Skocz do zawartości
meriam3

światła obrysowe w lusterkach bocznych 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Szukałem na forum ale nie natknąłem się na takowy temat jak wyżej .

Pytam więc , czy ktoś już myślał o wprowadzeniu dodatkowo w lusterka boczne naszego paska światła led białego jako obrysówki .

Myślę o takim rozwiązaniu lecz nie wiem jak się dostać do wnętrza lusterka i zasilanie trzeba by było podpiąć chyba pod podświetlenie przełączników szyb.

:confused::confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale święta jeszcze daleko, a ty chcesz już choinkę ubierać? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja widzialem w 3BG sedan lusterka M-look z kierunkami jako obrysowki w koplorze pomaranczowym.moze sie to komus podobac-dla mnie żenada!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy się to komuś podoba czy nie nie jest pytaniem autora.

 

Dostęp do lusterka ładnie opisał kolega mpDante (co prawda do B6, ale jest ono praktycznie takie samo) http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=57859&highlight=wymiana+kierunkowskazu

 

Jeszcze trochę da się podpatrzeć w tym temacie http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=4205&highlight=wymiana+di%F3d , a w nim link np. ten http://www.passatplus.de/umbauten/aussenspiegel/blinkerspiegel.htm

 

Co do zasilania to faktycznie najłatwiej jest je wziąć z podświetlenia sterowania szybami albo z podświetlenia regulacji lusterek - jest już w drzwiach i włącza się z postojówkami. Jak dobrać się pod tapicerkę drzwi, znajdziesz szukając tematów dot. np. wymiany zamka: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=18834&highlight=potomnych

 

 

Poza względami estetycznymi (mi też nie podoba się ten pomysł) zostaje kwestia prawna - czy takie oświetlenie jest zgodne z polskim prawem - taki temat też był poruszany na forum, ale nie chce mi się już szukać, w każdym razie chodziło o obrysówki od wersji USA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To czy się to komuś podoba czy nie nie jest pytaniem autora.

 

może nie jest pytaniem autora, ale jako klub powinniśmy bronic wizerunku passata i nie pozwolić zrobić koledze choinki z auta...

 

 

a co posta tytułowego w polskim prawie jest jasno powiedziane gdzie powinny się znajdować obrysy i jakiego koloru powinny być, radzę przejrzeć zanim zrobisz to co masz zamiar pozwoli Ci to zauszczedzić dowód... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Panowie koledzy , może i macie po części rację - ale tylko po części - bo ,

-co powiecie o tuningu optycznym ( doklejanie jakiś spoilerów , brewek na leflektory, udziwnionych wymazów na karoserii, kół 18" i 19" -gdzie w brifie wyraźnie jest zaznaczone na czym te aotko ma jechać , przyciemnianie szyb i etc.)

Wcześniej miałem bmw seri 7 i jak doklejałem jej na reflektorze ringito niektórzy się ze mnie śmiali - podobnie jak i wy a dzisiaj owe ringi są w standarcie autka .

ostatnio widziałem któregoś z mercedesów właśnie z takimi lusterkami i było extra ( ale dla niektórych to badziew ) mój kolega miał do niedawna HONDE civic cupe z właśnie takimi lusterkami i nie na diodach lecz na żarówce .

Ja chciałem zrobić to na diodach tak żeby za mocno nie dawało plasku i nie zagłuszało światła kierunków. Samo lusterko w swej konstrukcji wydaje się mi jest przygotowane już do takiego odbiory , brakuje tylko podkreślenia tego wieczorem .

Tak już na koniec już z innej bajki ,jest takie powiedzenie " Jak stoisz a nie idziesz do przodu to się cofasz -niestety " a bez szalonych konstruktorów i zwariowanych niekiedy pomysłów nie było by takich PASKÓW niestety

pozdrawiam wszystkich - przychylnych np Tomcio i tych przychylnych inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co powiecie o tuningu optycznym ( doklejanie jakiś spoilerów , brewek na leflektory, udziwnionych wymazów na karoserii

to jest tuning optyczny? mylisz kolego pojęcia (wieśniaczenie i tuning optyczny)

 

kół 18" i 19" -gdzie w brifie wyraźnie jest zaznaczone na czym te aotko ma jechać

widać, że mało wiesz. koło jest podstawą tuningu... i to passata takie koła są bardzo miło widziane.

 

HONDE civic cupe z właśnie takimi lusterkami i nie na diodach lecz na żarówce .

no to masz genialny przykład, może dorzucisz do lusterek laminaty i cały wydech przelotowy? hehe

 

bez szalonych konstruktorów i zwariowanych niekiedy pomysłów nie było by takich PASKÓW niestety

a co jest szalonego w diodach w lusterkach? chłopaku ogarnij się! gdybyś auto z 2008r zrobił całe w rdzy lub założył airride to taczki czy koparki to owszem było by to szalone. a ten Twój pomysł z lusterkami to po prostu "wieś tańczy i śpiewa" i gdybym coś takiego zobaczył na ulicy, to wybuchnąłbym śmiechem...

 

no ale to Twoje auto i Tobie ma się podobać. sorry, za ostry komentarz ale ja tak juz mam. pozdrawiam i dobrze raze, przemysl jeszcze raz swój pomysł ;)

Edytowane przez witek-b5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak na leflektorach, ale na reflektorach za brewki można stracić dowodzik... podobnie jak za samoróby obrysówki.

Niestety (albo właśnie stety) oprócz inwencji szalonego konstruktora liczy się też homologacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli porównujesz okladanie auta zywica brewkami i lampeczkami z dobrym kolem i gleba i wrzucasz to do 1 worka to cos mi nie halo?

 

jesli zrobisz to logicznie w lusterkach z kierunkami moze i to by wygladalo... ale zebys nie zrobil wsi bo to latwiej zrobic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mówicie zręcznie o wsi a czym że jest pasek w dzień lusterko i biały klosz - dlatego napisałem że samo to prowokuje do takiego odbioru , według niektórych miękki tak zwany kierunkowskaz u was jest też chyba zbrodnią -a mam chęć sobie założyć to udziwnienie ponieważ wydaje mi się bardzo funkcjonalne .

W sród niektórych z was widać czysty niemiecki ORDUNG a szkoda bo czasami romantyzm i polot sprawia więcej radości .

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji - bez ubliżania

mój pasek to srbrny B5 3bg highl 96KW i niestety brakuje mi czegoś jeszcze - może tych światełek w lusterku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ma do tego miękki kierunek?

Sam chłopie nie wiesz czego chcesz, jeśli się Tobie to podoba to montuj, pokaż, pochwal sie, zrób manuala a tymczasem

_zamkniety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności