Skocz do zawartości
szuwax

Montaż halogenów B5 FL

Rekomendowane odpowiedzi

Ale trzeba zacząć od tego - czy Ty aby masz 3BG czy 3B?? Bo w opisie widzę że 3B, a halogeny z aukcji

http://allegro.pl/show_item.php?item=1480070096

są od 3BG.

 

to źle widzisz :lol

ale rad posłucham tzn poczytam :)

 

a mam pytanko,a jak z tymi kratkami ponieważ nie zerkałem jeszcze ale skoro zhalogenami wysyła mi dwie boczne to muszę jeszcze środkową dokupić...?

 

pzdr

Edytowane przez marcinL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to źle widzisz

ale rad posłucham tzn poczytam

 

a mam pytanko,a jak z tymi kratkami ponieważ nie zerkałem jeszcze ale skoro zhalogenami wysyła mi dwie boczne to muszę jeszcze środkową dokupić...?

 

pzdr

 

Jeżeli amsz passata po liftingu to po wyciagnieciu bocznych kratek lewej i prawej zostaje Ci srodkowa, srodkowa niczym sie nei rozni od tej co masz u siebie (jesli nie posiadasz halogenow) a u tych co maja halogeny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli amsz passata po liftingu to po wyciagnieciu bocznych kratek lewej i prawej zostaje Ci srodkowa, srodkowa niczym sie nei rozni od tej co masz u siebie (jesli nie posiadasz halogenow) a u tych co maja halogeny.

 

z informacji jaką Marcin ma w avatarze wynika, że ma paska sprzed liftowego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to źle widzisz

ale rad posłucham tzn poczytam

Może i źle widzę!!!! - oczywiście chciałem pomóc!!

ec2ad3d59b03784em.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może i źle widzę!!!! - oczywiście chciałem pomóc!!

 

chłopaki bez obrazy ale jeśli zerkniecie na mój podpis to b5 był teraz FL :)

fakt, w info jest b5 i dzięki wam za to spostrzeżenie ponieważ zaraz muszę zmienić:D

Wojtek nie dramatyzuj :lol

i tak jak wspomniałem wcześniej pomocy będę potrzebował lada chwila :)

Edytowane przez marcinL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wojtek nie dramatyzuj

Gdziez bym śmiał, ale byłem ostatnio na badaniach okresowych (pracowniczych) i wyszło że mam wzrok dobry, a tutaj na forum kolega pisze mi że źle widzę ;-) .

i tak jak wspomniałem wcześniej pomocy będę potrzebował lada chwila

Bez problemów się zapewne z tym uporasz. Uwierz - nic trudnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahcy du*o,zmień wreszcie ten opis :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ahcy du*o,zmień wreszcie ten opis

 

Patyk... :lol już zmieniłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patyk... :lol już zmieniłem :D

 

:564:

A jak tam montaż halogenów?

Pzdr ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tam montaż halogenów?

Pzdr

 

dzisiaj dopiero odebrałem awizo. jutro skocze na pocztę po halo i kratki. dzisiaj dopiero mi chłopak z forum wysłał przełącznik. może w pon jak będę miał chwilę i coś szarpne. ja tam jeszcze potrzebuje jakiś sterownik? nakreśl mi senseju :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie. W swoim passku nie mam przełącznika świateł z funkcją wł. halogenów. Nie mam też fabrycznie założonej potrzebnej instalacji, a chciałbym żeby halogeny świeciły mi podczas gdy wł. w przełączniku halogeny i w tedy gdy załącze światła drogowe. I tu moje pytanie gdzie i jak najlepiej podłączyć kable żeby świeciło z przełącznika i świateł drogowych. Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj dopiero odebrałem awizo. jutro skocze na pocztę po halo i kratki. dzisiaj dopiero mi chłopak z forum wysłał przełącznik. może w pon jak będę miał chwilę i coś szarpne. ja tam jeszcze potrzebuje jakiś sterownik? nakreśl mi senseju :D

 

Kabelki,włącznik,halogeny ( :-D ) i najzwyczajniejszy przekaźnik z czterema nóżkami-we,wy masa i zasilanie.Piny 30 85 86 i 87 ;)

W niektórych są dwa piny 87 ;)

 

 

 

Witam. Mam pytanie. W swoim passku nie mam przełącznika świateł z funkcją wł. halogenów. Nie mam też fabrycznie założonej potrzebnej instalacji, a chciałbym żeby halogeny świeciły mi podczas gdy wł. w przełączniku halogeny i w tedy gdy załącze światła drogowe. I tu moje pytanie gdzie i jak najlepiej podłączyć kable żeby świeciło z przełącznika i świateł drogowych. Z góry dziękuje za odpowiedzi.

 

Nie cuduj tylko kup włącznik i dorób instalację.To co chcesz zrobić jest niezgodne z przepisami.Od razu mówię-halogeny przeciwmgielne mogą się włączać już po zapaleniu pozycyjnych,ale przy włączeniu świateł drogowych muszą zgasnąć,zaś dalekosiężne mogą świecić tylko i wyłącznie ze światłami drogowymi.Powyżej nakreśliłem nieco opis podłączenia.

Pozdrawiam

 

 

 

 

Dla przypomnienia:

 

85 - masa (-)

86 - (+) załączający przekaźnik (halogeny) podawany przez jakiś wyłącznik

30 - (+) zasilający halogeny podany przez bezpiecznik

87 - kabelki biegnące do halogenów

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientujesz się może ile moga kosztować dalekosiężne bo szukałem w necie i nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Orientujesz się może ile moga kosztować dalekosiężne bo szukałem w necie i nie znalazłem.

 

Niemam pojęcia jeżeli chodzi o dalekosiężne.Normalnie były montowane przeciwmgłowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie o co chodzi z tymi dalekosiężnymi , można coś takiego włożyć zamiast przeciwmgielnych do 3bg ?Nie używam właściwie halogenów a coś do poprawy widoczności mogło by się przydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie o co chodzi z tymi dalekosiężnymi , można coś takiego włożyć zamiast przeciwmgielnych do 3bg ?Nie używam właściwie halogenów a coś do poprawy widoczności mogło by się przydać.

 

Z tego co mi wiadomo to nie produkowali do Passata dalekosiężnych...Jak koniecznie chcesz to musiałbyś dopasować jakieś halogeny z innego samochodu w miejsce oryginalnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dzis podlanczalem halogeny u siebie w passku i nie wiem czy dobrze, kombinowalem az zaczely swiecic tylko jak zaczelem je wlanczac to radio mi cichnie. Wiec tak nie wiem co mam zrobić z kablem minusem ktory wraca z prawego halogenu do kabiny( myslalem zeby go podlaczyć razem z nozka 85 i pozniej do jakiejs srubki ktora ma mase ale wlasnie wtedy mi wycisza tzn nic nie slysze a radio pracuje na Cd jak i FM) tak samo nie wiem gdzie podpiąćminusa z nózki 85. Czekam na podpowiedz co zrobic z tym fantem? Oraz gdzie montowaliscie u siebie przekaznik tak zeby nie przeszkadzal a byl sobie dobrzez amontowany bo na zdjeciu od Luka nie za bardzo widaca jak chce powiekszyc to sie nie zalancza zdjecie na imageshacku.

A nie wiem czy dobrze wyczytałem z postow ale czy od roku 2003 w passatach swiatła przeciwmgielne nie gasna podczas zapalenia świateł drogowych?

Edytowane przez maly3310

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie wiem czy dobrze wyczytałem z postow ale czy od roku 2003 w passatach swiatła przeciwmgielne nie gasna podczas zapalenia świateł drogowych?

Dobrze wyczytałeś-od 2003 roku podczas włączania świateł drogowych, światła p/mgielne nie gasną.

Tak na marginesie-popracuj nad ortografią i interpunkcją-ciężko się czyta Twoje wypowiedzi. Używanie przecinków nie boli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze wyczytałeś-od 2003 roku podczas włączania świateł drogowych, światła p/mgielne nie gasną.

Nie wiem czemu ale u mnie w 3B jest tak samo :-D a podłączone są dobrze...Da się jednak na to zaradzić :hyhy

 

 

Witajcie dzis podlanczalem halogeny u siebie w passku i nie wiem czy dobrze, kombinowalem az zaczely swiecic tylko jak zaczelem je wlanczac to radio mi cichnie. Wiec tak nie wiem co mam zrobić z kablem minusem ktory wraca z prawego halogenu do kabiny( myslalem zeby go podlaczyć razem z nozka 85 i pozniej do jakiejs srubki ktora ma mase ale wlasnie wtedy mi wycisza tzn nic nie slysze a radio pracuje na Cd jak i FM) tak samo nie wiem gdzie podpiąćminusa z nózki 85. Czekam na podpowiedz co zrobic z tym fantem? Oraz gdzie montowaliscie u siebie przekaznik tak zeby nie przeszkadzal a byl sobie dobrzez amontowany bo na zdjeciu od Luka nie za bardzo widaca jak chce powiekszyc to sie nie zalancza zdjecie na imageshacku.

A nie wiem czy dobrze wyczytałem z postow ale czy od roku 2003 w passatach swiatła przeciwmgielne nie gasna podczas zapalenia świateł drogowych?

Masę dajesz na nóżkę 85-prosto z karoserii ;) Przekaźnik możesz spokojnie umiejscowić w miejscu oryginalnie dla nich przeznaczonym,jest tam jeszcze sporo miejsca i ładnie go tam wpasujesz.Kable masowe na halogeny dajesz także prosto z karoserii,przekaźnik steruje plusem w tej konfiguracji którą pokazałem powyżej (w opisie podłączenia przekaźnika).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dziś podłączyłem i działa ładnie. Usterka z radiem rozwiązana, a było to przez to ze wczoraj przez słuchanie radia i nie gaszenie ciągle świateł akumulator się rozładował i później efekt był tego taki, że jak włączałem halogeny to radio mi się wyciszało, bo nie było prądu :P. Niedawno skręciłem i wszystko poskładałem :). Przepraszam, za wczorajszego posta nie stylistycznego ale byłem zmęczony i szybko go pisałem. Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności