Skocz do zawartości
JurekW

Lista komunikatów wyświetlacza 3B/3BG.

jedrus

UWAGA! Ten temat wymaga aktualizacji, głównie z powodu brakujących zdjęć oraz nieczytelnej formy.

Chcesz podjąć się poprawy lub opracowania tego tematu? Zgłoś się do kogoś z administracji!

Wiadomość dodana przez jedrus

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzałem głowicą VAS żadnych błędów nowych i starych nie wykazuje, przetestowałem wszystkie systemy w samochodzie, a komunikat do serwisu nadal się pojawia.Czy jest jakiś sposób żeby to wyciągnąć, może jakaś sugestia do obsługi programu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzałem głowicą VAS żadnych błędów nowych i starych nie wykazuje, przetestowałem wszystkie systemy w samochodzie, a komunikat do serwisu nadal się pojawia.Czy jest jakiś sposób żeby to wyciągnąć, może jakaś sugestia do obsługi programu.

Co ci konkretnie wyświetla? Nie jest to inspekcja serwisowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to komunikat "SERVICE JETZT" co mam z tym zrobić czy wykonać jakieś czynności serwisowe, czy to skasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest to komunikat "SERVICE JETZT" co mam z tym zrobić czy wykonać jakieś czynności serwisowe, czy to skasować.

Inspekcja serwisowa,wymienić olej jeśli nie był wymieniany i wykasować.Za 15000 pojawi się ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za poradę , autko mam od dwóch miesięcy więc dopiero się uczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

po wymianie łożysk w przednich kołach zapaliły się kontrolki od abs-u i asr-u.

Na kompie wyskoczył błąd lewego czujnika. Wróciłem do mechanika, poprawił, kontrolki zgasły-dosunął czujnik.

Ale stała się tragedia przy hamowaniu, nawet przy lekkim naciśnięciu pedału strasznie wali abs-em i słychać zgrzyty, jakby coś się urywało,tarło.

Po kilku próbach hamowania, kontrolki się znowu zapalają i jest cisza po naciśnięciu hamulca.

Co z tym może się dziać, padnięty czujnik, że tak chrobocze i tłucze ?

Szczerze, wolę świecące kontrolki i ciszę niż ten hurgot w trakcie hamowania...ale chcę mieć działające abs i asr, dzięki i pozdrawiam,

Cezar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po wlączeniu zapłonu pojawia mi sie komunikat OLSENSOR WERKSTATT. z sygnałem dzwiękowym i mruga kontrolka od oleju co to oznacza ze czujnik poziomu oleju mam uszkodzony??? Da sie to jakoś usunąć???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Po wlączeniu zapłonu pojawia mi sie komunikat OLSENSOR WERKSTATT. z sygnałem dzwiękowym i mruga kontrolka od oleju co to oznacza ze czujnik poziomu oleju mam uszkodzony??? Da sie to jakoś usunąć???

zczytaj błędy i usuń je jeśli powrócą to masz uszkodzony czujnik/przewody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź stan oleju jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan oleju jest wporzadku nie dawno wymieniłem olej mam tez samochód od miesiąca takze niewiele wiem na ten temat. Zczytac błędy a mozesz cos wiecej na ten temat??czyli wpiąć komputer???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stan oleju jest wporzadku nie dawno wymieniłem olej mam tez samochód od miesiąca takze niewiele wiem na ten temat. Zczytac błędy a mozesz cos wiecej na ten temat??czyli wpiąć komputer???

 

Tak podpiąć Vag-a i usunąć błąd, jeśli powróci to masz czujnik poziomu oleju do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanko kolega jest w trasie bez kompa i w jego aucie wyswietli sie cytuje " pomaranczowa kontrola taki silniczek ze smigielkiem" auto to 1,9 rocznik 2005 B5 FL

co to moze byc

byl wczesniej komunkat na wysiwetlaczu ale zniknal cos w stylu tez cytat "clastar fukers" jesli dobrze przepisal z wyswietlacza

moze ktos podpowiedziec bo jedzie w trasie i sie lekko stresuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanko kolega jest w trasie bez kompa i w jego aucie wyswietli sie cytuje " pomaranczowa kontrola taki silniczek ze smigielkiem" auto to 1,9 rocznik 2005 B5 FL

co to moze byc

byl wczesniej komunkat na wysiwetlaczu ale zniknal cos w stylu tez cytat "clastar fukers" jesli dobrze przepisal z wyswietlacza

moze ktos podpowiedziec bo jedzie w trasie i sie lekko stresuje

to niech podjedzie do mechanika jakiegoś bo ta kontrolka może oznaczać sporo kłopotów ale też może oznaczać uszkodzenie jakiegoś czujnika lub może być jakiś wężyk zsunięty lub wąż od IC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki tak mu przekaże jak by można było coś więcej gdzie szukać przyczyny byłbym wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech sprawdzi bezpieczniki i wtyczki pod maską

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oki tak mu przekaże jak by można było coś więcej gdzie szukać przyczyny byłbym wdzięczny

Bez podłączenia pod Vaga ,to szukanie igły w stogu siana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzalem caly temat ale nie znalazlem.

Ma ktos spis niemieckich komunikatow ale w odpowiedniku angielskim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przejrzalem caly temat ale nie znalazlem.

Ma ktos spis niemieckich komunikatow ale w odpowiedniku angielskim?

 

 

Sprawdź sobie ten załączony plik. Komunikaty mogą się delikatnie różnić, ale w większości powinno pasować.

Komunikaty serwisowe.doc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź sobie ten załączony plik. Komunikaty mogą się delikatnie różnić, ale w większości powinno pasować.
Dzieki!

Zostalo to przetlumaczone samemu, czy wyciagniete z jakiejs instrukcji.

 

W aktuallnym pasio mam zmieniony jez. na ang, bo jakos tak sie lepiej czuje ;). Ale juz pare razy zonka mialem jak cos mi wyskoczylo, a w podlokietniku mam sciage ale tylko do niemieckich komunikatow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki!

Zostalo to przetlumaczone samemu, czy wyciagniete z jakiejs instrukcji.

 

W aktuallnym pasio mam zmieniony jez. na ang, bo jakos tak sie lepiej czuje ;). Ale juz pare razy zonka mialem jak cos mi wyskoczylo, a w podlokietniku mam sciage ale tylko do niemieckich komunikatow.

 

 

Tłumaczyłem sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności