Skocz do zawartości
Wicked

Dlaczego w B6 nie ma mocnego diesla?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Zastanawiam się od dawna, dlaczego w Passacie B6 nie ma tak naprawdę mocnego diesla? Chodzi mi np. o 3.0 TDI z Audi. W B5 były v6 TDI i wybierało je sporo ludzi. Wydaje, mi się że dużo ludzi zdecydowałoby się na taki motor, chociażby jako alternatywę dla 2.0 FSI. Co o tym myślicie?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noooo racja przydała by się taka opcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja znawcą nie jestem ale myśle, że jednak nie było by jakiegoś ogromnego zainteresowania bo jak widzę na ulicach to prawie wszystkie to 2.0 tdi, a jak ktoś potrzebuje więcej pałera to weźmie tą mocniejszą wersje zdaje się 170 kucy i ma dużo mocy i oszczędne spalanie. poza tym nowa a6 to duża bestia(marzy mi się kombi) więc ten 3.0 tdi radzi sobie z nią pewnie tak samo jak ten 2.0 w pasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marzy mi się 5.0 V10 TDI w Paszczaku B6. I niech nikt nie mówi że to nie ma pałera :D

 

Swoją drogą to lipa że z silników zasilanych gnojowicą max to 2.0 TDI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, patrzcie po konkurencji w tej klasie nikt nei ma takich silnikow , toyota 177, opel 160 itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez przesady, patrzcie po konkurencji w tej klasie nikt nei ma takich silnikow , toyota 177, opel 160 itd

 

Ale to przecież nie znaczy, że passat nie może mieć np.takiego 3.0 TDI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy potwora ma swojego amatora ;)

Ale nie powiem ... moze nie 3.0 ... ale 2.7 TDI owszem powinno być

i to jest własnie alternatywa dla 2.5 V6 TDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinnno, ;( ale nima ... Byc moze jakis ekolog maczał w tym swe owłosione paluchy. No i na pewno kosztuje cos utrzumanie modelu, który zadko się będzie sprzedawał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tez nie o to chodzi, 2.7 , 3.0 itd sa montowane w audikach wzdluznie, a B6 ma mozliwosc zamontowania silniak tylko poprzecznie wiec jest to po prostu niewykonalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To tez nie o to chodzi, 2.7 , 3.0 itd sa montowane w audikach wzdluznie, a B6 ma mozliwosc zamontowania silniak tylko poprzecznie wiec jest to po prostu niewykonalne.

 

no ale benzynowa v6 jakos zmiescili i zamontowali

 

raczej jest to zabieg marketingowy - jak ktos chce mocniejsze auto to juz sie trzeba o pol klasy wyzej rozgladac - czyli audiana a6. Za to audi 2.0 TDi ma tylko 140KM, nie widze zeby 170KM tam montowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie widze zeby 170KM tam montowali.
To się mylisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś naprawdę mocno pragnąłby takiej jednostki w B6 istnieje jeszcze coś takiego jak SWAP :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli ktoś naprawdę mocno pragnąłby takiej jednostki w B6 istnieje jeszcze coś takiego jak SWAP :)

 

A co jest mocniejsze i ma podobną wielkość co vr6? Niestety ale vw zdecydował, że jeśli kogoś stać na mocne auto to kupi a4 3.0 tdi, albo RS4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś ostatnio czytałem, że takie są założenia firmy!

Według nich Passaty mają być w miarę eleganckimi limuzynami, z cichymi w miarę mocnymi silnikami. Jeśli ktoś będzie chciał bardziej usportowioną limuzynę, musi skierować się w stronę Audi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzieś ostatnio czytałem, że takie są założenia firmy!

Według nich Passaty mają być w miarę eleganckimi limuzynami, z cichymi w miarę mocnymi silnikami. Jeśli ktoś będzie chciał bardziej usportowioną limuzynę, musi skierować się w stronę Audi.

 

To jest sedno sprawy. Taką wymyślili sobie "strategię".

Co leżało u podstaw? Pewnie jak zwykle - pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ubolewam, że w B6 nie ma diesla V6. Uważam, że taki silnik powinien się w passacie znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jest benzyna r36:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest i tym bardziej dziwi mnie, że nie ma "większego" diesla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B5 były montowane mocne diesle 150, 163 i 180PS. Na poziomie tej wersji jedyne czego brakowało VW to silnik 3.0 TDI.

 

W B6 skończyła się przyjemność na pojemności 2 litrów. A szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W B6 skończyła się przyjemność na pojemności 2 litrów. A szkoda.

Nie można mieć wszystkiego. Nie da się połączyć samochodu za 150 tys, z konkurencyjną ilością miejsca w środku z silnikami montowanymi wzdłużnie.

Jedyne co możesz napisać to: "Szkoda, że mnie nie stać na phaeton'a, albo audi a6" - tam paleta silników kończy się na V10 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności