Skocz do zawartości
Gość browaarr

Jakie CB / Trudny wybór CB (dyskusje)

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież to Stabo to taki sam szumofon jak Prezio... odpuść sobie jeśli chcesz miłego w odsłuchu radia.

 

Jeśli radio zamierzasz gdzieś tam sobie wcisnąć między fotel a tunel czy w miejsce popielniczki, to i tak byłby wskazany głośnik zewnętrzny. Najlepiej Motorola, przynajmniej Nokia lub President (bardzo podobny w odsłuchu do Nokii, rzekłbym nawet - ciutek lepszy, ale zdecydowanie droższy). Zupełnie inne brzmienie i radość słuchania. Nawet szumy tak nie męczą.

 

Alana 28 bym nie brał ze względu na potencjalne problemy z VFO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z nowych np. Alan 109? Jakie macie o nim zdanie? Wiem, że to niska półka, ale przynajmniej jest mały. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alan 109 ma zdaje mi się obudowę z tworzywa sztucznego, połka rzeczywiście niska ten model bym sobie mimo wszystko odpuścił.

Moim zdaniem podjedź do jakiegoś sklepu CB w Warszawie, poproś o przedstawienie kilku radyjek CB. Wybierz te których gabaryty będą Ci odpowiadać i poproś o ich podłączenie w samochodzie. Wybierz to, w którym twoim zdaniem jest najlepszy odsłuch,w końcu to ty będziesz musiał słuchac jak odbiera. Przydatna funkcja którą, powinno mieć wybrane radio to RF Gain czyli regulacja czułości odbiornika, ASC moim zdaniem nie jest zbyt precyzyjne(nie za przydatne-w moim Walkerze zbyt wiele wycina). Stabo jak koledzy mówią może być szumfonem ( kolega z forum ma taki model i jest zadowolony), ale musisz ocenić to sam czy ten poziom szumów twoim zdaniem jest dla ciebie dopuszczalny inaczej mówiac czy odsłuch na tym modelu ci odpowiada. Ja próbowałbym wybrać pomiędzy:

Alanem 18- tylko uzywki;

stabo 3001,

Yosan 120- małe wymiary RF Gain,

Yosan 2204-małe wymiary

Edytowane przez kajaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za podpowiedzi. :) W ciągu tygodnia/dwóch pewnie odwiedzę jakiś serwis CB. Koło firmy mam serwis Mikar na Al. Krakowskiej, ewentualnie w miarę po drodze do domu mam serwis na Al. Jerozolimskich koło ORLENa.

A jak będę w tamtych rejonach to podjadę na Kobielską. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A z nowych np. Alan 109?

Proste radyjko od którego za wiele nie można wymagać. Względem jakości odsłuchu bije MTecha na łeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież to Stabo to taki sam szumofon jak Prezio... odpuść sobie jeśli chcesz miłego w odsłuchu radia.

Do tego cały czas dążę, ale widać nie każdy to rozumie ;)

Alana 28 bym nie brał ze względu na potencjalne problemy z VFO.

Podobnie jest np. z Alanem 18. Jest troszkę dłubania przy tym, ale jakby tak patrząc na każde negatywy, każdego radia, to nic nikt by nie kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten serwis w Alejach Jerozolimskich przy Orlenie jest niezły. Mają dużą wiedzę i przynajmniej moim znajomym nie wciskali żadnej ciemnoty.

W Pruszkowie masz jeszcze Artursssa.

 

Alan 18 nie ma tych problemów z VFO co Alan 28. A18 z czystym sumieniem moge polecić. A28 nie do końca. Jak się trafi szczęśliwie sztukę bez problemów z VFO, to radio bardzo fajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VFO to generator częstotliwości potrzebnej do przemiany sygnału w torze pośredniej częstotliwości, jest w każdym radiu, ale o tym że coś z nim nie halo w Alanie 28 pierwsze słyszę. Żeby nie było, A28 posiadałem swego czasu i nie miałem z nim żadnych kłopotów. Pracę VFO można ocenić w zasadzie tylko oscyloskopem.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nakręcić na czym tak dokładnie problem polega. Z tego co słyszałem, to się starzeje to paskudztwo, którym jest VFO zalewane i zmienia parametry. Ogólnie radio "nie wstaje" poprawnie.

Moj A28 tak umarł i widziałem wiele innych z tym samym problemem w serwisie u znajomego.

 

Nie wiem jak to procentowo wygląda, bo w serwisie na części to zazwyczaj takie radia można spotkać.

Na tej samej zasadzie łatwo spotkać Rangera 2950/2970 z uwalonym prockiem.

Edytowane przez Chmarski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Alan 18 nie ma tych problemów z VFO co Alan 28. A18 z czystym sumieniem moge polecić. A28 nie do końca. Jak się trafi szczęśliwie sztukę bez problemów z VFO, to radio bardzo fajne.

Widzisz, ja to mogę powiedzieć o Alanie 18, bo mając 3 szt. to wszystkie miały ten problem. A28 przerobiłem kilka i tylko jeden mi nawalił z VFO. Osobiście mam jeszcze jednego A28 dobre 5 lat, i jak na chwilę obecną nic mu nie mogę zarzucić oprócz przycisków, które psują się nagminnie w tym modelu. Nie ma cud radia, bo każde ma jakiś mankament, i trzeba się liczyć z tym, że po pewnym okresie użytkowania, coś w nim padnie.

A problem polega na tym, że radio staje się głuche, coś ala zimny lut. Pukniesz w niego i zazwyczaj załapie. Trzeba wytopić wosk, wylutować wszystko i poprawiać co trzeba. Dużo dłubania, ale do zrobienia.

Edytowane przez Leonisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z 18 miałem taki sam problem zimne luty na vco,,,radio po poprawię śmiga jak ta lala,,,polecam szczerze,,,jak dorwiesz dobre radio nie grzebane bez magików to do auta w sam raz,,,gabaryt hmm trochę duży jak na nowsze egzemplarze ale jakościowo wypadnie lepiej,,,bardzo dobre filtry i modulacja,,,do tego dobry mike i antenka 1,5m,,,i zestaw bardzo dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, ze w A28 puknięcie nic nie dawało. Radio martwe i tyle. Czymś tam świeci i nic ponadto. Czasami zdarzało mu się zaskoczyć, ale bardzo rzadko.

Przelutowanie nie pomagało. Jedynym rozwiązaniem była wymiana VFO. Niestety, nie wiadomo kiedy znowu poleci.

I tylko to mówi mi, że radia tego z czystym sumieniem polecić nie mogę. Najważniejsze, że kupując takie radio nie mamy żadnej gwarancji, że porblem nas spotka. Zwłoki na części w serwisie to swego rodzaju kumulacja i nie powinna być brana zbyt mocno pod uwagę w statytyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem sobie unidenka pro 520 xl i dostałęm od kumpla taka podrabiana georgie.

w tym momencie mam raczej fatalny odsłuch.

planuje zakup anteny, ml 145 jest fajna ale na kombiaka nieco za długa.

chciałem missouri ale mi odradził znajomy i teraz myślę nad ohio.

Czy mogę prosić o jakieś opinię na temat tej antenki??

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
planuje zakup anteny, ml 145 jest fajna ale na kombiaka nieco za długa

 

moim zdaniem jest w sam raz !!!

 

Czy mogę prosić o jakieś opinię na temat tej antenki??

 

Ml-ka w porównaniu z ohio będzie zdecydowanie lepsza. Natomiast musisz zadać sobie jedno podstawowe pytanie: jakie chcesz uzyskać osiągi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakie chcesz uzyskać osiągi...

może inaczej chcesz słyszeć i być słyszalny z tej anteny czy tylko ma dobrze wyglądać i chcesz się pochwalić że masz Presidenta za ponad 200 złp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebuje bardzo długiej i bardzo dobrej anteny. Wiem, że ML jest bardzo dobra bo mój znajomek ma i naprawdę świetnie mu się sprawuje. ja chcę się zamknąc w metrze i to koniecznie na magnesie. sirio as 100 tez wchodzi w grę jednak nie ukrywam, że wolałbym prestige na dachu:) wiem, że to dziecinne podejście do sprawy ale wole presidenta:)

krócej mówiąc z ładnych antenek chce najlepiej odbierającą.

dlatego pytam o ohio, wydaje mi się, że jest ładna i lepsza od gergia, florida i missuri.

mam racje czy nie bardzo???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od Georgi czy Floridy lepsza. Pracuje tak samo marnie jak Missouri, ale jest konstrukcyjnie wytrwalsza. Z tych czterech wymienionych badziewi, na pewno jakościowo najlepsza. President, to żadne prestige na dachu. Marne anteny, jak i marnie są wykonane. Kiedyś tylko produkowali dobre radia. Sirio Turbo 1000, lub Lemm Mini Turbo 1002. Do 1m, to zacne anteny, które pracują jak należy. Wybór jednak należy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

President też popełnił kilka dobrych anten. Tyle, że to długie anteny są, dodatkowo drogie, a niektórych już się nie da kupić.

ML'ka wcale długą anteną nie jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytam z czystej ciekawości czy ktoś z kolegów miał z tym styczność - jak to w praktyce działa?

 

NOWOŚĆ!!!!! Konwerter umożliwia nasłuch pasma CB przy użyciu radioodbiornika samochodowego, na zakresie fal średnich MW, za pomocą konwencjonalnej anteny samochodowej....

 

strona sklepu i opisu:

http://www.bascom.lodz.pl/Konwerter_CBMW_do_radia_samochodowego_NOWOSC-1085.html

 

c02abcedb7550acdb752469c92c75015.jpg

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności