Skocz do zawartości
Gość piteczek

Dziwne piszczenie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piteczek

Witam. Otóż mam strasznie irytujący problem. W moim pasku przy dodawaniu/ujmowaniu gazu wydobywa się dziwny piszczący, świszczący, skrzypiący odgłos. Dokładnie wydobywa się od strony pasażera, spod schowka. Dziś gdy jechałem w upał pisk był tak nieznośny, że nawet radio nie pomagało, piszczało tak przez 150 km! tylko jak prędkość spadła poniżej 100km/h było lepiej. Najlepsze jest to, że czasami piszczy ciągle, a czasami chwilę... W piątek mam zamiar jechać nad morze 600 km i jak będę musiał jechać z tym wrzaskiem to omg... Co to może być, może to wiatrak dmuchawy? proszę pomóżcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiatrak dmuchawy chyba by przestał gdybyś go wyłączył, próbowałeś? :P

klimę masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz też czy ten wiatrak swobodnie się kręci bo może to byc tylko błachostka- oby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napinacz paska rozrządu? U mnie tak było przy obrotach 1200-1400, później cisza... Po wymianie jak ręką odjął....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może to wiatrak dmuchawy?

 

Witam

 

Koledzy zastanówcie się co ma wiatrak dmuchawy do dodawania i ujmowania gazu...?

 

Kolego "pitaczek" odepnij krokowca i sprawdź czy dalej będzie się ten odgłos wydobywał.

W moim pasku przy około 2tyś obrotów też delikatnie skrzeczy krokowiec ale to nie zawsze się tak dzieje i ten odgłos można porównać właśnie do skrzypienia, trzeszczenia.

 

Dokładnie wydobywa się od strony pasażera, spod schowka.

mniej więcej w tym miejscu jest krokowiec za ścianą grodziową, może ten dźwięk oznacza rychły jego zgon.

 

Pozdrawiam Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piteczek

Nie nie mam klimy (niestety;-). Napinacz, paski były wymieniane jakieś 5 tyś temu. W 99% to nie jest odgłos wydobywający się z poza kabiny. Co dziwne nigdy tak nie wył, tylko czasami przy 1,2 biegu powyżej 2500 obr, ale wczoraj było to na każym biegu. Dzisiaj zdemontuję ta dolną półkę pod schowkiem i zobaczę dokładne. Ten odgłos przypomina taki świst, jakby wiatr przeciskał się przez jakąś maleńka szparkę... Mam nadzieję że dojdę do tego, bo chyba na drogę będę musiał wziąć ze sobą relanium i waciki do uszu :-) Dodam jeszcze że stojąc w miejscu, dodajac/odejmując gazu nie ma tego odgłosu, tylko podczas jazdy.

Edytowane przez piteczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwo hamulca może piszczeć kiedy pęknie w nim przepona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na zacisk hamulcowy przy kole ( coś w niego wpadło i trze o tarcze) albo skrzywiona blaszana osłona tarczy hamulcowej albo kupiłeś klocki hamulcowe z blaszką która informuje o zużyciu się klocka trąc o tarcze i wydając przeraźliwe skrzypienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piteczek

No więc tak, byłem u 5 mechaników i każdy stawiał inna diagnozę lub nie wiedział co to jest, ale każdy zapewniał mnie, że nie jest to silniczek krokowy. Auto ma idealne obroty, nie falują, silnik nie wydaje dziwnych tak mi mówili co do silniczka krokowego. Jeden powiedział mi, że to może się palić pasek klinowy, wymieniłem i dalej to samo. To nie są napewno klocki bo założone są nowe mają niecałe 2 tyś. Nie mam już pojęcia co to jest, auto chodzi normalnie, silnik pracuje równo więc zostaje mi tylko kabina, tylko co tak może piszczeć to nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jest gdzieś jakaś szpara w okolicach przedniej szyby, drzwi ... I wtedy powietrze przepływające przez nią wydaje takie odgłosy. Nie wiem, trzeba szukać. Możesz pościągać plastiki od strony pasażera, może nawet wykładzinę. I najlepiej niech ktoś prowadzi, a Ty zaglądaj i nasłuchuj wszędzie. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piteczek

Spróbuję, może masz rację że to jakaś szpara. A co do krokowca, to mam pytanie. Jak mam go odpiąć ? wyciągnąć tą wtyczkę co jest do niego podłączona i odpalić samochód ? Wiem, że to może głupie pytanie ale nie znam się na mechanice :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje niewprawne oko...

 

Wymieniałeś rozrząd i klocki - ktoś cos spieprzył i piszczy <bo nie piszesz, że przed wymianą piszczało>...

 

Jak piszczy tylko w czasie jazdy to zaciski albo łożysko, jeśli na postoju też to dalej obstawiam napinacz rozrządu.

 

Nie wierz mechanikom tylko sam na spokojnie obadaj sprawę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

turbina sie załącza :D hah zarty, ja sądzę ze z paskiem rozrządu lub maloprawdopodobne ale pasek klinowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piteczek

Jak już napisałem, klinowy jest wymieniony :D rozrząd napewno nie ,bo to nie z silnika jest ten odgłos :-) Jutro wyczyszczę wlot powietrza do dmuchawy i samą dmuchawe bo coś mi się wydaje, że własnie tam siedzi ten "świerszczyk" :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne sie do tematu

chodzi o dmuchawe u mnie piszczy i mam pytanie czy musze cala wymienic czy jest tam jakies lozysko ?

 

Rafał b3 1989 1,6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piteczek

Jeżeli tylko piszczy, a działa to myśle że wystarczy przesmarować łożysko. Łatwo jest sie dostać do dmuchawy, wystarczy odkręcić półkę od strony pasażera (tą na dole) są tam bodajże 4 śruby. Wyciągniecie wirnika też jest proste, u mnie trzeba było chwycić go od spodu i przekręcić w lewo. Ja na twoim miejscu sprawdził bym jeszcze wlot powietrza do dmuchawy, jest pod wycieraczką pasażera. Ja tam miałem 10 kg liści :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to pod wycieraczka pasazera?

Znaczy sie pod wykladzina?

Ja po prostu nalalem troszke oleju sobie od strony filtra przeciwpylkowego.Smierdzialo nim jakis czas ale przestalo.Nie piszczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piteczek

Jak otworzysz maskę, ściągasz ten plastik co jest pod wycieraczką i masz filt pyłkowy (ja nie miałem filtra, tylko samą siatkę), ściągłem (był na 2 zatrzaski) i miałem w środku od groma liści.

Edytowane przez piteczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od 2 dni u mnie w aucie występuje dziwne piszczenie z okolicy skrzynki bezpieczników. Występuje ono kiedy puszczam gaz i auto zaczyna schodzić z obrotów ale gdy przyspiesza lub jedzie jednostajna prędkością pisku nie ma. Piszczenie czasem ustępuje po wyłączeniu klimy i czasem jest ok a innym razem po chwili zaczyna znowu piszczec. Czy miał ktoś podobny problem?

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności