Skocz do zawartości
Marty_McFly

[B6-B7] Kamera Cofania

Rekomendowane odpowiedzi

Kalibrację robi się zawsze bo nawet w ramach jednego modelu są różne wersje zawieszenia. Jak nie skalibrujesz to będzie przekłamywać. A sądzę też, że cały czas będzie błąd kalibracji wywalało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak z ta kamera w CC jest? Musze kupic do CC po lifcie z 2012 i nie wiem czy te wszystkie wczesniejsze beda pasowaly w znaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bledu kalibracji nie wywala jesli kamera była uprzednio skalibrowana i ni bedziesz grzebał w ustawieniach wystarczy ze przestawisz ustawienia np wysokosc to odrazu wywali błąd kalibracji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aa ja mam kamere 3c8 przed liftem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli osobno kupowałeś kamerę i osobno sterownik to nie ma opcji żebyś nie miał błędu kalibracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ciekawe ja u siebie nie mialem kompletu i jest ok tyle w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojas napisał instrukcję instalacji kamery na poprzedniej stronie , zaznaczył jasno : Jeśli kupujemy zestaw czyli moduł z kamerą nie ma potrzeby kalibracji. Natomiast jeśli zestaw jest zdekompletowany to powinno się dokonać kalibracji.

 

Rozejrzę się w takim razie za kamerką od CC również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam te wasze wywody to krew mnie zalewa. Kazda przekupka gada na swoj sposob.

Bzdura jest taka ze jak sie kupuje osobno to bedzie blad kalibracji. Ja mam sterownik z dolnegoslaska a kamere z pomorza. Instalacje mam full wypas z wyjsciem na sterownik TV. I co i to ze zadnego bledu nie mam. Nic nie kalibrowalem bo potrzeby nie bylo. Nie mam zadnego przeklamania na liniach.

W B6 mialem komplet z jednego miejsca i blad kamery mialem. A kodowania nie zmienialem. Blad byl ale linie wyswietlane byly poprawnie. Tak samo jak obraz. Wszystko dzialalo OK tylko ze swiecil blad kalibracji.

Kamera z CC pasuje do sedana. Tylko trzeba podciac troche klapy w sedanie bo przeszkadza blacha aby ta kamere zamontowac. Instalacja elektryczna w CC jest tez inna jak sedanie. Dotyczy klapy. Wiec prosto nie mozna przelozyc instalacji z klapy od CC co mial kamere do sedana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się zgadza, że błąd kalibracji nie przeszkadza w poprawnym działaniu kamery. A problemy z wyświetlaniem linii mogą wynikać z braku lub złej adaptacji czujnika kąta skrętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem swiezo po instalacji kamery w b6 i b7(w odstepie dwoch tygodni), kodowanie modulu zmienialem aby raz usunac hak, a w drugim przypadku aby hak dodac... Bledow kalibracji i jakichkolwiek innych brak. Linie wyswietlaja sie na dobrze. Kupowalem zestawy z jednego auta bo ktos z forum mnie wlasnie ostrzegal przed kupowaniem osobno - u mnie na szczescie wszystko zagadalo odrazu. Sterowniki mialem z 2010 i z 2013r.

Edytowane przez wojas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekierowany z innego tematu podlacze sie... Mam taki problem maly... otoz nie zawsze zalacza mi sie kamera cofania przy wrzuceniu wstecznego... Czujniki parkowania dzialaja za kazdym razem... Natomiast kompletnie losowo (przewaznie sie pojawia obraz) zalacza sie kamerka...

 

Dodam, ze kamera byla w aucie od samego poczatku... Passat b6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie sa oryginalne kamery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to masz rację ale polecili mi tą stronę więc spróbowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy udało się komuś skalibrowac kamerę samemu? Jeżeli nie da się kalibrować to chyba jest to zbędny zakup, a sam chciałem kupić, a teraz mam dylemat, bo po co kamera która nie będzie działać. Jak to jest? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze jest blad kalibracji kamery nie oznacza ze ona nie dziala. Caly czas mialem ten blad i kamera z liniami dzialala bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ROMEO ma chyba matę do kalibracji z tego co wiem , napisz PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam mate. Ale mata to pikus przy procedurze kalibracji. Vcds nie jest to takie proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu jak montowałem u siebie to kamerę miałem z innego auta i sterownik tez z innego. Po zmontowaniu wszystkiego nie miałem żadnych błędów. Na skanie od góry do dołu miałem same OK i wszystko na czarno. Po tygodniu sprawdziłem i nadal było wszystko ok i bez błędów. Spojrzałem tylko z ciekawości na kodowanie i zauważyłem ze nie mam wkodowanego haka w module kamery, zmieniłem tylko jedną cyferkę w kodowaniu odpowiedzialną za hak nie ruszając innych i nagle wyskoczył błąd kalibracji kamery. Zmieniłem szybko na poprzednie kodowanie ale nic to już nie dało, błąd już nie znika. Zmieniłem ponownie na kodowanie z hakiem i tak jeżdżę już z rok. Linie jak były tak są, nie zmieniła się ich wysokość (tak mi się wydaje). Wszystko działa ładnie tylko ta czerwona linijka w skanie całkowitym no tak mnie denerwuje.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.....Spojrzałem tylko z ciekawości na kodowanie i zauważyłem ze nie mam wkodowanego haka w module kamery, zmieniłem tylko jedną cyferkę w kodowaniu odpowiedzialną za hak nie ruszając innych i nagle wyskoczył błąd kalibracji kamery. Zmieniłem szybko na poprzednie kodowanie ale nic to już nie dało, błąd już nie znika. Zmieniłem ponownie na kodowanie z hakiem i tak jeżdżę już z rok.........

typowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności