Skocz do zawartości
jojo

DSG auto przechodzi w tryb awaryjny

Rekomendowane odpowiedzi

Troche dziwne tłumaczenie,

 

zastanawiam sie co koleś chce koleś sprawdzać wyjmując mechatronikę?

jest to element wg producenta nie rozbieralny/ nie naprawialny, zresztą jeżeli ktoś miał mechatronikę w rękąch (ja mialem wielokrotnie) to wie że tam bez precyzyjnego sprzetu to nie ma szans tego rozebrać i złożyć w całość

 

Dopóki nie dowiemy sie jaki to był błąd to możemy wróżyć z fusów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Troche dziwne tłumaczenie,

 

zastanawiam sie co koleś chce koleś sprawdzać wyjmując mechatronikę?

jest to element wg producenta nie rozbieralny/ nie naprawialny, zresztą jeżeli ktoś miał mechatronikę w rękąch (ja mialem wielokrotnie) to wie że tam bez precyzyjnego sprzetu to nie ma szans tego rozebrać i złożyć w całość

 

Dopóki nie dowiemy sie jaki to był błąd to możemy wróżyć z fusów

 

 

No widzisz taki mądry jesteś a nie widziałeś rozebranej mechatroniki to masz tu

Kolega zapytał czy można jeździć dalej i zajechać z tym do polskiego serwisu dlatego odpowiedziałem tak a nie inaczej .

Wizyta w niemiecki serwis czy tez polskim nie naprawia skrzyń czy tez mechatroniki tylko wymienia chyba ze jakiś warsztat zajmujący sie takimi naprawami a bez rozebrania jednego czy drugiego się nie obędzie.

Edytowane przez robert.gda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twój link nie działa

 

mechatronikę rozebraną widziałem kilkukrotnie

czytaj ze zrozumieniem co napisałem

 

a napisałem że nie wyobrażam sobie jak niemiecki serwis chce sprawdzić mechatronikę bez jej rozebrania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Troche dziwne tłumaczenie,

 

zastanawiam sie co koleś chce koleś sprawdzać wyjmując mechatronikę?

jest to element wg producenta nie rozbieralny/ nie naprawialny, zresztą jeżeli ktoś miał mechatronikę w rękąch (ja mialem wielokrotnie) to wie że tam bez precyzyjnego sprzetu to nie ma szans tego rozebrać i złożyć w całość

 

Dopóki nie dowiemy sie jaki to był błąd to możemy wróżyć z fusów

 

No ja wlaśnie nie miałem i bazuje jedynie na swojej wyobrażni....

Za co odpowiedzialna jest mechatronika?

- przełączanie sprzegieł? wybieranie biegów?

- czy w niej znajduje sie pełne sterowanie skrzyni czy tylko część?

- czy całość znajduje sie w srodku skrzyni czy cos wystaje na zewnątrz? np wtyczka?

 

w ostatnia sobotę niefortunnie, przypierdzielilem silnikiem dość konkretnie o podłożę na wertepach... zastanawiam sie czy jakas wtyczka sie nie mogła obruszyc...

 

kodu błedu niestety nie posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechatronika to jest cześć elektroniczno-hudrauliczna która steruje całą skrzynią,

odpowiada za całą pracę skrzyni.

 

Wtyczka główna z wiązku z ECU do TCU zjaduje się w takim miejscu że nie ma szans abyś ją urwał, wypiął bez zniszczenia wielu rzeczy dookoła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mechatronika to jest cześć elektroniczno-hudrauliczna która steruje całą skrzynią,

odpowiada za całą pracę skrzyni.

czyli w duzym uproszczeniu dsg-mechatronika=obudowa, wielkietryby, łożyska, wałki?

pytam bo zastanawiam sie nad tym co jeszcze "delikatnego" po wymianie mecha bedize sie psulo... zainwestosac 6k pln to przeciez 20% wartości auta...

Wtyczka główna z wiązku z ECU do TCU zjaduje się w takim miejscu że nie ma szans abyś ją urwał, wypiął bez zniszczenia wielu rzeczy dookoła

git,

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli w duzym uproszczeniu dsg-mechatronika=obudowa, wielkietryby, łożyska, wałki?

pytam bo zastanawiam sie nad tym co jeszcze "delikatnego" po wymianie mecha bedize sie psulo... zainwestosac 6k pln to przeciez 20% wartości auta...

 

git,

Dzięki

 

Wiecie co,

przejechalem 1kkm, skrzynia chodzi idealnie, zlewam to, jestem w stanie uwierzyć ze w sterowniku jest zaprogramowane aby losowe po 5 latach albo 220 km przejsc w tryb awaryjny....

 

poczekam az wroce do kraju i moze cos pomysle o servisie - a przynajmniej tescie,

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem posiadaczem audi TT 2.0TFSI quattro.

Niestety od jakiegos czasu doskwiera mi bardzo zblizony problem co wyzej.

U mnie objawy szczegolnie widac przy wrzucaniu biegu R.

Auto przy zalaczeniu R potrafi chwile myslec po czym slychac lekkie brzeczenie, wrzuca bieg i a lekkim szarpnieciem rusza do tylu.

Auto potrafi rowniez przejsc w tryb awaryjny. Wszystkie kontrolki migaja i zeby wybrac bieg trzeba zgasic silnik, zaplaic od nowa i zalaczyc bieg.

Dzieje sie tak czesto gdy podjezdzam na swiatlach. Auto potrafi przejsc w tryb awaryjny i juz nie ma mozliwosci aby ruszyc.

Bylem we Wroclawiu z tematem w ASO i uslyszalem, ze prawdopodobnie Mechatronica, ale zeby zdiagnozowac nalezy rozebrac skrzynie. Kwoty mnie przerazaja. naprawa od 4000-8000 zl. Slyszalem o firmie Teomotors w Poznaniu, ze sa dobrymi fachowcami.

Powiedzcie mi, czy ktos z Was moze cos jeszcze mi dopowiedziec jak sadzicie?

Czy jest szansa, zeby naprawic to za jak najmniejsze pieniadze..typu sterownik itd....

Temat dla mnie niezwykle istotny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem dokładnie to samo,

mechatronika w tym przypadku nie ma najmnijeszego znaczenia,

niestety skrzynia, i nie będę Cie czarował,

jak dobrze poszukasz to z 5k wygraniesz skrzynie z półroczna gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz...

Tylko jedna osoba miala taki problem ?

Czyli nastawiam sie na wymiane skrzyni, chociaz temat jest tak zlozony, ze ile osob tyle opinii co to moze byc.

Czy rzeczywiscie jedyna mozliwoscia, zeby sprawdzic co to dokladnie jest to trzeba wyciagnac skrzynie?

To troche uwiazanie, bo tam gdzie sie ja wyciagnie tam trzeba ja naprawic...Koszt wyciagania i wkladania samego bez naprawy to okolo 1500-2000zl.

Naprawde temat taki, ze nie wiadomo jak do niego podejsc.

Moim zdaniem nie sztuka wywalic na naprawe 8000zl . dlatego pytam bo inetersuje mnie czy sa jakiekolwiek jeszcze furtki jak sprawdzic i zdignozowac problem zanim komus to dam do zrobienia i unieruchomie auto na amen...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, niestety i w moim VW pojawił się problem z DSG. Otóż w trakcie jazdy po mieście pojawił się błąd "Parking brake fault! See Owner`s Manual" zaświeciła się żółta kontrolka hamulca parkingowego( przekreślone kółeczko z literą P) i skrzynia weszła w tryb awaryjny (zaczęły mrugać oznaczenia PRNDS, brak zmiany biegów, brak wstecznego). Zatrzymałem auto, wyłączyłem silnik, włączyłem ręczny przyciskiem, wszystko zadziałało więc kluczyk z powrotem do stacyjki, auto włączone, bieg do jazdy i przez jakieś 300 metrów wszystko ok, po czym powtórka z rozrywki (błąd hamulca, tryb awaryjny). Zaprowadziłem auto od razu do mechanika w celu podpięcia pod komputer i sprawdzeniu błędów. KTS pokazał błąd "P1814 Zawór elektromagnetyczny ciśnienia modulacyjnego1, Przerwa/zwarcie do masy"

Po przeczytaniu całego wątku domyślam się że czeka mnie wymiana skrzyni na sprawną. Ale za nim zacznę od jutro dzwonić po serwisach tu wymienionych, pytanie do kolegów z forum, czy może komuś przytrafił się podobny przypadek i może jednak udało się to naprawić bez wymiany skrzyni na drugą (czytaj. mniejsze koszty naprawy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to pomoże to poczytaj o skrzyni DSG - a właściwie o module mechatroniki tutaj http://www.prnd.pl/dsg-automatyczna-skrzynia-biegow-kod-02e,4,37.html . Ja dzięki temu opisowi wiem dlaczego pomimo błędu w DSG wszystko śmiga dalej - mam padnięty u siebie czujnik G195 i 196 (ale jak padnie czujnik ABS to już tylko laweta :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, po przestudiowaniu ww. artykułu wiem trochę więcej, teraz kwestia na ile te czujniki i zawory są naprawialne, bo jak pisali koledzy wcześniej mimo napraw mechatroniki i tak w końcu kończyło się na wymianie skrzyni :(.

Wracając do mojego przypadku samochód po cało weekendowym postoju przejechał dziś ok 20km i o dziwo żaden błąd ani tryb awaryjny się nie włączył, dziwne to auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wracając do mojego przypadku samochód po cało weekendowym postoju przejechał dziś ok 20km i o dziwo żaden błąd ani tryb awaryjny się nie włączył, dziwne to auto.

 

Wilgoć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 2 miesiące temu kupiłem passata i niedlugo się nim cieszyłem. Co jakis czas samochód po prostu nie chcial odpalać. Kilka nieudolnych prób, a po kilku godz zapalil bez problemu. byłem z tym w ASO, powiedzieli że to mogą być pompowtryski, bo w tym modelu były montowane trefne... :( wymienili mi za darmo i mnialo być ok. Tydz temu problem pojawil sie znowu. Tyle że tym razem chyba na dobre bo nie chce się "sam naprawić". Wyskakują dwa komunikaty: ASF inoperative, i parking brake fault. Na tablicy miga żółta żarowka, świeci się przekreślone P w kółku i palą wszystkie biegi. Właśnie wymieniłem żarówkę bo przepaliła się, ale właśnie już w trakcie tego, jak samochód nie działał. Proszę o pomoc. Przyznam że nie mam pojęcia o elektronice. Gdybym mógł nim pojechać na komputer... a za lawetę pewnie policzy sobie tyle co za nowa skrzynie... tak czytam wasze opisy i wlosy mi na glowie staja... Pasuje Wam to na skrzynię? Czy to możliwe że wilgoć może spowodować odcięcie komputera pokładowego? Ostatnio jeździł bez zarzutu a przez kilka dni stał pod czapą śniegu. może coś gdzieś zacieka stąd ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj wątku o błędzie hamulca postojowego, tam jest wszystko napisane co może być przyczyną usterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie hamulec :( nawet go nie dotykam. Myślę, że jednak ma to związek z elektroniką. Tydzień temu byłem u elektryka. Jadąc do niego kilka razy w czasie jazdy właczył mi sie tryb awaryjny. (Wcześniej problem pojawiał się tylko w czasie odpalania.) Przepatrzyli kabelki, kostki i itp. Bylo kilka zesniedziałych, odłaczony jakis kabelek od masy ale elektryk powiedział, że nie daje gwarancji że samochod jest naprawiony. kazał pojeździć i zgłosić sie gdyby problem sie pojawił. Tydzień czasu było super. wczoraj troszkę popadalo i ... powtórka z rozrywki. Znowu tryb awaryjny w czasie odpalania. Nie mogę uruchomić silnika, komunikaty : ASF inoperative, i parking brake fault, żólta żarowka (a światła palą się ok). Juz mi ręce opadaą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie hamulec :( nawet go nie dotykam. Myślę, że jednak ma to związek z elektroniką. Tydzień temu byłem u elektryka. Jadąc do niego kilka razy w czasie jazdy właczył mi sie tryb awaryjny. (Wcześniej problem pojawiał się tylko w czasie odpalania.) Przepatrzyli kabelki, kostki i itp. Bylo kilka zesniedziałych, odłaczony jakis kabelek od masy ale elektryk powiedział, że nie daje gwarancji że samochod jest naprawiony. kazał pojeździć i zgłosić sie gdyby problem sie pojawił. Tydzień czasu było super. wczoraj troszkę popadalo i ... powtórka z rozrywki. Znowu tryb awaryjny w czasie odpalania. Nie mogę uruchomić silnika, komunikaty : ASF inoperative, i parking brake fault, żólta żarowka (a światła palą się ok). Juz mi ręce opadaą...

Witam

ASF nieaktywny to system skrętu swiateł,awaria hamulca ręcznego-wymień przyciski od ręcznego lub sprawdź wtyczki które są na tylnych zaciskach hamulcowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wilgoć?

Niestety to nie wilgoć.

Opiszę pokrótce dalsze perypetie z DSG w moim pasku. A wiec po cudownej samoistnej naprawie, autko jeździło jeszcze dwa tygodnie po czym znów pojawił się błąd hamulca i tryb awaryjny. Autko zostało oddane do zakładu zajmującego się automatami, przyczyną awarii okazał się uszkodzony sterownik (komputer sterujący?) znajdujący się w module mechatroniki. Niestety mój sterownik po naprawie i przejechaniu 25km znowu pokazał błąd, wiec ponownie warsztat ale zapobiegawczo drugi sterownik do przeprogramowania pod moją skrzynię. Okazało się jednak że mój sterownik już nie wykazywał chęci naprawy, więc został założony drugi przeprogramowany, i..... auto ożyło. Nie przejechałem nim za wiele kilometrów od naprawy (ok 400km) ale na razie wszystko jest ok, dział płynnie w każdym trybie (R,D,S, manetki przy kierownicy). Może mój przypadek pomoże komuś z podobną awarią i ukierunkuje właściwie w kwestiach naprawy, a i pomoże zostawić parę stówek w portfelu, na wyminie skrzyni na drugą (jak to opisywali koledzy z początku postu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Właśnie mija 60.000km od wymiany mojej skrzyni DSG w Parysewie. Umówiłem się na wymianę oleju w ASO i będzie to pierwsza ingerencja w skrzynię od czasu jej zamontowania. Na mojej historii mogę powiedzieć jedno. Jak zaczynają się problemy z DSG to warto się poważnie zastanowić nad jej wymianą. Szczególnie jeśli autem jeździmy w dalsze trasy i zależy nam na dotarciu na miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności