Skocz do zawartości
Marty_McFly

[B6-B7] Kamera Cofania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, panowie od kilku dni nie działa mi kamera cofania...mam taki błąd...ktos wie co i gdzie szukać?!?

 

IMG_2968.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam planszy, ktoś wcześniej próbował taką robić a i tak nie udało się skalibrować. .....

 

ktoś .....czyli kto ?

bo ja chyba z 8 kamer kalibrowałem i nie ma najmniejszego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin (Major) nawet nie wiesz jak się cieszę że Ci się udało skalibrować bez problemu te kilka kamer, nie cieszy mnie tylko fakt że Warszawa jest tak daleko.. Dziś przeczytałem wszystko jeszcze raz, od postu 128 jest walka z kalibracją, to w tym poście pierwszy raz udało się skalibrować kamerę i skalibrowałeś właśnie Ty ale VASem. Zaraz za Tobą też Marcin (Bimbasz) pisał że mimo zrobienia planszy mu się nie udało, próbował vcdsem i nie wiem czy do dzisiaj się komuś vcdsem udało. Post 223 i 232 też nie udało się vcdsem. Gdyby ktoś wcześniej napisał że się udało to znalazł bym czas i zrobił planszę. Wymiary w necie są. Ale jak mam ją zrobić i siedzieć z vcdsem cały dzień wpisując dane to plansza, ja lub komp może tego nie przeżyć... Myślałem że może ktoś z okolic to przerabiał i udało się. Zobaczymy jak mi pójdzie w tym Poznaniu. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slyszałem ze VCDS-em to mozesz oszukać kamere i wymusic jej ze jest skalibrowana, ile w tym prawdy, nie wiem. Wiem natomiast ze po kalibracji linie pomocnicze się przesunęły więc nie jest to tylko od pozbycia się błędy, a coś tam daje.

Jezeli sterownik jest prawidłowy i zakodowane jest wszystko dobrze, to idzie od strzała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I już sobie stronę dodałem do zakładek, jak będę miał więcej czasu to przeglądnę. Myślę że kamerę udało by się skalibrować bo wcześniej była. W module kamery po montażu nie było żadnego błędu. Po kilku dniach zajrzałem tylko do kodowania i zauważyłem że hak nie jest zakodowany, zmieniłem tylko kodowanie haka i błąd wyskoczył choć linie jak były tak są na tych samych miejscach. Jak będę wiedział coś więcej to napiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kamera

wiazka

sterownik

 

Witam podepnę sie pod wątek jako nowicjusz mam B7 kombi i chciałbym zamontować kamerę cofania, radio niestety nie wiem jakie mam gdyż wyglada jak seria 31x tylko po czym rozpoznać czy to (RSD)RNS310 czy RNS315, dzwoniac do dealera i podając nr vin da sie uzyskać?

rozumiem ze potrzebne bedzie do montażu

to

http://www.sklep.hadron.pl/product-pl-3834-Modul-Video-Kamery-MFD-III-510.html lub to http://www.ebay.com/itm/161564511985

I to moze byc?

http://allegro.pl/kamera-cofania-parkowania-audi-a5-a4-q5-passat-b7-i5135902248.html

 

No jeszcze sterownik jak ktoś moze pokierować?gdzie znaleźć

 

I oczywiście kabel trzeba pociągnąć przez auto bo wiązki pewnie nie ma, znalazłem filmik gdzie koleś montuje w borze albo jetta ale to troche wyglada na chamowe link poniżej. Ale czy on idzie dobrym tropem ?

http://youtu.be/PyqmfcHlPTA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj zdjecie tego sprzetu co masz w aucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
daj zdjecie tego sprzetu co masz w aucie

 

j6iCrCr.png

Zaraz wrzuce z Flash em moze lepiej będzie widac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na rns315

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z flashem e8kFh0m.png

 

A jakies wskazówki co do wczesniejszego postu czy te elementy moga byc?

 

Racja thestig 315

ufxDeYy.png

Po tym schemacie

8OdcRJx.png

Sądzę ze jednak trzeba dokupić moduł z postów wcześniej i wetknac tutaj

grfy0X9.png

 

W opisach jest napisane żeby podpiąć kamerę do świateł cofania tylko jak zlokalizować który przewód bedzie do tych świateł? Kabel do świateł idzie mi do wtyczki ktora ma tylko dwa piny tak jak na zdjęciu,

xKEMVv3l.jpg

2oMyowXl.jpg

w środku jest jakaś plątanina kabelków w kolorach brązowym, czarnym, czerwonym i niebieskim. ale jak sie do tego właściwego z nich dobrać , to lampa z ledami wiec całość jest sklejona a dostęp to jedynie jest do tego elementu, reszta jest zabudowana

Jak widac na zdjęciach.

http://i.imgur.com/NlAdRogl.jpg

Edytowane przez sm1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, panowie od kilku dni nie działa mi kamera cofania...mam taki błąd...ktos wie co i gdzie szukać?!?

 

IMG_2968.JPG

 

Ten błąd ze zdjęcia sugeruje przerwę w obwodzie zasilania kamery, czyli jedna z dwóch żył, które idą do klapy obok koncentrycznego kabla sygnałowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. W sobote zamontowalem kamere low line czyli 5K0 827 469 AQ na wiazce z rodzimego carsystems.pl. Wszystko fajnie ruszlo, wrzucam wsteczny, na rns510 pojawia sie obraz.... Tylko szkoda ze czarny. Okazalo sie ze znaczek sie nie unosi. Jest obraz, wszystko super nawet slychac silniczek w znaczku, ale mimo to kamera sie nie wysuwa. Kamera uzywana z allegro.

 

Jakies pomysly oprocz uwalonego znaczka z kamera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze nie doczekalem odzewu :-(

Gdyby ktos mial kiedys taki problem informuje ze cos zasniedzialo w silniczku od podnoszenia znaczka. Po rozebraniu i dokladnym oczyszczeniu wszystko lata jak ta lala :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak powinno działać przełączanie po wyłączeniu wstecznego przy zestawie PDC OPS + kamera cofania ?

jak wrzucam wsteczny, pojawia się obraz z kamery i po lewej stronie obraz OPS + świeci się przycisk PDC.

Jak wyłączę wsteczny, znika obraz z kamery a RNS przełącza się na pełno ekranowy widok OPS, który znika po ruszeniu, tak ma być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak powinno działać przełączanie po wyłączeniu wstecznego przy zestawie PDC OPS + kamera cofania ?

jak wrzucam wsteczny, pojawia się obraz z kamery i po lewej stronie obraz OPS + świeci się przycisk PDC.

Jak wyłączę wsteczny, znika obraz z kamery a RNS przełącza się na pełno ekranowy widok OPS, który znika po ruszeniu, tak ma być ?

 

Dokładnie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kamera cofania w znaczku w Passacie CC po lifcie z 2012 roku jest taka sama jak w tym wczesniejszym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i czy kamera z CC podchodzi bez problemu do B6 sedan? Nie trzeba nic kalibrować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamerę zawsze trzeba skalibrować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieprawda kamery nie zawsze trzeba kalibrowac od cc podchodie bez problemu ma u siebie takową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności