Skocz do zawartości
Leszek304

Jaka jest czułość czujników poduszek?

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem że w szukajce znajdę odpowiedź ale mnie zawiodła natomiast wujek google stwierdza że to zależy wszystko od ustawień producenta w konkretnych modelach i roczniku.

Mam dwie poduszki powietrzne, dla kierowcy i dla pasażera. Zastanawia mnie jak w passatach B4 jest ustawiona czułość tych poduszek? Dokładniej to chciałbym wiedzieć po jakim dzwonie czujniki uznają że należy wystrzelić poduszki? Nie chciałbym mieć niespodzianki po małej stłuczce podczas której pęka tylko lampa czy lekko zderzak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po stłuczce z przyczepą gdzie w przyczepce poszła tylna lampa u mnie tylko spadła tablica rejestracyjna wyszedłem z całymi poduszkami. Czujniki są tak ustawione że podczas parkowania poduszki nie strzelą. Moja zonka także trafiła sarenkę i poduchy nie wywaliło. Inna sprawa że za żadnym z tych zdarzeń nie był uszkodzony zderzak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważna jest nie tylko siła, ale i kierunek uderzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja po stłuczce z przyczepą gdzie w przyczepce poszła tylna lampa u mnie tylko spadła tablica rejestracyjna wyszedłem z całymi poduszkami

 

Pamiętamy pamiętamy :hyhy:

 

A tak na poważnie to też jestem ciekaw. Opisze swoją przygodę w zwiedzaniu pola żyta ale jeszcze Vectrą. Miała 4 poduchy przód i boczne. Wlatując w polec przy prędkości 60km/h skosiłem ładny kamień i znak drogowy poszedł całym bokiem. O dziwo żadna nie wystrzeliła. Pan mechanik jak zobaczył dolny wahacz aż był zdziwiony że żadna nie wystrzeliła gdyż był on cały wygięty w pól od kamienia. Także wsio zależy od nie wiem czego. Niby jest że poduszki strzelają powyżej 20km/h ale prawda taka że zależy wsio od rozwoju sytuacji kolizji. Jak uderzysz i jaką częścią. Dodam że zderzak w tym przypadku był tylko porysowany ale nie rozwalony.

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies kiedys czytalem, ze poduchy moga wystrzelic dopiero po przekroczeniu 27 km/h, ale ile jest w tym prawdy to niewiem.

Ja w grudniu zeszlego roku walnolem sarne, do wymiany byly: lampa prawa, maska, przedni pas, chlodnice, wentylatory, oslony rozrzadu i pare innych czesci, z blach to jedynie maska i zgiety byl delikatnie rog blotnika nad migaczem i poduchy nie wystrzelily, na szczescie.

Sarne uderzylem z predkoscia okolo 50-60 km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzies kiedys czytalem, ze poduchy moga wystrzelic dopiero po przekroczeniu 27 km/h

A gdybyś tak stał na skrzyżowaniu w celu skręcenia i nagle w ciebie ktoś przyrżnął? Nie przydały by się poduchy?

A kończąc ten sarkazm, to chyba wszystkie poduszki działają na przeciążenia. Kurtyny działają na przeciążenia boczne, a te standardowe na wzdłużne. A przy ilu "g" wybuchają to już nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję to obejżeć

 

[ame]

[/ame]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proponuję to obejżeć

 

Mam nadzieję, że nikt w to nie uwierzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za wystrzelenie poduszek odpowiadaja czujniki a przeciez w zrerzakach one nie sa zamontowane wiec to czy zderzak peknie podczas uderzenia nie ma raczej nic do rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi kolegą rozbił poprzedniego paska i zakładam, że z poduchami było wszystko ok, nie wystrzeliły przy takim uderzeniu bocznym jak na foto, w paska uderzył golf którym jechał tylko kierowca, wywaliło dwie poduchy - kierowcy i pasażera

passat WR 3649J1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjżyjcie sie uważnie jak głęboko musi się wbić passek żeby wystrzeliło poduchy. Daleko za zderzakiem. Jakby przy podłużnicach.

 

A tutaj B53b, reakcja bardzo późna

http://www.euroncap.com/Player.aspx?nk=f42c6914-72db-4ed8-9dcb-258facbf1ac6

 

W B53bg już troszkę wcześniej wystrzeliwuje poduszki

 

http://www.euroncap.com/Player.aspx?nk=d9fede35-cfcd-4b84-bfe9-545cea0bda5e

 

No i B6

 

http://www.euroncap.com/Player.aspx?nk=ad13518d-564d-4442-a8fa-4f9c013e8dc7

Edytowane przez Bashful

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B6 ma chyba już 2-stopniowe poduszki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności