Skocz do zawartości
arkady1321

dziwne przygasanie kontrolek

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich...........

\i znowu problem:(((

po przekręceniu kluczyka w stacyjce,kontrolki przygasaja,mrugaja....

nawet uslyszalem trzy bzykniecia.....i zaczyna też szalec wyswietlacz klimy,,,,same 888888888888888..

coz to moze byc???

poprosze o pare porad i wskazowek.....

kostka stacyjki? sama stacyjka? slaby ako??? czy co???

pozdr arkady1321;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może alternator?sprawdz szczotki albo regulator napięcią!!mi podczas jazdy przygasały światła i deska okazało się że szczotki i regulator napiecia do wymiany!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że przekręciłeś kluczyk w położenie zapłonu nie uruchamiając silnika. Sprawdź klemy, a jak nie to na pierwszy rzut jest aku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po przekręceniu kluczyka w stacyjce,kontrolki przygasaja,mrugaja....

nawet uslyszalem trzy bzykniecia.....i zaczyna też szalec wyswietlacz klimy,,,,same 888888888888888..

coz to moze byc???

 

Jak nie akumulator to ja obstawiam kostkę stacyjki. Miałem podobny problem opisany tutaj:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=9711

 

Pomogła wymiana kostki stacyjki. Poruszaj trochę kluczykiem w stacyjce, u mnie jak cofnąłem trochę kluczyk to kostka trafiała w swoją poprawną pozycję i kontrolki gasły i wszytko było OK, ale problem później powracał. Zapalały mi się wszystkie kontrolki, było 3x beep. Od wymiany kostki jest wszystko w porządku.

Edytowane przez ramire
błędny autor cytatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy bezpośrednio postu kolegi powyżej. Skąd biorą się te przekłamania ? Widzę to już przynajmniej 2 raz. Przecież to nie mój cytat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie dzieki za sugestie.

dzis bede walczyl:)

a jak dokopac sie do kostki??

sciagnac oslone kierownicy/////////////

pozdrawiam

 

---------- Post added at 07:21 ---------- Previous post was at 07:19 ----------

 

i oczywiscie za po przekreceniu kluczyka ale nie odpalajac paska:)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłeś napięcie podczas próby rozruchu? (akumulator, alternator)

Przeczyść klemy, może nie masz masy?

Wygląda to na problem z akumulatorem. Należy spróbować przeczyścić klemy, sprawdzić główną masę z akumulatora na nadwozie. Jeżeli dalej będzie nie tak to bym spróbował podłączyć inny sprawny akumulator. Zwarcie płyt w akumulatorze daje też takie objawy. W każdym razie wykonanie powyższych czynności wykluczy usterkę akumulatora i tak jak koledzy wyżej pisali zająć się wkładką w stacyjce. Żeby dostać sie do stacyjki nalezy zdjąć plastiki. Stacyjka przymocowana jest do kolumny kierowniczej. Przykęcona jest na dwie śruby "zrywne" tzn. jak zostanie dokręcona to "łepek" sruby jest zerwany poprzez mocne pociągniecie, swoistego rodzaju zabezpieczenie przed złodziejami.

Tak więc czeka Cie dość żmudna rozprawa z ta stacyjką przy demontażu....

Może pomocna będzie ci lektura:

http://www.forumsamochodowe.pl/vw-passat-b5-spadek-napiecia-vt19586.htm

Życzę powodzenia w walce z usterką.

Edytowane przez czasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

Ostatnio w samochodzie pojawił mi się następujący problem po przekręceniu stacyjki na "on" przygasają kontrolki i zapala się czerwona kontrolka na środku deski (kółeczko z wykrzyknikiem w środku) i pika czasami się zdarzy że wskazówka od obrotomierza podskoczy do góry i opadnie w całej tej sytuacji. Po odpaleniu samochodu można powiedzieć że wszystko wraca do normy sygnał dźwiękowy pojawia się tylko raz(chodzi o to pikniecie) a samochód jeździ pali normalnie ABS działa wszystko ok. A teraz powiedzcie jaka tego przyczyna??? Na tej stronie jest zdjęcie z moją deską http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=8844&highlight=opis+kontrolek&page=3

 

 

_scalone

Edytowane przez Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolege i łączę sie w bólu. Walecze z tym objawem juz dosc długo, piszcząca kontrolka na desce (3 krotnie) oznacza niskie napiecie aku...chyba ponizej 8V ale chyba. Mi udało sie juz wylkuczyc aku i alternator (oba są sprawne), pół roku temu mechanik wymienił część o numerze 4B0 905 849 (jest to chyba kostka przy stacyjce), do dzis było ok wiec walcze znowu. We wtorek jade wymienic stacyjke wiec dam znac czy pomogło ale zastanawiams ie czy to nie sprawka zegarów. pozdro

Jak naprawisz to napisz co to było..przyda sie dla potomnych i dla mnie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o same kontrolki na zegarach czy całe podświetlenie wnętrza?? Może sprawdź po prostu potencjometr regulacji podświetlenia? Ja z nim miałem problem. potencjometr był uszkodzony, zwarłem przewodem odpowiednie piny kostki omijając regulację i świeci na maksa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widzę ze na dobry początek mam już co sprawdzać jeśli coś wykluczy moje problemy napisze co było przyczyną. Tak na marginesie dodam ze mruga mi czasem jedna diodka podświetlania obrotomierza ale czy taki szczegół mógł by robić tyle zamieszania???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się okazało akumulator był na wykończeniu.....

zmieniłem ako i gra!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prosze o poradę Passat B5 FL 2002r czy to moze byc wina regulatora napiecia po wlaczeniu się jakiegos systemu np abs lub esp lub tez gdy poprosty wlaczam przyciski domykania okien przygasa swiatlo wszedzie sciemnia sie swiatlo moze to ma jakis zwiazek otoz czasami na wolnych obrootach pracuje silnik bardzo nieregularnie i niezaleznie to jest czy jest zimny czy cieply czasami jest ok a co do tych swiatel to caly czas kiedy bym nie probowal domknac szyby lub przy uruchomieniu sie jakiegos systemu.

Szukalem odpowiedzi dluzszy czas na forum ale nic nie znalazlem

Nadmienie iz podlaczany byk pod komputer i nie wykazalo zadnych bledow.

Prosze o odpowiedz

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich...........

\i znowu problem(

po przekręceniu kluczyka w stacyjce,kontrolki przygasaja,mrugaja....

nawet uslyszalem trzy bzykniecia.....i zaczyna też szalec wyswietlacz klimy,,,,same 888888888888888..

coz to moze byc???

poprosze o pare porad i wskazowek.....

kostka stacyjki? sama stacyjka? slaby ako??? czy co???

pozdr arkady1321

Potwierdzam miałem to samo jak rozładowałem aku

 

Gdy przy zapalaniu miga kontrolka: ręcznego, abs (czasami inne) to raczej komp informuje nas że aku jest już słaby lub mamy za mały prąd rozruchowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy, mam podobny problem passat 1,9tdi 130 avf. Czasami w cieple dni po otwarciu auta dziwnie przygasa caly licznik plus cale podswietlenie i wtedy auto nie chce odpalic, tz rozrusznik zakreci i rozlaczy. Pomozecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności