Skocz do zawartości
szuwax

Montaż halogenów B5 FL

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zamontować halogeny do mojego Passka. Przeszukałem forum ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi. Mam już nowy włącznik z możliwością włączania przednich halogenów i halogeny z kratkami. Potrzebuje pomocy gdzie dokładnie mam wpiąć się do kostki żeby puścić sygnał do świateł. Czy z kostki jest to sygnał plusowy? A masa obojętnie już skąd? Czytałem też że dobrze jest zamontować przekaźnik. Jaki to konkretnie ma być przekaźnik? Czy takie coś z allegro może być? http://www.allegro.pl/item688560402_przekaznik_samochodowy_12v_30_40a_nowy_3652.html Jak podłącza sie taki przekaźnik? Z góry dziękuje za pomoc.

 

 

181c3dfadf8a009fm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytałem też że dobrze jest zamontować przekaźnik. Jaki to konkretnie ma być przekaźnik? Czy takie coś z allegro może być? http://www.allegro.pl/item688560402_...nowy_3652.html Jak podłącza sie taki przekaźnik?

 

co do przekaźnika to ten z aukcji jest prawidłowy

oto rozpiska podłączenia:

85 - masa (-)

86 - (+) załączający przekaźnik (halogeny) podawany przez jakiś wyłącznik

30 - (+) zasilający halogeny podany przez bezpiecznik (wartość w zalezności od mocy żarówek) najlepiej bezpośrednio z akumulatora

87 - kable biegnące do halogenów

 

TU masz fotoporadę jak podłączyć światła (co prawda w astrze ale idea jest ta sama) przez takowy przekaźnik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcę zamontować halogeny do mojego Passka. Przeszukałem forum ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi. Mam już nowy włącznik z możliwością włączania przednich halogenów i halogeny z kratkami. Potrzebuje pomocy gdzie dokładnie mam wpiąć się do kostki żeby puścić sygnał do świateł. Czy z kostki jest to sygnał plusowy? A masa obojętnie już skąd? Czytałem też że dobrze jest zamontować przekaźnik. Jaki to konkretnie ma być przekaźnik? Czy takie coś z allegro może być? http://www.allegro.pl/item688560402_przekaznik_samochodowy_12v_30_40a_nowy_3652.html Jak podłącza sie taki przekaźnik? Z góry dziękuje za pomoc.

 

 

181c3dfadf8a009fm.jpg

 

Tylko nie zapomnij uzupełnić w kostce jednego PIN-a (mini ISO) bo jeżeli nie miałeś fabrycznie halogenów - to go nie ma. Ja bynajmniej u siebie nie miałem i uzupełniałem. Potwierdzam potwierdzenie Mr X. ;-) przekaźnik z aukcji jest jak najbardziej prowidłowy (takiego użyłem). Przekaźnik umieściłem poniżej przekaźnika od wycieraczek (jest wystarczająco dużo miejsca). Prosta robota - więc na pewno sobie poradzisz. Ja szukałem schematu - znalazłem na jakiejś rosyjskiej stronie. Ale bez schematu też sobie bez problemów poradzisz. Wystarczy wstępnie podłączać żarówkę (próbnik napięcia) i próbować włączać i wyłączać halogeny (jak będą się włączać i wyłączać to znaczy że jest to właściwy PIN, Bartek pisał że jest to 86??). Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok już mniej więcej wiem o co chodzi :) Jeszcze tylko jaki bezpiecznik mam wstawić do obwodu jak żarówki H3 mają 55W ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szuwax Bezpiecznik 15A .;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge prosic o dokladny opis montazu, krok po kroku, jak podlaczyc, zamontowac halogeny, jaki przekaznik juz wiadomo, teraz tylko jaki to wlacznik, i moze ktoredy poprowadziliscie kable.

nie mam fabrycznych halogenow, w aucie tez nie widze zadnego wlacznika do opcjonalnych halogenow wiec pewnie tez zadnej instalacji do nich nie bede mial.

 

 

ps. wlacznik juz znalazlem

 

z gory wielkie dzieki

pozdrawiam

Edytowane przez Luke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moge prosic o dokladny opis montazu, krok po kroku, jak podlaczyc, zamontowac halogeny, jaki przekaznik juz wiadomo, teraz tylko jaki to wlacznik, i moze ktoredy poprowadziliscie kable.

nie mam fabrycznych halogenow, w aucie tez nie widze zadnego wlacznika do opcjonalnych halogenow wiec pewnie tez zadnej instalacji do nich nie bede mial.

 

 

ps. wlacznik juz znalazlem

 

z gory wielkie dzieki

pozdrawiam

Pczytaj Luke jeszcze tutaj :

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=39386

- może troszczekę pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może troszczekę pomoże.

 

powoli skladam wszystko do kupy ;]

a moze kolego Wojciechpop, moglbys naszkicowac jakis schemacik do takiego podlaczenia. znalazlem na allegro wlacznik, na 2 pozycje. mysle ze bedzie bardziej bezpiecznie i komfortowo dla wlacznika jak uzyje przekaznik. no i podlaczenie do samego wlacznika, ktore piny juz wiadomo:

85 - masa (-)

86 - (+) załączający przekaźnik (halogeny) podawany przez jakiś wyłącznik

30 - (+) zasilający halogeny podany przez bezpiecznik (wartość w zalezności od mocy żarówek) najlepiej bezpośrednio z akumulatora

87 - kable biegnące do halogenów

tylko o co chodzi z tym dodatkowym pinem? bo nie bardzo rozumiem jak mam go dodac?!

 

z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz na allegro włącznik świateł który ma funkcję włączania przednich halogenów. Ja brałem od tego gościa i mogę polecić http://www.allegro.pl/item682567178_wlacznik_przelacznik_swiatel_vw_passat_b5.html

 

Jeżeli nie miałeś fabrycznie instalacji do halogenów przednich musisz do kostki od tego włącznika wpiąć dodatkowy pin czyli taki kabelek z blaszką. Tutaj masz schemat kostki włącznika świateł i miejsce gdzie trzeba się wpiąć.

 

1f1c7b9b19aeadeam.jpg

 

Ten pin najłatwiej jest wyciągnąć z kostki np. takiej co podłączasz głośniki do radia samochodowego. Taką kostkę kupisz w każdym sklepie Car-Audio. I to jest miejsce 86 w przekaźniku. Kup sobie próbówkę wtedy łatwo znajdziesz.

Edytowane przez szuwax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, tak napisał mój poprzednik PIN dokupiłem w sklepie car audio. Jeżeli nie miałeś fabrycznie instalacji do halogenów to i nie masz podłączenia w kostce (tej w którą podłączasz nowy włącznik z dodatkową opcją halogenów przednich) - jest tam puste miejsce. Właśnie w nim musisz osadzić dokupiony PIN. Ja puściłem stąd sygnał sterujący przekaźnikiem.

Dodatkowy pin wygląda tak:

pin.jpg

Edytowane przez Wojciechpop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki panowie za precyzyjne wytlumacznie, na temat pin-u.

jeszcze bym was prosil o maly schemacik jak to wsio polaczyc ze soba, biorac pod uwage uzycie przekaznikow.

dzieki

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki panowie za precyzyjne wytlumacznie, na temat pin-u.

jeszcze bym was prosil o maly schemacik jak to wsio polaczyc ze soba, biorac pod uwage uzycie przekaznikow.

dzieki

pozdro

Będzie to szkic/skan odręczny (proszę wybaczyć) ale nie chce mi się rysować w jakimś programie CAD. Ja robiłem u siebie w ten sposób - może dobrze może źle!!?? U mnie hula. Więc jeżeli pomoże - to proszę bardzo. Reklamacji z powodu złego podłączenia lub czegoś uszkodzenia nie uwzględniam ;-)

Schemat odr?czny.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja robiłem u siebie w ten sposób - może dobrze może źle

 

dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Reklamacji z powodu złego podłączenia lub czegoś uszkodzenia nie uwzględniam

 

mozesz byc spokojny, nie bede sie upominal.

 

dobrze

dzieki za potwierdzenie sprawnosci ukladu ;]

 

dzieki wielkie za tak obrazowe przedstawienie sprawy. postaram sie zrobic pare fotek jak bede montowal, tak na przyszlosc, zeby juz byl temat gotowy.

a tak na marginesie, to zdejmowaliscie zderzak, czy da sie to zrobic bez tego? i jeszcze bym chcial zapytac o miejsce zamontowania przedkaznika.

 

z gory bardzo dziekuje za pomoc!

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki wielkie za tak obrazowe przedstawienie sprawy. postaram sie zrobic pare fotek jak bede montowal, tak na przyszlosc, zeby juz byl temat gotowy.

a tak na marginesie, to zdejmowaliscie zderzak, czy da sie to zrobic bez tego? i jeszcze bym chcial zapytac o miejsce zamontowania przedkaznika.

Patrz mój post wyżej (nr 3).

Ja nie zdejmowałem zderzaka - da się to zrobić bez problemu nie zdejmując go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patrz mój post wyżej (nr 3).

slepy jestem!

 

na dzien dzisiejszy mam juz instrukcje jak zakladac halogeny, zamowie wsio na allegro i bedzie czekalo na mnie w polsce, jak dojade we wrzesniu, a potem tylko dzialac.

 

dzieki za wszelkie info,

pozdro

Edytowane przez Luke
dopisek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na dzien dzisiejszy mam juz instrukcje jak zakladac halogeny, zamowie wsio na allegro i bedzie czekalo na mnie w polsce, jak dojade we wrzesniu, a potem tylko dzialac.

Polecam zakup nowych halogenów. Ja kupiłem używane (były strasznie matowe, wypiaskowane), miałem z nimi "kupe" roboty. Najpierw papier ścierny (różnej ziarnistości) a później tlenek ceru - polerowanie na filcu. Efekt był taki, że otrzymałem około 50% więcej światła przed autem no i ładniej wyglądało szkło. Tak więc jeszcze raz polecam zakup nowych. Ja chciałem oryginał i taki kupiłem. Ale pracy było sporo przy doprowadzeniu ich do takiego stanu jaki jest teraz.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam zakup nowych halogenów

 

a co powiecie o tych, nadaja sie?

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=683680699

 

 

jeszcze jedno mi sie przypomnialo, jaki przekroj przewodu? 1,5 wystarczy? czy moze wiekszy jak jest bezpiecznik 15A?

Edytowane przez Luke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co powiecie o tych, nadaja sie?

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=683680699

jeszcze jedno mi sie przypomnialo, jaki przekroj przewodu? 1,5 wystarczy? czy moze wiekszy jak jest bezpiecznik 15A?

 

Nadają się a i owszem. Nie są to oryginały, ale zamienniki - jak dobre to nie wiem?? Trzeba prześledzić jego komentarze. Odnośnie przewodów, ja na "zasilenie" przekaźnika użyłem przewodu LGY 1 mm. A na zasilenie halogenów LGY 2,5 mm. Uważam jednak że w zupełności wystarczy 1,5 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności