Skocz do zawartości
szuwax

Montaż halogenów B5 FL

Rekomendowane odpowiedzi

Co może być przyczyną palenia się bezpiecznika w momencie włączania halogenów??? Ma ktoś jakiś pomysł gdzie grzebnąć??

Zwarcie.

Zobacz wtyczki i kable... U moich rodziców są wtyczki samoróbki z silikonu (po kradzieży halogenów nie miałem już ochoty kupować wtyczek)-po wymianie rozrządu mechanik źle podłączył wtyczkę i zanim się zorientowałem, co może byc przyczyną palenia się bezpiecznika, poszły 3 bezpieczniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sam montowales czy juz byly?

Halogeny sa ori. Jeździłem ponad 2 lata i było wszystko ok a teraz kibel. Lukne dzisiaj może w świeczki to sie chyba coś wyjaśni. :) Dzięki za wszystkie info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór.

 

Proszę o informacje jak się ma jakość świecenia halogenów (tylko oryginał) w przypadku połączenia ze światłem xenonowym. Posiadam Passacika z oryginalnymi bi-ksenonami i podczas przeglądu technicznego poruszyłem kwestię halogenów. Diagnosta stwierdził, że w przypadku halogenów szkoda inwestycji ponieważ xenon jest o wiele silniejszym i jaśniejszym światłem a używanie halogenów i tak generalnie nic mi nie da. Po prostu światło emitowane przez halogen nie będzie w stanie przebić się przez biel emitowaną z xenonu.

Owszem, spotyka się na drodze auta z oryginalnymi xenonami i soczewkowymi halogenami. Dodał, że posiadam nstalację i mogę to wykorzystać ale wg stanu faktycznego szkoda pieniążków.

 

W sumie jest w tym argumencie jakaś logika. Dzisiaj podczas podróży po krajowych drogach, we mgle biel z niebieskawą poświatą idealnie dawała sobie radę w dosyć mocnym "mleku". IMHO o wiele lepiej niż zwykłe H4 tudzież inne.

 

I teraz rodzi się pytanie .. jak będzie spisywał się halogen w połączeniu z xenonem.

Jak wspomniałem .. dla samego świecenia będzie szkoda zachodu.

 

Liczę na merytoryczne rozwiązania.

 

Nie interesuje mnie funkcja estetyczna tudzież montaż tylko ze względu na wygląd. Zbyt poważne auto aby robić z niego wiejski dupowóz i tak jak to robią inni wozić się na halogenach jak na światłach drogowych. Interesuje mnie tylko praktyczne użytkowanie. Wiadomo idzie zima .. halogen może się przydać ale jak to będzie wyglądało w połączeniu z oryginalnym światłem xenonowym?

Edytowane przez Tomy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomy, ja mam u siebie oryginalnie bi-xenon i halogeny...

Jak włączam halogeny przy włączonych xenonach-prawie wcale nie widać, żeby te halogeny świeciły-różnica w świetle jest bardzo mała. W ciągu 2,5 roku używałem halogenów tylko kilka razy-w sumie bez powodu-chyba tylko po to, żeby sobie poświeciły :)

Na Twoim miejscu nie pakowałbym pieniędzy w halogeny-bo nie maja większego sensu-chyba, że chcesz poprawić sobie wygląd samochodu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krawcol82 - potwierdziło się to co mówił diagnosta. Serdecznie dziękuję. Nie ma sensu inwestować w instalację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam pytanie czy ktos przerabiał sobie w b5 z halogenow na siwatło doswietlania skretu . właśnie sie zabieram za robote

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sejo 20 - zauważ, że doświetlanie zakrętów występuje w autach z "pełnokloszowymi" halogenami, które rozpraszają wiązkę światła. W soczewkach w B5 możesz nie uzyskać tego efektu. IMHO szkoda kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacze ja chce sie odpiac pod kier. tylko ze wtedy bym musial miec dwa osobne przekazniki na kazdy halogen osobno zobacze i napisze co mi z tego wyszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawno dawno temu założyłem sobie przednie halogeny a dopiero dziś zauważyłem ze gaszą mi się przy zapaleniu świateł drogowych czy to normalne ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zapaleniu świateł drogowych czy to normalne ????

ja mam oryginalnie halogeny i nic nie gaśnie czy to na krótkich czy na długich czy jak przełanczam nawet na postojówkach możesz sobie świecić halogenami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dawno dawno temu założyłem sobie przednie halogeny a dopiero dziś zauważyłem ze gaszą mi się przy zapaleniu świateł drogowych czy to normalne ????

Fabrycznie do roku 2002 włącznie było to normalne... Dopiero od 2003roku halogeny nie gasną przy włączeniu świateł drogowych... Nie wiem, czym to było spowodowane-może jakieś unijne przepisy :?:

Widocznie udało Ci się podłączyć wszystko tak, jak fabryka robiła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm..a jak zrobić to tak żeby mi nie gasły ??? jakieś pomysły ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz podłączone z przekaźnikiem.Przeciwmgłowe mają gasnąć po załączeniu drogowych a dalekosiężne nie.Poprostu trzeba zamienić kabelek sterujący przekaźnikiem.Zależy wszystko od tego jak masz podłączone.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie kupiłem przełącznik świateł , do montażu halogenów z opcją na halogeny przednie i nie wiem czy kupiłem pod przekaźniki czy nie. Jak to sprawdzić?? Dodam że przełącznik jest oryginalny numery które odczytałem z niego , nie wiem który jest oznaczeniem elementu więc podam wszystkie :

PA6 GK30

TC4 1C0941531A

C1A-T 0675

 

---------- Post added at 20:39 ---------- Previous post was at 14:08 ----------

 

Witam mam takie pytanie kupiłem przełącznik świateł , do montażu halogenów z opcją na halogeny przednie i nie wiem czy kupiłem pod przekaźniki czy nie. Jak to sprawdzić?? Dodam że przełącznik jest oryginalny numery które odczytałem z niego , nie wiem który jest oznaczeniem elementu więc podam wszystkie :

PA6 GK30

TC4 1C0941531A

C1A-T 0675

Koledzy pomocy !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1C0941531A

 

to jest nr oznaczający włącznik, fakt jest on również do zasilania halogenów ale fabrycznie nie było przekaźnika, możesz zamontować go a jak to już poruszane było w tym wątku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mogli byście mi podać link do aukcji z takim przekaźnikiem , bo te co są już nie działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można dołożyć przekaźnik z czterema nóżkami-wystarczy...Są tam nóżki o numerach:30,85,86,87.Plus na halogeny łączysz i podpinasz pod 87. Pod 30 dajesz zasilanie (+) poprzez bezpiecznik. Na 85 dajesz mase a na 86 dajesz (+) z włącznika halogenów.Wsio ;) Poniżej foto standardowego przekaźnika który można zainstalować.

przeka?nik.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to Łukasz,najzwyklejszy przekaźnik uniwersalny ;) Zapomniałem wcześniej wrzucić linka :) Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno , gdzie mogę dostać wtyczki zasilania do halogenów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności