Skocz do zawartości
rzulu

1.6 AHL drgania silnika na postoju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeszukalem cale forum ale nie znalazlem dokladnie takiego samego problemu jak moj. Sprawa dotyczy bardzo minimalnej nierownej pracy silnika. Gdy stoje na swiatlach i silnik juz nie chodzi na ssaniu czyli obroty sa na poziomie 900 obr/min ( nie pamietam dokladnie - ostatnia kreska przed 1000 obr/min ) czuc jak lekko drzy obroty utrzymuja sie caly czas w zakresiesie 900 obr/min wskazowka bardzo bardzo delikatnie drga. Wczoraj zdarzylo sie, ze obroty spadly do 600 ob/min potem wzrosly pofalowaly chwile i przeszlo .... ale mialem malo paliwa i moze przez to. Poza tym incydentem nic wiecej sie nie dzieje.

Zastanawiam sie co to moze byc ? Myslalem nad wymiana filtrow - powietrza, paliwa

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączoną masz klimatyzację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam klimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak tez mam i nie wiem co to, tylko ze umnie przy ruszaniu tj podjezdzaniu wolnym jak wcisne sprzeglo obroty spadaja do 600 i same sie wznosza do 800-900 i potem utrzymuja, napewno to nie wina paliwa bo zalozylem sekwencje i mam dalej to samo, niby wymienilem przpustnice na inna ( niby sprawna ale efekt ten sam ) mysle czy to nie przeplywka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem ale częste czyszczenie przepustnicy pomaga. Bardzo szybko zbiera sie tam osad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mike007: czy po czyszczeniu przepustnicy przechodzisz przez proces adaptacji ? Na forum jedni pisza ,ze w tym silniku sie tego nie robi a inni,ze jednak sie robi ...

roberts: mysle, ze gdyby to byla przeplywka mial bym pewnie problemy nie tylko na postoju ale takze podczas jazdy, a tych nie ma. Autko sie zbiera ( jak na 1.6 ) calkiem niezle ... na trasie bez problemu 160 km/h

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie racja, mi tez sie dobrze zbiera, ja robilem adaptacje przepustnicy i efetk 0 ;/ zaraz lece sprawdze wagiem czy nie ma bledow z przepustnicy bo wczesniej mialem ze wystepowaly przerwy sporadycznie

 

 

bledow w przepustnicy brak ale pokazal mi sie blod od sondy lambda ze jakas wartosc minimalna - blad sporadyczny, moze to ona szukuje..?

Edytowane przez roberts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie robiłem adaptacji, bo nie ma takiej potrzeby. Do przepustnicy idzie linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej jest taka potrzeba, przekrec zapłon, a usłyszysz z przepustnicy takie bzyczenie, odczekaj z 30s, aż pstryknie, wyłącz zapłon odczekaj chwile i odpal silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie ja mam to samo na postoju daje gazu puszczam obroty ladnie spadaja i staja na 900 a jadac podczas redukcji spadaja mi do 600 ze 3 razy tak i sie normuja co moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam problem, wymiana filtra paliwa pomogła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtr kolego to napewno nie jest bo tosamo jest i na gazie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tez sie zastanawaiam nad tym, mi dzis VAG pokazal ze LAMBDA zle dziala pokazuje dolna wartośc poza granicami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem ostatnio na przeglądzie u gazownika i powiedziałem mu o tym objawie - szczególnie na zimnym silniku albo tuz po przełączeniu na gaz. Odpowiedział mi, że te falowanie to normalna sprawa przy tych wtryskach, które mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie miałem problem z drgajacym silnikiem na biegu jałowym a przyczyna okazała sie pierdoła (pochłaniacz/zawór par paliwa) co znajduje sie koło filtra powietrza. Był zrypany wymienilem na nowy i wszystko smiga jak ta lala.

 

Mechanik yakda inne przepływki przed i nic to nie dawało. POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem ten zaworek i dalej drgania są co to może być

 

---------- Post added at 22:35 ---------- Previous post was at 22:34 ----------

 

mi nie pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co poza tym wymieniales ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bede u siebie zmienial przeplywomierz, bo przepustnice wymienilem i mam to samo, zobaczymy jaki efekt to da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roberts, ja ekspertem nie jestem ale sprobuj w pierwszej kolejnosci poprostu odlaczyc przeplywke. Nie ma sensu wymianiac czegos jesli nie masz pewnosci, ze to to

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bede u siebie zmienial przeplywomierz, bo przepustnice wymienilem i mam to samo, zobaczymy jaki efekt to da

 

Witam

 

U mnie były podobne cyrki z obrotami. A to falowały, nieraz po odpaleniu wchodził na ponad 1000 a potem się normowało aż w końcu przy gwałtownym przyspieszaniu zaczął robić "kangura". Wymiana czujnika temperatury cieczy pomogła na te dolegliwości i teraz jest wszystko ok. Więc może warto tym się zająć? Oczywiście przy uszkodzonym czujniku temperatura na blacie równo 90*C:mad:

Koszt czujnika 60 zł - wymiana 5 minut. Występują dwa rodzaje "zielony" i "niebieski" (tylko kolor należy sprawdzić przed zakupem albo znać numer VIN)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności