe CB radio z króciuteńką anteną będzie sobie lepiej radziło niż ten konwerter. Pytanie jeszcze jak długą masz antenę FM w samochodzie zainstalowaną. Ja mam wklejaną w szybę i nie sądzę bym coś na niej sensownie odebrał.

 

Sugeruję odpuszczenie sobie tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
President też popełnił kilka dobrych anten. Tyle, że to długie anteny są, dodatkowo drogie, a niektórych już się nie da kupić.

Texas i Colorado. WA-27 gdyby nią tak nie bujało podczas jazdy i nie traciłaby parametrów, oraz gdyby ruda tak szybko ją nie zjadała, to mogłaby też być ok. Do tego ceny... Po 4 latach użytkowania Colorado, zaczęła przeciekać. Santiago 1200 po 9 latach, nadal trzyma się ok. To tak w małym OT. Temat anten jest gdzie indziej.

Kosiad

Na antymiśka ujdzie. Coś tam usłyszysz, a na YT możesz zobaczyć jak to w praktyce wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla pocieszenia, nowe Santiago miewają problemy z przetrzymaniem jednej zimy. Wolę Super Santiago 1200 - hiszpańska podróbka, lepsza jakościowo.

 

Z Presidenta najfajniejsza jest Pensylvania. Niestety, praktycznie nie do zdobycia. Bardzo rzadko na rynku wtórnym i do tego za koszmarne pieniądze. Znajomy taką ma. Rewelacja.

 

Ja się przesiadam na anteny 3/8. statnio opędziłem Diamonda CR-11 i nic mi już na PL nie zostało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kosiad

Na antymiśka ujdzie. Coś tam usłyszysz, a na YT możesz zobaczyć jak to w praktyce wygląda.

 

OK dzięki za linka. Ja tylko z ciekawości zapytałem jak to działa w praktyce bo na stronie określają to jako nowość itp. Ogólnie nie mam zamiaru tego kupować ponieważ mam CB.

A tego CB to bardzo rzadko używam do nadawania (jak ścieżka itp) bo jak stoją albo coś się dzieje to nie ma możliwości aby do mnie nie doleciało :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla pocieszenia, nowe Santiago miewają problemy z przetrzymaniem jednej zimy. Wolę Super Santiago 1200 - hiszpańska podróbka, lepsza jakościowo.

Z Presidenta najfajniejsza jest Pensylvania. Niestety, praktycznie nie do zdobycia. Bardzo rzadko na rynku wtórnym i do tego za koszmarne pieniądze.

Hiszpańskie zamienniki mam 3, 300, 600 i 1200. Już też wiekowe, ale trzymają normę. Nie wiem jak nowe, bo nie kupuję. Na co mi 30 anten?

Wracając do Pensylvani. Leżała nie tak dawno na Allegro, za jakieś 400 albo 500 zł :debil

 

Kosiad

Ja osobiście nie zakładałem tego, bo lubię pogaworzyć przez radio, i w dodatku lubię słyszeć na spore odległości.

Ma to jeden mój znajomy założone i średnio na 5km odbiera w terenie pagórkowatym. Na równinach do 10km spokojnie słychać, według jego opinii. Zależy co kto woli, ale i tak uważam że warto mieć coś, z czego można się odezwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko co byście poradzili mi.

Najprawdopodobniej się wymienię z ojcem który ma alan 28 na mojego unidena xl 520 pro.

Raz czy była by to dla mnie dobra wymiana dwa podejrzewam że na moim IC100 HUSTLER na tej antenie szału bym nie zrobił , więc jaką byście polecili antenę do tego alana montowaną na śruby do klapy tak żeby nie wystawała za bardzo bo garaż mam niski :P

Cenę chciałbym jak najniższą rzecz jasna ale nie mówię że to ma się 100zł zmieścić tak żeby miało to ręce i nogi:P

Edytowane przez sebolpittbull

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sirio Turbo 2000 lub troszkę dłuższa 3000. Jeszcze Alan 9 Plus. Tak do 1.5m możesz spokojnie założyć, więc ja bym zwrócił uwagę na te anteny, stawiając bardziej na S.T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Cię ojciec znienawidzi :krzeslem

U żony na klapie jeździ Gamma IIR od Sirtela. Jest zadowolona. Też miała przez pewien czas A28. Zasięgi były zupełnie wystarczające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A28 to już niezłe radio. U520 to szumofon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie szukam cb radia do codziennego użytku na trasie, aktualnie mam tti 880 i szukam czegoś nowszego. Słyszłem bardzo dobre opinie o radiach president johnny III i harry III. Co sądzicie o tych modelach warto dopłacać do harrego, może polecicie coś w tej cenie lepszego. Zależy mi też trochę na niewielkich rozmiarach radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie warto dopłacać do Harry III. Johnny III też nie wydaje mi się wart wydawania na niego pieniędzy.

Nowsze radia są zazwyczaj gorsze od starych. I mam tu na myśli radia często ponad kilkunastoletnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś opinie, ma ktoś dla mnie jakieś propozycje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może jakieś opinie, ma ktoś dla mnie jakieś propozycje??

 

A co ci nie bangla w tti 880.

 

Mniejsze to tylko takie, co ja mam i użytkuje ponad 2 lata bez żadnych niespodzianek lafayette zeus - ale tylko ze względu na niebieskie podświetlenie:

 

images?q=tbn:ANd9GcRruHBHowzlb1PWmdpxSHJhm6e0AiJDxiw_vOq8myOt1-BmOuwZ

 

bo jest jeszcze:

 

images?q=tbn:ANd9GcTiX56vY8MVk-yRKDux8yjccazMrDOpQpq_KeSkTt_5em0iNSCI

 

oraz inne modele tej firmy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli co nie polecacie Presidenta??

 

Zależy ile masz "miedzi" - jak wystarczająco to polecam, bo to dobre CB. Tylko należy się zastanowić do czego ci to radio potrzebne. Mój "zeus" ostrzega mnie dość wcześnie, przed korkami, karetce pogotowia na "bombach", wypadkach i oczywiście przed "suszarkami", "filmowcami" itp. Nie kusi mnie naklejka na tylnej klapie :

images?q=tbn:ANd9GcTRkyZC4O6IeUJbzGPW1R0S5cuCxSLkfDQcLOcmly8Q9dy5rr6k i wydanie 300 zł więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o poniższym zestawie?

 

CB Radio Lafayette Atena

http://www.strefakierowcy.pl/713,cb-radio-lafayette-atena-wtyczka-gratis.html

 

Antena Sirio Omega 27 MAG (95 cm)

http://www.strefakierowcy.pl/571,antena-sirio-omega-27-mag-95-cm-.html

 

Kupiłem coś takiego w lecie 2011 i korzystałem może pare razy.

Sprzedawca powiedział, że nie trzeba nic stroić a działa to fatalnie w trasie, słysze tylko szumy i ledwo udaje się rozpoznać o czym mowa :(

 

Nie mam ciągle czasu żeby pojechać na strojenie radyjka-anteny...

Edytowane przez Gzheg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co sądzicie o poniższym zestawie?

 

CB Radio Lafayette Atena

http://www.strefakierowcy.pl/713,cb-radio-lafayette-atena-wtyczka-gratis.html

 

Antena Sirio Omega 27 MAG (95 cm)

http://www.strefakierowcy.pl/571,antena-sirio-omega-27-mag-95-cm-.html

 

Kupiłem coś takiego w lecie 2011 i korzystałem może pare razy.

Sprzedawca powiedział, że nie trzeba nic stroić a działa to fatalnie w trasie, słysze tylko szumy i ledwo udaje się rozpoznać o czym mowa :(

 

Nie mam ciągle czasu żeby pojechać na strojenie radyjka-anteny...

Sprawdź czy masz odpowiednio ustawiony multistandard:

http://www.cb-radio.info.pl/download/ATENA_YOSAN_Multistandard.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CB Radio Lafayette Atena

Miałem Atenę bo poleciałem na RF-Gaina - przy długim promienniku dużo śmieci ściąga. Powiem tak, że w porównaniu z Zeusem ma bardzo kiepskie filtry. Łapało dosłownie wszystko linię wysokiego napięcia, czy przydrożne trafo. Drugi mankament to odsłuch na głośniku, miałem wrażenie, że jest mniej zrozumiały niż w Zeusie.

Na pewno najpierw trzeba sprawdzić instalację antenową (przewód, końcówki, zestrojenie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności