Skocz do zawartości
Marty_McFly

[B6-B7] Kamera Cofania

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ucz faceta który zjadł zęby na servisie tv z kamery wychodzi 1 kabel video w ntsc

Secam był w demoludach i jest wspomnieniem

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprawdź czy twoje radyjka obsługuje ntsc

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie chcę Cię pouczać! Przepraszam, że to tak odebrałeś.

 

Chciałem zrozumieć o co Ci chodzi w Twojej wypowiedzi:

Tak nie do końca z kamery wychodzi sygnał video w sterowniku kamery jest przerabiane na RGB i dodawane są linie mowa o kamerce w znaczku cc b7 do tego sygnał video z niej jest w NTSC

 

Wiesz, dzisiaj po prostu nazwy się zmieniły. I to, o czym oboje myślimy, teraz nazywają z angielska Composite Video.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Composite_video

 

Chyba zgadzasz się ze mną, że z większości kamer w emblemacie w Passacie wychodzi sygnał bez tych dodatkowych linii a w module dopiero są one dodawane...

A przepraszam, namierzyłem kamery:

5K0 827 469 AQ - jest RGB i od razu narysowane statyczne linie pomocnicze

5K0 827 469 AS - jest RGB i od razu moduł rysowania linii pomocniczych ale dynamiczne - podążające za kierownicą

Te nie potrzebują dodatkowego modułu, z resztą nie pasują, bo do modułu ma wchodzić Composite video.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

To sprawdź czy twoje radyjka obsługuje ntsc

 

Jest odpowiedź:

http://forum.vw-passat.pl/threads/5708-MFD-i-wejscie-video#5

Zależnie od tego, co jest na pin nr 6 - stan wysoki PAL, stan niski NTSC.

Dzięki za naprowadzenie :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko RGB to trzy kable i nie wiem czy mfd obsługuje

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, obsługuje.

mfd2-pin-out_c5511b5.jpg

W kablu oprócz trzech sygnałów RGB jest osobno synchronizacja. Dlatego na forum pojawia się określenie RGB+sync. Tak samo z resztą ma RNS510, tylko wtyczka inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bawilem się mfd a przełączy sie automatycznie po wykryciu RGB ?

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawigacja MFD2 po wykryciu sygnału wizji (RGB+sync) przełącza obraz na ten sygnał.

Jednak po przekroczeniu prędkości 5 km/h wraca na poprzedni obraz.

Ale po podaniu stanu wysokiego na pin Vswitch - podaje obraz na ekran z wejścia już bez względu na prędkość.

I to jest wspaniałe :hurra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kamerka w znaczku powinna banglac ale w wersji low bez sterownik do lini

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem czy w dobrym temacie piszę ale czy jest ktoś w stanie podać mi numer wtyczki do oryginalnego sterownika ,modułu kamery cofania :3AA919655 lub 7N0907441.

Edytowane przez goro79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do osób, które instalowały kamerę cofania w kompi z roczników modelowych 2005-2007, jak ogarnęliście sprawę zespolonej klamki ze światełkami ?

 

a45y4z.jpg

 

Nowa klamka z kamerą jest większa i bez cięcia tej zespolonej starej klamki się chyba nie obędzie ? ale jak potem podłączyć te światełka żeby się trzymały i świeciły :/:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dremel i ogień... ale osobiście 2 raz kamery bym nie montował. za mały kąt widzenia i jest problem z harmonijką bagażnika - trzeba zdjąć podsufitkę... kupa roboty nie warta zachodu. a to że w okresie zimowym jest praktycznie cały czas uwalona błotem to inny temat. wybór należy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytanie do osób, które instalowały kamerę cofania w kompi z roczników modelowych 2005-2007, jak ogarnęliście sprawę zespolonej klamki ze światełkami ?

 

a45y4z.jpg

 

Nowa klamka z kamerą jest większa i bez cięcia tej zespolonej starej klamki się chyba nie obędzie ? ale jak potem podłączyć te światełka żeby się trzymały i świeciły :/:

 

Chłopaki wycinali większy otwór pod kamerę i zakładali lampki od nowszego modelu. Ja wymieniłem całą klapę na nowszą, i tak rudą ją zeżarła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dremel i ogień...

tak myślałem :P, podsufitka już poleciała, teraz tylko kable do przepchnięcia w harmonijce :dupablada

 

Ja wymieniłem całą klapę na nowszą

 

też o tym myślałem, ale to by przekroczyło mój budżet na tego moda :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja małymi krokami robię w sedanie z kamerą w klamce...

Samą kamerę wstawiłem i przeciągnąłem kable z klapy do boku bagażnika - na razie łatwizna :)

 

Mam pytanie, czy bez zasilania tego silnika przy kamerze (nie podłączyłem masy i zasilania do niej) otwieranie klamką może działać?

U mnie nie działa. Jakby nie zamykał się obwód z włącznika w emblemacie, jakby nie przechodził przez mechanizm silnika wysuwania kamery...

Tam w środku musi być jakiś styk ale tak na zdrowy rozum to powinien być normalnie zamknięty (NC) a dopiero po ruszeniu silnika - rozwierać obwód otwierania...

Jak to jest zrobione? Rozbierał to ktoś? Badał może bez rozbierania?

Co tam w środku mechanizmu siedzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masa musi być rozbieralem emblemat ale dawno temu i nie chce pisać jak co bo pamieć zawodna

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę, czy w ogóle naciśniecie emblematu zamyka obwód w tym gniazdku 2 pin (do niego wchodzi wtyczka z mechanizmu silnika).

Tego testu nie robiłem, jakoś na szybko nie przyszło mi to do głowy. A teraz już tapicerkę założyłem na klapę.

Tak na słuch, to w emblemacie bez kamery, ładnie dźwięcznie pyka włącznik po naciśnięciu emblematu. A tu, w tym z kamerą, cisza. Tylko sprężyna powrotna trochę daje o sobie znać, jak napręża się. No i dlatego podejrzewam coraz bardziej ten włącznik. Ale może niesłusznie...

Masę podłączałem na gniazdku zapalniczki - pod ręką jest - ale obwodu nie zamknęło. Jeszcze zasilanie planuję z zapalniczki podebrać dla testu ale to muszę się przygotować najpierw (bezpiecznik 5-7,5 A, wtyk pasujący do gniazda zapalniczki).

Spodziewam się, że dodatkowo wyjedzie kamera przy włączeniu wstecznego, bo do żarówki wstecznego przewód podpiąłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest OK.

Podłączyłem tymczasowo zasilanie (+12 V z zapalniczki) i masę - włącznik w klamce działa, zamek otwiera, przy wstecznym kamera wyjeżdża :)

 

Pytanie mam...

Co zrobić z gumową rurką do odprowadzania wody?

Co radzicie? Jak zrobiliście u siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod znaczkiem u doły klapy masz odwodnieni wyciągasz w zaslepke a w to miejce wezyk

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod temat, czy ktoś z was zakładał do siebie takiego chinola klik

Jeżeli tak to jak to sie spisuje?

Czy dobrze rozumiem, że taki zestaw (mam kombi) + mój RNS510 wystarczy, czy trzeba mieć jeszcze moduł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności