Skocz do zawartości
topek

Fotele w passacie niewygodne :-/

Rekomendowane odpowiedzi

Witam a czy jest mozliwe bezproblemowe przelozenie foteli z 3bg do 3b??? Albo z golfa 4 beda pasowac do paska b5? Czy ktos juz probowal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jedno jest w passacie niewygodne. Pedaly. Jesli chce miec gaz i hamulec w dobrej odleglosci, to sprzeglo za daleko i do kiery takze. Sprzeglo/kiera ok - gaz/hamulec za blisko.

 

heh mam dokladnie to samo ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... kwestia dobrego ustawienia fotela i naprawdę sprawa z głowy. jak kupiłem swojego passiora to kląłem na fotel. Warto się chwile pomeczyć, zatrzymać za 500m i ustawić na nowo. Mnie na poczatku plecy bolały po 30 min jazdy a teraz ustawiam go w 5 sek i robie po kilkaset kilometrów. Dla tych których boli szyja bądź barki polecam takie "pompowane cuś" na szyje (można kupić na każdej stacji 10-15zł) i po sprawie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam a czy jest mozliwe bezproblemowe przelozenie foteli z 3bg do 3b??? Albo z golfa 4 beda pasowac do paska b5? Czy ktos juz probowal?

z golfa chyba nie podejdą.

a z 3bg do 3b przekładasz tylko wtyczki od airbagów.

ogółem przednie fotele to superb, A6 również podejdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie fotel kierowcy w Passacie jest dużo lepszy niż np. w Mondeo III - wygodniejszy przez to, że sztywniejszy i ma jakby większą płaską powierzchnię, przez co nic mi nie uciska pleców a mam "szerokie" ;) bo 185 cm i 91 kg.

Co do ustawienia, to na początku wydawało mi się, że lewarek zmiany biegów jest zbyt wysunięty do przodu. Mimo długich rąk, miałem uczucie że muszę się wyciągać, aby wrzucić 1/3/5 bieg. Teraz już się chyba przyzwyczaiłem, bo mi to nie przeszkadza. Ale długa trasa dopiero przede mną, zobaczymy jak będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieks wojtekk! a co sadzicie o fotelach z antracytu czy jakos tak, znalazlen takie na allegro http://moto.allegro.pl/item1064208739_vw_passat_b5_lift_komplet_foteli_antracyt_idealne.html ? czy sa wygodne? i przede wszystkim-czy material ten jest wytrzymaly i latwy do czyszczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy sa wygodne? i przede wszystkim-czy material ten jest wytrzymaly i latwy do czyszczenia?

dla mnie byłby nie wygodne, za krótkie siedzisko, są to fotele wersji basic, tak wiec też bez regulacji odcinka lędzwiowego, a materiał to szmata;)

no i cena za duża, za 300 znajdziesz juz ładne komplety

dla mnie najbardziej wygodne są takie fotele w passacie, jak widać siedzisko jest odrobinę dłuższe, a i gąbka jest twardsza, ale to wszystko zależy od indywidualnych upodobań i od tego jakie masz gabaryty:)

0000009zy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

my na wakacje w tym roku jedziemy passatem 3bg z recaro fotelikami, rok temu trasę do cro pokonaliśmy w vectrze z fotelami sportowymi(robionymi przez recaro) i muszę powiedziec że fotele w vectrze b były przesuper! Nie wiem jak kilka osób na fotele z vb narzekało ale naprawdę nasze sportowe były bajka. 1700km przejechanych i wysiadka jakbym golfem zrobił 200km!!!! Boje się że w tym roku ta sama trasa tylko passatem z recaro może byc bardziej bolesna ale sprawdzimy :)

Wg mnie seryjne fotele w pasku są i za miękkie i za krótkie, niewiele miałem możliwości km w nich polatac ale jak wspominam fotele z vectry to naprawdę dwa światy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wspominam fotele z omegi-te co mam w passacie są beznadziejne w porównaniu do tamtych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wspominam fotele z omegi

w omedze fotele wypas, w końcu nie bez powodu sporo tego na taryfach jeździ, bynajmniej u mnie;)

jak już mówimy o naj.. fotelach to faworyt dla mnie volvo S80:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

identycznie jak u mnie. Jeździ się wygodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie tematu. Czy da rade wsadzić fotele z b5 do b3? Bo te moje coś nie są za wygodne :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie widziałem B3/B4 z fotelami od B5, szyny nie pasują..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze nie widziałem B3/B4 z fotelami od B5, szyny nie pasują..

Ale od b4 spokojnie wejdą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale od b4 spokojnie wejdą?
tak wejdą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Paskiem moge walnac nawet 2000km i nic mnie nie boli ... w poprzednim mialem skore zwykle taborety :P a teraz mam kubelki pol skorzane i jak dla mnie jest lala :)

 

Wy po prostu macie tylki za delikatne :D

 

---------- Post added at 23:36 ---------- Previous post was at 23:34 ----------

 

dla mnie byłby nie wygodne, za krótkie siedzisko, są to fotele wersji basic, tak wiec też bez regulacji odcinka lędzwiowego, a materiał to szmata;)

no i cena za duża, za 300 znajdziesz juz ładne komplety

dla mnie najbardziej wygodne są takie fotele w passacie, jak widać siedzisko jest odrobinę dłuższe, a i gąbka jest twardsza, ale to wszystko zależy od indywidualnych upodobań i od tego jakie masz gabaryty:)

0000009zy.jpg

 

Ps. ale masz syf w aucie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli się siedzenie ustawi nie koniecznie tak jak podają na egzaminie na prawko a bardziej na leżąco to są całkiem wygodne, oczywiście odkręcamy na max to do regulacji lędźwiowej części siedziska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tak czytam o tym ze po przesiadce z vectry do passata stwierdziliscie ze w passacie sa wygodne fotele to mi rece opadaja... ja vectra kolegi nie potrafilem przejechac 100km bez bólu pleców, to chyba najgorsze fotele w jakich kiedykolwiek mialem okazje siedziec... najwygodniejsze jakie mialem byly w bmw e39 ... teraz jak mam passata tez stwierdzam ze nie są szczytem wygody, oparcie za twarde, siedzisko za krótkie i nie mozna nisko upuscic tylnej czesci siedziska ( lub podnieść części pod udami)... generalnie slabe fotele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak tak czytam o tym ze po przesiadce z vectry do passata stwierdziliscie ze w passacie sa wygodne fotele to mi rece opadaja... ja vectra kolegi nie potrafilem przejechac 100km bez bólu pleców, to chyba najgorsze fotele w jakich kiedykolwiek mialem okazje siedziec... najwygodniejsze jakie mialem byly w bmw e39 ... teraz jak mam passata tez stwierdzam ze nie są szczytem wygody, oparcie za twarde, siedzisko za krótkie i nie mozna nisko upuscic tylnej czesci siedziska ( lub podnieść części pod udami)... generalnie slabe fotele

Wiesz, mam porównanie do kilku modeli aut i moim zdaniem w Passacie 3BG są wygodne fotele-mowa o sportowych z wersji Trendline-mają dość dobre trzymanie boczne. Fotele są troszkę twarde (to dobrze), ale mają wystarczający zakres regulacji-mają regulację odcinka lędźwiowego-co naprawdę dużo daje. Często cierpię na rwę kulszową, mimo wszystko byłem w stanie zająć wygodną pozycję w fotelu i przejechać kilkaset kilometrów.

W B6 sportowe fotele mają lepsze trzymanie boczne, natomiast najwygodniejszy fotel, w jakim dotychczas siedziałem był w Hondzie Accord 8. generacji (0d 2008r).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to chyba najgorsze fotele w jakich kiedykolwiek mialem okazje siedziec

 

Potwierdzam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności