Skocz do zawartości
kzarczyn

Jak zdjąć miskę olejową?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj na przeglądzie przyczepili mi się do wycieku oleju spod miski olejowej i wypadało by to w końcu zrobić.

Czy da się zdjąć miskę bez większych problemów i specjalnych narzędzi czy trzeba coś kombinować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największy problem będziesz miał z odkręceniem dwóch śrub znajdujących się za osłoną koła zamachowego przy skrzyni biegów. Praktycznie nie da sie tam włozyć normalnie klucza - można pokombinawać albo odkrecic skrzynie. Jeśli chodzi o uszczelkę to jako takiej nie sprzedają - można ją kupić jedynie z blachą ale to już jest spory koszt. Proponuje uszczelnić na sylikon - tylko pamietaj aby dokładnie oczyścić i odtłuścić powierzchnię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W miejsce o którym piszesz wchodzi bez problemu nasadka 10mm 3/8"

Ważne żeby przed zdjęciem miski umyć miskę i dolną część bloku. I przyda się jakiś żelazny argument żeby ją odkleić, u mnie pomimo 1500g młotka nie dało się i zostawiłem (chciałem zdjąć z ciekawości, nie z konieczności :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro cieknie to chyba nie jest mocno przytwierdzona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile z odkręceniem śrubek nie ma problemu to ze zdjęciem samej miski już jest. W twoim silniku najprawdopodobniej znajduje się uszczelka z blachą

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=19842&highlight=uszczelka+blach%B1 i całość(miska, uszczelka i plasikowe coś) jakoś nie chce zejść z pompy olejowej. Ja żeby zdjąć miskę połamałem troche ten plastik natomiast brachol jak wymieniał tą uszczelką w golfie z silnikiem aaz to uchylil miskę i poprostu odkręcił pompę i wtedy wyszło wszystko bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W golfie miska jest inna, moim zdaniem najpierw trzeba odkleić uszczelkę od miski, zdjąć miskę i dopiero potem zdjąć uszczelkę z blachą. To co haczy no najprawdopodobniej smok, uszczelkę trzeba obrócić odpowiednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inter-cars w Lublinie na rapackiego 14 tel 0817184300 mają takowe i tak bez blachy ok 100 a z blachą ok 200 i mogą z ciągnąć pewnie potrwa to ze dwa dni z Wrocławia (bez problemu) koszt ok 40 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawa wygląda przy wymianie tej uszczelki w silniku benzynowym 1.8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam jest tylko miska i uszczelka więc no problem (przynajmniej w moim ABSie tak jest, a RP to model wcześniej - prawie to samo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszczelke kup normalna bez blachy i nie przykrecaj jej na zaden sylikon zaluz uszczelke przykrec z wyczuciem przejedziesz z 200 kilometrow to dokrec ja jeszcze raz z czuciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po wymianie uszczelki. Kilka informacji dla potomnych.

Te dwie śruby idealnie odkręca się nasadką 10, na grzechotkę 1/4" + elastyczna przedłużka (w sklepie uświadomili mi że jest coś takiego jak chciałem kupić przedłużkę i przegub). Miska nie chciała odpaść ale wystarczyło przywalić drewnianym kołkiem.

Uszczelkę miałem bez blachy, za to na koszu ssącym pompy mam założony deflektor.

U mnie w sklepie:

uszczelka "tekturowa" - 15 PLN

uszczelka metalowo-gumowa - 60 PLN

uszczelka z blachą - 75 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czemu mi mój mechanik powiedział że w AFN bd musiał poluźnić silnik żeby wyciągnąć miskę ? Prawda to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tych śrubach proponuje zobaczyć na kole zamachowym za przerwą, ustawiając na 5 przód-tył można ustawić pod śrubą i łatwo odkręcić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy tych śrubach proponuje zobaczyć na kole zamachowym za przerwą, ustawiając na 5 przód-tył można ustawić pod śrubą i łatwo odkręcić

kotlet dla potomnych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej że to w B5 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tym bardziej że to w B5

może to jakiś nowy patent dla 35i ;) kto wie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki siekłem się w forach, a tak an marginesie to to dotyczy b6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Śmieszny zbieg okoliczności. Właśnie wróciłem z kanału i wymieniałem uszczelke pod miską :] wszystko poszło sprawnie. najgorsze były te dwie śrubki koło skrzyni ale miałem takie małe klucze pod ręką :] sprawa jest prosta. Ogólnie silikon dałem tylko na miske a nie na blok silnika. Blok jest równy także uszczelka sklei sie dobrze i nie będzie ciekło a miska jest z takimi rowkami i tam dałem silikonu. MIske musisz ściągnąć. bez tego ani rusz. pod miską jest sitko i cały gardziel (nie wiem jak sie to profesjonalnie nazywa) to musisz odkręcić zeby wyciągnąć uszczelke a potem to już wiadomo - dużo cierpliwości i płynu czyszczącego :] pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to czemu mi mój mechanik powiedział że w AFN bd musiał poluźnić silnik żeby wyciągnąć miskę ? Prawda to ?

 

bo tak jest łatwiej ją wyjąć. trzeba poluzować na poduszkach silnika i go trochę do góry, robi się więcej miejsca wtedy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności