Skocz do zawartości
Marty_McFly

[B6-B7] Kamera Cofania

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniałeś całą kamerę ? Cz jakiś iny sposób na spryskiwacz?

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/147286-Instrukcja-Montaż-kamery-cofania-ze-spryskiwaczem

 

Kupujesz klamkę 5TA827566*, przy małym wkładzie pracy ręcznej zamieniasz oczko (nowe nie działa z RNS510) i montujesz wszystko do kupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A da się znaleźć taniej niż za 400zl ?

 

Na alledrogo widziałem używkę za 350 PLN

 

http://allegro.pl/listing?string=5TA827566*&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-uni-1-2-0222

 

Do tego musisz doliczyć jeszcze ~60-80 PLN na resztę - złączki, wężyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spryskiwacz na kamerę :) bardzo ciekawy pomysł :) Potrzebuje właśnie takiej kamery w klamce ale żeby pasowała do B6 2006 kombi ? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spryskiwacz na kamerę :) bardzo ciekawy pomysł :) Potrzebuje właśnie takiej kamery w klamce ale żeby pasowała do B6 2006 kombi ? :/

 

B6 (a nawet pierwsze B7) ma inną konstrukcję klamki. Może być ciężko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki "elmiko". A lepiej zamontować kamerę miedzy czujnikami w zderzaku ( tylko czy hak nie będzie przeszkadzał ) czy kupić taką co jest montowana w lampce tablicy rejestracyjnej ?? Polecicie coś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
B6 (a nawet pierwsze B7) ma inną konstrukcję klamki. Może być ciężko...

 

Jak tak czasem czytam te wasze pytania i odpowiedzi to płakać mi się chce, mylicie pojęcia i czas wprowadzania zmian przez fabrykę, ktoś coś słyszał ale nie do końca wie co, ale co szkodzi napisać choć się nie jest pewnym.

Zmiana otworu w klapie kombi nastąpiła jeszcze w B6 '09, a znam co najmiej cztery B6 z zamontowaną kamerą w klapie przed liftem.

Nawet zdjęciami mogę dysponować.

Edytowane przez grabotg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak tak czasem czytam te wasze pytania i odpowiedzi to płakać mi się chce, mylicie pojęcia i czas wprowadzania zmian przez fabrykę, ktoś coś słyszał ale nie do końca wie co, ale co szkodzi napisać choć się nie jest pewnym.

Zmiana otworu w klapie kombi nastąpiła jeszcze w B6 '09, a znam co najmiej cztery B6 z zamontowaną kamerą w klapie przed liftem.

Nawet zdjęciami mogę dysponować.

 

A ja znam 2 sztuki B7 z początku produkcji (Elsa to potwierdza) gdzie jest 'stara' klamka w klapie. Ale nie chce mi się kłócić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to według ciebie stara?

Starego typu klamka była zespolona ze światełkami tablicy a nowa jest osobno a nr. części się zmieniają choć ich wygląd jest taki sam, a że nr. 3C9 zmienił się na 5N0 to nic poztym.

Tu masz przykład zmian w B6

klapa B6 '06.jpg

 

klapa B6.jpg

Edytowane przez grabotg
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie może ktoś mi wytłumaczyć po kolei czego potrzebuję ponieważ po długiej lekturze forum nie oganiam.

 

Moje auto VW passat CC 2010r Radio RNS315.

 

Czego potrzebuję aby moim oczom ujrzał się obraz z tyłu auta.

 

Czy taki zestaw załatwi sprawę:

 

https://sklephadron.pl/dedykowane/1228-modul-audiovideokamery-cofania-do-amunosencolumbusnexusmfd-iiircdrns-can.html

+ kamera cofania np.Viakon

 

Czy po montażu konieczna jest ingerencja w oprogramowanie ?

 

 

Za wszelką pomoc gorąco dziękuję. :)

Edytowane przez florus1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny moduł i nie pamietam żebym coś zmieniał w kodowaniu. Jedynie co to ja za swój moduł zapłaciłem coś ok 60 dolarów zamawiałem z AliExpress.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak najpierw kupiłem taka z oświetleniem tablicy rejestracyjnej ale po pierwsze słabo świeciło po drugie po około pół roku do kamery dostała się woda i przestała świecić i działać kamera.Kupiłem sobie taka https://www.ebay.co.uk/itm/222434143804 (przypadkowa aukcja) mam ja zamontowaną pomiędzy oświetleniem tablicy. Jest trochę za nisko ale idzie się przyzwyczaić.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Panowie mam problem w zakodowaniu w moim samochodzie kamery low.

Podłączona do modułu ( http://vnsmedia.shoper.pl/pl/p/ADAPTER-MULTIMEDIALNY-VW-RNS-510-SKODA-COLUMBUS/115 ).

teraz pytanie w radiu rns510(1T0 035 680 D, H01 3810) mam zakodowane że jest kamera low.

w module PDC (3C8 919 475 A) mam zaznaczone że kamera jest.

a po wrzuceniu wstecznego obrazu niema tylko na całym wyświetlaczu widoczny jest obraz z czujników cofania.

czy jeszcze trzeba gdzieś coś zaznaczyć żeby obraz był podzielony kamera i czujniki?(jak wcisnę dwa razy media mam widok z kamery ale bez czujników)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

witam

Panowie mam problem w zakodowaniu w moim samochodzie kamery low.

Podłączona do modułu ( http://vnsmedia.shoper.pl/pl/p/ADAPTER-MULTIMEDIALNY-VW-RNS-510-SKODA-COLUMBUS/115 ).

teraz pytanie w radiu rns510(1T0 035 680 D, H01 3810) mam zakodowane że jest kamera low.

w module PDC (3C8 919 475 A) mam zaznaczone że kamera jest.

a po wrzuceniu wstecznego obrazu niema tylko na całym wyświetlaczu widoczny jest obraz z czujników cofania.

czy jeszcze trzeba gdzieś coś zaznaczyć żeby obraz był podzielony kamera i czujniki?(jak wcisnę dwa razy media mam widok z kamery ale bez czujników)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko jaka jest różnica między modułami kamery 3C9907441, a 5ND 827 566 C?? Obydwie pasują do rns315 i 510?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie chodzi Ci o 5D... tylko 50...

Znalazłem, że w od 2015-07-01 zastąpiono kamerą w uchwycie (5N0 827 566 D) kamerę, która wcześniej występowała osobno od sterownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie czy jak zakoduje w rns510 że jest kamera cofania low to ono powinno się same przełączyć z radia na obraz kamery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

koledzy jaki mogę wgrać soft do radia żeby działało mi prawidłowo kamera, czujniki cofania i kierownica mf.

moje radio to:

Address 56: Radio (J0506) Labels: 1T0-035-680.clb

Part No SW: 1T0 035 680 D HW: 3C0 035 680 C

Component: RNS-MID H01 3810

Revision: AB001001 Serial number: VWZ6Z7J4159036

Coding: 04000400040000820000

Shop #: WSC 05314 123 12345

VCID: 2F6DF5377EE897663D9-807A

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem kamera cofania podpięta pod światło wsteczne ( jako zasilanie ), masa z bagażnika - wszystko idzie do adaptera do którego podpinam kamerę a jego bezpośrednio do mfd2, ale z adaptera wychodzą jeszcze 3 kabelki ( masa, prąd stały 12v i prąd na wymuszenie 0

Pytanko skąd wziąć z przodu masę, stały i wymuszenie ( żeby kamera włączała się gdy wbijam bieg wsteczny ), bo jak podłączyłem na próbę tzn prąd wziąłem z zapalniczki a masa podpiąłem pod radio to kamera jest czarno biała a jak włączę silnik to skacze obraz lub jest jego brak :/

 

A może podpinam coś źle i w ogóle nie podłączać masy z kamery a tylko pod adapter ? pomoże ktoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam problem kamera cofania podpięta pod światło wsteczne ( jako zasilanie ), masa z bagażnika - wszystko idzie do adaptera do którego podpinam kamerę a jego bezpośrednio do mfd2, ale z adaptera wychodzą jeszcze 3 kabelki ( masa, prąd stały 12v i prąd na wymuszenie 0

Pytanko skąd wziąć z przodu masę, stały i wymuszenie ( żeby kamera włączała się gdy wbijam bieg wsteczny ), bo jak podłączyłem na próbę tzn prąd wziąłem z zapalniczki a masa podpiąłem pod radio to kamera jest czarno biała a jak włączę silnik to skacze obraz lub jest jego brak :/

 

A może podpinam coś źle i w ogóle nie podłączać masy z kamery a tylko pod adapter ? pomoże ktoś ?

 

To w tym wątku na okrągło wałkowane. W każdym razie prąd zasilający kamerę brany z wstecznego, to niedobry pomysł. Zasilanie trzeba wziąć ze stałego plusa lub po zapłonie (najbliżej jest gniazdo 12V w bagażniku) załączane za pośrednictwem przekaźnika sterowanego właśnie sygnałem światła cofania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności