Skocz do zawartości
m3iaz

[Instrukcja] włączenie autozamykania szyb podczas deszczu

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie tak to wygląda:

 

20180806_190522.jpg

20180806_190538.jpg

20180806_190552.jpg

20180806_191936.jpg

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nico851 wejdź w "Pomocnik kodowania" . Jak z niego wyjdziesz to w polu "Nowe kodowanie" pojawi się wartość adekwatnie do wybranych opcji. Wtedy możesz dać "Wykonaj".

Ale chyba wiesz, że na tym twoim BCM'ie domykanie nie działa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie dlatego bo mam literkę H na końcu ??? Ale gdzieś widziałem że ktoś tam miał jeszcze starsza wersje i gościowi to działało jakoś... Czyli można by powiedzieć że mogę sobie te opcje odpuścić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starszą wersję BCM'a? Też chciałbym to zobaczyć. A może starszą wersję ogólnie? - czyli model B6 i moduł Bordnetz (zamiast BCM) - to się zgodzę.

Możesz się oczywiście pobawić ale tak jak pisałem wcześniej - ta funkcja działa na sofcie 0474 w górę, a ty masz 0465 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawię się i zobaczmy myślę że nic nie zaszkodzi jak by nagle zadziałało?to dam znać. Przy okazji zapytam czy według powyższych zdjęć które dodał kolega krawcol82 mogę się sugerować? Ponieważ poradnik ze strony pierwszej nic mi nie mówi...tak jak pisałem wyżej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poda mi ktoś kto ma B6 i działa mu domykanie szyby jakie ma sterowniki w drzwiach ? Głównie chodzi o tył ale fajnie jeśli poda także  przód .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki mam z przodu 3C0959792 i 3C0959793. Z tyłu mam 3C0959794 i 3C0959795. Także to są chyba zupełnie podstawowe, bo nawet lampek w lusterkach nie ma, a w drzwi musiałem dołożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Krawcol82 napisał:

Sterowniki mam z przodu 3C0959792 i 3C0959793. Z tyłu mam 3C0959794 i 3C0959795. Także to są chyba zupełnie podstawowe, bo nawet lampek w lusterkach nie ma, a w drzwi musiałem dołożyć.

A działa Ci domykanie podczas deszczu rozumiem? Potrzebuje dwa numery SW i HW możesz podesłać skan . Może wyjaśnię po co mi to jest , mianowicie działa mi domykanie szyb ale tylko przednich ,tylnych silników nie zmieniałem jeszcze i nie bardzo wiem na jakie zmienić .

Edytowane przez goro79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak opisałem kilka dni temu-szyby się zamykają pod wpływem wody (testowałem to z takim nałym zraszaczem ręcznym do kwiatków) i pod wpływem ostrego słońca. Poczytaj kilka postów wstecz.

Przod HW 002, SW 03XX

Tył H004, S04XX

 

To jest odczytane z obudowy sterowników-jak montowałem lampki do tapicerki, to porobiłem sobie zdjęcia.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi tak samo działa. Pada deszcz - zamykają się. Zostawie uchylone okna i szyberdach w pełnym słońcu - po jakimś tam czasie się zamkną :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bo tak to już chyba jest, nie było u Was tak że jak jedziecie pod słońce to sie wycieraczki też czasem włącza? szczegolnie jak słońce nisko? mi bardzo często się włączają jak jadę pod słońce... więc na logike szyby i panorama sie domyka tez jak mocno świeci na czujnik :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupi czujnik :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos mi doradzi jak przeliczyc swoje kodowanie jak w hex mam 1 litere f

moje kodowanie 062525

prosze niech ktos mi przeliczy jakie ma byc zeby szyby sie zamykaly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, rakud29 napisał:

moje kodowanie 062525

Z jakiego modułu jest to kodowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

centralnej elektryki i pozniej wybieram 7N0955559 RLFS i z tego to kodowanie

Edytowane przez rakud29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

06... to oznacza, że masz włączone domykanie - przynajmniej w czujniku RLS. Pokaż jeszcze kodowanie centralnej elektryki łącznie z oznaczeniem wersji modułu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może ktoś w skrócie napisać jak zrobić automatyczne domykanie podczas deszczu dla passata B7 (vcds)? Rok 2013. W którym miejscu aktywować dodatkowe przetarcie szyby po użyciu spryskiwacza? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jaką wersję softu ma twój BCM. Jeśli niższą niż 0474 to zacznij od wymiany albo zmiany softu w tym module... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, nTomek napisał:

Sprawdź jaką wersję softu ma twój BCM. Jeśli niższą niż 0474 to zacznij od wymiany albo zmiany softu w tym module... 

Niestety nie posiadam swojego kabla. Podpina się mój kolega w pracy jak coś potrzebuje robić. Zbieram sobie jakieś rzeczy i później w pracy kumpel próbuje zrobić co mu podrzucę. Ostatnio wyłączył start stop i automatykę tylnej wycieraczki. Teraz doczytałem się o tym domykaniu i o dotarciu wycieraczką po spryskiwaczu. Obie te sprawy fajne. To opóźnione docieranie mam w lagunie, nie zostaje zaciek na szybie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Whiro napisał:

o dotarciu wycieraczką po spryskiwaczu

W module przedniej wycieraczki zaznaczasz w bajcie 01, bit 3 - "Tear Wiping active"

18 godzin temu, Whiro napisał:

o tym domykaniu

W module RLS zaznaczasz w bajcie 00, bit 2 - "Rain Closing active" oraz w module komfortu (46) w bajcie 09, bit 1.

Moduł wycieraczki i RLS jest dostępny jako podsystem w module BCM (09).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności