Skocz do zawartości
Marty_McFly

[B6-B7] Kamera Cofania

Rekomendowane odpowiedzi

Odświeżam,

 

@Bimbasz udało Ci się w końcu z ta kalibracją? Ma ktoś jakieś nowe doświadczenia z kalibracja i VCDS?

 

jeszcze nie, ale na dniach będę miał VASa na testach to zobaczę czy się uda. Oczywiście jak czas pozwoli.

A VCDSem tez podobno idzie, muszę temat zagłębić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba troche reaktywować temat bo w tym roku do maja chce mieć założoną kamere

poniższy link nie daje mi pełnej odpowiedzi

http://www.passat3c.info/cms_neu/index.php?page=883

do sedana montowano fabryznie kamere cofania????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do sedana montowano fabryznie kamere cofania????

 

czy to jakaś różnica, najważniejsze że idzie założyć, a że blachy trzeba trochę obciąć to przecież nie problem. W kombi jak masz starego typu klapę też musisz powiększać otwór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy to jakaś różnica, najważniejsze że idzie założyć, a że blachy trzeba trochę obciąć to przecież nie problem. W kombi jak masz starego typu klapę też musisz powiększać otwór

nie ma różnicy ale kminie co i jak

są 3 opcje kamery w znaczku

od CC

5K0827469APULM i 3C8 970 551

do GOLF V/VI

5K0827469AQ ULM

Od PASSAT B7

3AE827469A ULM

3ae907441

 

3 rodzaje sterowników

od CC

3c8907441

od B6 variant i b7 variant

3c9907441(wczesniej 3c0)

i B7 sedan

3AE 907 441

jeszcze wiązka(nie wiem jaka jest??)

znalazłem 2 typy ooznaczeniu low i high

teraz jaka konfikuracja podejdzie najlepiej???

czy moduł od varianta może byc do sedana???

namierzyłem pojedyńcze graty ale i całe Zestawy

Edytowane przez Angelus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek kamerke zapodaj od cc i moduł tez ewentualnie moduł od kombi b6 bo z b7 nie zakodujesz a wiazkę to juz wiesz gdzie zamawiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przemek kamerke zapodaj od cc i moduł tez ewentualnie moduł od kombi b6 bo z b7 nie zakodujesz a wiazkę to juz wiesz gdzie zamawiać

 

Dobrze Romeo gada, daj se spokój z częściami od B7, bierz od CC lub Golfa, a moduł np 3C0907441

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie o to chodzi bo graty mam już mniej więcej do wyjęcia. allegro lub carsystems ale ci ostatni trochę walą mnie w h.... z reklamacją i z tym że twierdzą że kamera od b7 bezproblemu podejdzie ale już wiem że nie ma opcji. Dzieki Wojtas i dzięki Marcin

wiem że Wy się nie mylicie!!!!!

szukam gratów.Jak dobrze pujdzie to w marcu bedzie wszystko.

bo pierwsze to pakiet R-LINE a drugie to 18" Kansas + oponki nowe

Edytowane przez Angelus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek bedziesz kupował tak jak wszystko czy aledrogo to popytam sie znajomych sam znacze z kamera moze nie mieć róznicy ale sterownik to tylko z paszczura bo jak wezmiesz z tiguana to zle bedzie skalibrowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walka z kamerą rozpoczęty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim B6 wywaliłem oryginalne radio RCD300 i wstawiłem kombajn multimedialny ERISIN (made in China). Ma on port VIDEO IN, więc z podpięciem kamerki nie było żadnych problemów. Kamerka to chińszczyzna montowana w gnieździe na żarówkę oświetlającą tablicę rejestracyjną. Nawet nie próbowałem integrować całości, tj. radia i kamerki z Can-em bo po co - moje radio nie ma potrzeby komunikować się ze sterownikami samochodu, a wszystkie potrzebne komunikaty i alarmy mam na desce rozdzielczej.

Kilka miesięcy temu wywaliłem (odłączyłem) oryginalny zestaw głośnomówiący i zainstalowałem zewnętrzny (Nokia). Efekt wszystkiego jest taki, że przy skanowaniu np. Vagiem lub VCP wyświetlany jest komunikat o błędzie sterownika radia i zestawu głośnomówiącego (to oczywiste, bo i jedno i drugie nie jest oryginalne, a to co jest aktualnie zainstalowane - z Can'em zintegrowane nie jest). Absolutnie żadnego wpływu to jednak nie ma na funkcjonowanie innych układów samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odznacz sobie radio i telefon w gatewayu i nie będziesz miał tych błędów;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem moduł 3c8 907 441

Kamerę 5K0 827 469 AQ

wiązka robiona na zamówienie ale jest tez dostepna w aso

3C8971182F-wiązka lewa kamera

3C8971192C-wiązka prawa kamera

jak już poskładam w całość i odpale to zrobie instrukcje

7N1971327 wiązka od RNS-a do modułu

Edytowane przez Angelus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Angelus a powiedz mi czym te wiazki sie roznia prawa i lewa? Ktora idzie przez kabine do rnsa a ktora to kabel z fakra a ktora jest do zasilania kamery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piter to są wiązki w klapie w sedanie.

Edytowane przez grabotg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz sedana czy kombi???

dopisałem główną wiązke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiązka do kombi w klapę 3C9971147L, a wiązka główna 7N1971327A lub 7N1971327B jest do pojazdów z odbiorem TV

Edytowane przez grabotg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kamera pokazała dziś obraz ale są problemy poboczne

1 nie działa światło przeciwmgielne a nieraz działa tzn. żarówka żarzy się

2 nie działa otwieranie klapy ze znaczka. działa kiedy kluczyk jest w stacyjce i chwile p wyjęciu a po zamknięciu auta i ponownym otwarciu nie(z pilota jest OK)

Czy morze ttoś wie co jest nie tak?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekmek weż zasilanie na 4 pin z tgz +30 a wiec przed stacyjką np aku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas montażu kamery też miałem chyba podobne problemy. Nie pamiętam dokładnie, było to prawe trzy lata temu.

Pamiętam, że w moim przypadku (sedan) trzeba było zamienić miejscami dwa kable czteropinowej kostki LOGA.

Wszystko opisałem w poście #46 na stronie trzeciej.

Podłączenie kostki czteropinowej:

http://forum.vw-passat.pl/threads/55753-Kamera-Cofania?p=1058458&viewfull=1#post1058458

Sprawdź to.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 nie działa światło przeciwmgielne a nieraz działa tzn. żarówka żarzy się

2 nie działa otwieranie klapy ze znaczka. działa kiedy kluczyk jest w stacyjce i chwile p wyjęciu a po zamknięciu auta i ponownym otwarciu nie(z pilota jest OK)

oba problemy już rozszyfrowane

1 przecierz ja mam ringi...... więc żarówka się żarzyła

2 potrzebuje stały plus bo jak pod 4 pin dałem + Z AKU to wszystko było ok

ale dalej są problemy

3

podczas parkowania przodem gdy włączam parktronik nie działa wizualizacja na RNS-e gdy wrzucę wsteczny i wyłącze ops działa

4mam przednie postoje led(z firmy jafra) i po złożeniu instalacji tył zapaliłem postoje i przednie zaświeciły na chwile i zgasły

gdy zmieniłem na zwykłe 5w bezcokołowe wszystko OK

co morze być???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności