Skocz do zawartości
Marty_McFly

[B6-B7] Kamera Cofania

Rekomendowane odpowiedzi

a nie prosciej Ci kupic kamere typu LOW podłączaną bezpośrednio pod RNS ?

 

A czy taką kamerę można by podłączyć z przodu auta jak w B8 i podpiąć pod RNS'a ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy taką kamerę można by podłączyć z przodu auta jak w B8 i podpiąć pod RNS'a ?

 

bez znaczenia gdzie ją podłączysz. nawet i na dach możesz dac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U chińczyków można kupić kamery dopasowane kształtem do znaczka w grillu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sedan

 

Rozróżnisz je po wtyczce na kablu sygnałowym:

Composite - jeden pin

Component - (RGB+S) - cztery piny - (sygnał pasuje do RNS i MFD2)

 

Przykładowe modele (sygnał RGB+S):

5K0 827 469 R

5K0 827 469 AM - nowe Logo

5K0 827 469 AQ - nowe Logo

5K0 827 469 AS - nowe Logo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bez znaczenia gdzie ją podłączysz. nawet i na dach możesz dac

 

domyślam się, że na dachu też mogła by być ale mi chodzi o to czy dałoby się ją tak podłączyć aby nie kolidowała z kamerą w klapie. Uruchamiała by się jedynie w momencie wciśnięcia guzika od parktronika w pozycji "D" na skrzyni. Czy jest taka możliwość podpięcia jej do RNS'a ?

 

zoom_9642787_retrocamera_vw_passat_b8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
domyślam się, że na dachu też mogła by być ale mi chodzi o to czy dałoby się ją tak podłączyć aby nie kolidowała z kamerą w klapie. Uruchamiała by się jedynie w momencie wciśnięcia guzika od parktronika w pozycji "D" na skrzyni. Czy jest taka możliwość podpięcia jej do RNS'a ?

 

[ATTACH=CONFIG]149581[/ATTACH]

 

Oryginalnie oczywiście nie.

Poza tym, nie widziałem tu na forum opracowania takiego rozwiązania.

Ale elektronik z doświadczeniem na pewno dałby radę - ingerencja w lewarek skrzyni biegów, układ elektroniczny logiki sterującej, przełącznik sygnałów wizji analogowej dla RGB+C a reszta to ciągnięcie kabelków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ingerencja w lewarek skrzyni biegów

to chyba nie jest potrzebne

układ elektroniczny logiki sterującej, przełącznik

- wystarczy tylko impuls z włącznika parktronika

i tylko:

przełącznik sygnałów wizji analogowej dla RGB+C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś:

Uruchamiała by się jedynie w momencie wciśnięcia guzika od parktronika w pozycji "D" na skrzyni

I ja to rozumiem, że na "D" masz sygnał z przedniej kamery a na "R" masz z tylnej.

Skąd przełącznik sygnału wizji będzie "wiedział", że nacisnąłeś przycisk aktywacji parktronika a skrzynia jest na "D" a nie na "R"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U chińczyków można kupić kamery dopasowane kształtem do znaczka w grillu.

 

U chinczyków można kupić wszystko :P Co prawda nie u chińczyka ale ostatnio kupiłem kamerę cofania w jednym sklepie internetowym. Taką w lusterku, zamontowałem i działa idealnie :) Kosztowała niecałe 300zl i jestem zadowolony. Uważam, że nie ma co cudowac z nie wiadomo jakim sprzętem :)

 

Link poglądowy dla zainteresowanych

http://eleosklep.pl/bezprzewodowa-kamera-cofania-1-p-52.html

Edytowane przez welocit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisałeś:

 

I ja to rozumiem, że na "D" masz sygnał z przedniej kamery a na "R" masz z tylnej.

Skąd przełącznik sygnału wizji będzie "wiedział", że nacisnąłeś przycisk aktywacji parktronika a skrzynia jest na "D" a nie na "R"?

 

jak bedziesz miał nowy PDC to tam mozna ustawic by przy pomocy parkowania uruchamiala się kamera, nawet jak jedziesz na D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, czy ktoś zakładał zwykła kamerę w sedanie typu taaa

http://allegro.pl/kamera-cofania-parkowania-okragla-diody-ir-noc-i6158908704.html

I gdzie ją umieścił ?

 

 

Ja mam taką https://www.ebay.co.uk/itm/221703162920 i mam ją zamontowaną między lampkami podświetlającą rejestracje.

 

 

Wysłane za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak bedziesz miał nowy PDC to tam mozna ustawic by przy pomocy parkowania uruchamiala się kamera, nawet jak jedziesz na D

 

Ale tu chodzi o to, żeby podebrać sygnał, czy jesteśmy na "D", czy na "R" i odpowiednio do tego wybrać sygnał z kamery przedniej albo z tylnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam taką https://www.ebay.co.uk/itm/221703162920 i mam ją zamontowaną między lampkami podświetlającą rejestracje.

 

 

Wysłane za pomocą Tapatalk

Te kamerke tez masz w sedanie zamontowana ? nie za nisko jest osadzona ? W takim razie mógłbym taka osadzic http://allegro.pl/kamera-cofania-w-ramce-tablicy-rejestracyjnej-4-ir-i6597058462.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę nisko ale idzie się przyzwyczaić wcześniej miałem zamontowana w lampce rejestracji i nie dość ze wystawała to jedna świeciła mocniej a ta z kamera słabiej i kiepsko wyglądało.

 

 

Wysłane za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio wystąpił u mnie problem z kamerką, przestała wyświetlać obraz z faktu iż nie miałem czasu nie podpinałem vcds, kiedy czas się znalazł to pokazuje taki błąd:

Wtorek,15,Listopad,2016,19:39:55:24180

Wersja VCDS: AKP 11.11.5

 

Adres 6C: Kamera wsteczna Plik etykiet: 5N0-907-441.clb

Oznaczenie elementu: 3C0 907 441 HW: 3C0 907 441

Komponent i/lub wersja: J772__Rearview 0042

Kodowanie: 0010007

Kod serwisu: WSC 05311 123 12345

VCID: DFC758ED0E6368E0F86

Znaleziono 1 b31d:

 

01043 - Nieprawid3owa wersja oprogramowania sterownika

000 - -

Ramka zamro?ona:

Stan b3edu: 01100000

Priorytet b3edu: 2

Czestooa b3edu: 1

Wew.licznik b3edów: 64

WskaYnik czasu: 0

 

ostatnim czasem był wymieniany akumulator lecz nie jestem w stanie stwierdzić czy to była przyczyna tego.

jakieś rady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w GW jaką masz ustawioną budę

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały problem odnośnie kamery cofania. juz sam nie wiem co moze byc przyczyna ;/

mianowicie wczesniej w swoim passacie posiadalem radio py9930 peying kamera cofania od chinczyka dzialala idealnie.

zmienilem navi 20161031_191007.jpg na chinczyka z androidem na pokladzie i tu jest maly problem w momencie jak mam wylaczone auto kamera cofana dziala, gdy odpalam kamera zawiesza sie i ****? czy ktos mial podobny problem ?

kamera podpieta pod swiatło wsteczne

radio ma w sobie taka opcje ze w momencie skrentu kołami pokazuje mi tor jazdy nie wiem czy ma to jakies znaczenie. kabel zolty video ma tez jakis czerwony kabelek odchodzacy od niego po obu koncach

nie wiem czy ma to jakis istotny fakt

Edytowane przez KriS1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam problemem jest napiecie od swiatla wstecznego nie dostarcza 12v do kamerki dlatego sie wiesza. Teraz pytanie skad uzyskac 12v w klapie? I przy okazji jak wymienia sie uchwyt od otwierania maski. Z grubszego zdenerwowania pociagnelem za mocno i coś peklo :/ i teraz nie ogarniam jak to wymienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności