Skocz do zawartości
JurekW

Lista komunikatów wyświetlacza 3B/3BG.

jedrus

UWAGA! Ten temat wymaga aktualizacji, głównie z powodu brakujących zdjęć oraz nieczytelnej formy.

Chcesz podjąć się poprawy lub opracowania tego tematu? Zgłoś się do kogoś z administracji!

Wiadomość dodana przez jedrus

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro czujnik miałeś zmieniany, no to na 100% problemem będzie kabel, który od tego czujnika odchodzi. Nie pamiętam, czy czujnik ten działa na zwarcie czy rozwarcie, ale chyba na rozwarcie, więc gdzieś masz pewnie przytrzaśnięty kabel, który nie łączy. Niestety nie obędzie się bez dość gruntownego rozbebeszenia autka i wymiany tego kabelka, chyba, że będziesz miał szczęście i jak będziesz rozbierał "po kawałku" i zauważysz, że kabel jest mechanicznie uszkodzony i go w tym miejscu naprawisz.

Najpierw zdejmij tunel środkowy i obudowę lewarka biegów (z popielniczką) to dostaniesz się do sporej części tego kabla i może uda ci się coś przyuważyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

usterka usunięta elektryk powiedział iż pierwszy raz takie coś spotyka a mianowicie przetarł się kabel idący od czujnika ręcznego do zegarów ile było szukania ile zachodu a jaka radość jak naprawił nie do opisania pozdrawiam i dziękuję wszyskim za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik poziomu oleju uszkodzony.

 

OLSENSOR WERKSTATT.

(Czujnik oleju.Warsztat)

 

 

 

Witam wszystkich, wyświetla mi się taki komunikat , wymieniłem czujnik ciśnienia, jednak komunikat ciągle się pojawia :( Podejrzanie wygladaja kabelki które do niego dochodzą, czy może to być tym spowodowane? Jeśli tak to gdzie takie kable najlepiej dostać?

 

Dzieki z góry za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czujnik poziomu oleju uszkodzony.

 

OLSENSOR WERKSTATT.

(Czujnik oleju.Warsztat)

 

 

 

Witam wszystkich, wyświetla mi się taki komunikat , wymieniłem czujnik ciśnienia, jednak komunikat ciągle się pojawia :( Podejrzanie wygladaja kabelki które do niego dochodzą, czy może to być tym spowodowane? Jeśli tak to gdzie takie kable najlepiej dostać?

 

Dzieki z góry za pomoc!

 

Kabelki to nic innego jak instalacja,osobno ich nie dostaniesz.Sprawdź czy niema gdzieś przebicia.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czujnik poziomu oleju uszkodzony.

 

OLSENSOR WERKSTATT.

(Czujnik oleju.Warsztat)

 

 

 

Witam wszystkich, wyświetla mi się taki komunikat , wymieniłem czujnik ciśnienia, jednak komunikat ciągle się pojawia :( Podejrzanie wygladaja kabelki które do niego dochodzą, czy może to być tym spowodowane? Jeśli tak to gdzie takie kable najlepiej dostać?

 

Dzieki z góry za pomoc!

Ten czujnik jest u dołu miski olejowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No tak ale te kabelki zakończone są wtyczkami chyba nie rozbieralnymi, więc wydaje mi się że najlepiej było by to kupić gdzieś.... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak ale te kabelki zakończone są wtyczkami chyba nie rozbieralnymi, więc wydaje mi się że najlepiej było by to kupić gdzieś.... ?

 

Poszukaj dobrej używki,lub niestety ASO ;) PZdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak ale te kabelki zakończone są wtyczkami chyba nie rozbieralnymi, więc wydaje mi się że najlepiej było by to kupić gdzieś.... ?

Znalazłeś w nich przerwę?Wymieniałeś ten czujnik w misce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujniki to juz wymienilem oba tj, ten u gory i na dole ale ciagle to samo niestety :( musze kupic gdzies ten kabel i wydaje mi sie ze problem wtedy zniknie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a czy ktoś mógł by wyjaśnić jak te ostrzeżenia brzmią w języku Francuskim !???

Pozdrawiam i mam nadzieje że ktoś z Was mi pomoże !!!!!!!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy a czy ktoś mógł by wyjaśnić jak te ostrzeżenia brzmią w języku Francuskim !???

Pozdrawiam i mam nadzieje że ktoś z Was mi pomoże !!!!!!!?

A nie łatwiej zmienić język?:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ja tez mam problem z lampka od oleju pojawia sie zolta oliwiarka i olej sesor serwis zlapalem kontak z gosciem ktory pracuje w servisie w Irlandi. Pisal mi ze czasami przyczyna pojawiania sie tego komunikatu jest wilgoc, nie wiem jaki ona ma wplyw na ten sensor ale tak pisal . U mnie np. komuniktak pojawil sie po tyj jak wymylem karszerem nadkola po sciagniecu kol, a jak wiadomo dojscie do tego sensora jest od lewego nadkola. I po takiej kompieli wyskoczyl mi ten komunikat. pierwsze co zrobilem to sprawdzilem olej. Ku mojemu zdziwieniu byl prawie na maxa, wiec niewiem co jest grane. Ten facet podal mi przepis jak to usunac (ten komunikat). Szczerze mowiac probowalem ale sie nie powidlo jak narazie, sprobuje jeszcze raz z pierwsza propozycja. Drugiej nie probowalem bo sie boje o komputer ze po zmostkowaniu zacznie swirowac

pozrdo

 

 

> O CZUJNIKU OLEJU:

 

> > > MOZE TO WYDA SIE DZIWNE ALE W 90 % PRZYPADKOW SIE SPRAWDZA.

> > POKOLEI:

> > 1)WLACZ ZAPLON,

> > 2)OTWORZ MASKE SILNIKA

> > 3)ODLACZ "+" Z AKUMULATORA (PRZY WLACZONYM ZAPLONIE)

> > 4)SPROBUJ SPRYSKAC ZAMEK MASKI (TAM JEST MIKROWLACZNIK) JAKIMS

> PREPARATEM W SPRAYU NP. DO CZYSZCZENIA GAZNIKOW LUB SPREZONYM

POWIETRZEM

> > 5)PO OK.1 MIN PODLACZ "+" NA AKUMULATORZE

> > 6)ZAMKNIJ MASKE

> > 7)WYLACZ ZAPLON

> > 8)ZNOW OTWORZ MASKE

> > 9)ODLACZ "+"

> > 10)PODLACZ PO KILKU SEKUNDACH

> > 11)ZAMKNIJ MASKE

> > 12)WLACZ ZAPLON I ODPAL SILNIK. POWINNO BYC DOBRZE

> >

> > JESLI NIE POMOZE TO CO POWYZEJ TO ZNAJDZ DWA CIENKIE KABELKI OD

> WSPOMNIANEGO MIKROWLACZNIKA ZAMKA KLAPY. I TERAZ SA DWIE OPCJE:

> > 1)ZMOSTKUJ JE LUB

> > 2)PRZETNIJ JEDEN Z NICH

 

 

CZASAMI PRZYCZYNA TEGO CO SIE DZIEJE W TWOIM AUCIE SA STYKI POD

LICZNIKIEM. MOZESZ WYJAC LICZNIK I PRZEDMUCHAC KOSTKE SPREZONYM POWIETRZEM

LUB UZYC JAKIEGOS SPREYA DO ELEKTRONIKI (CONTACT OIL)

Edytowane przez tasior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robertb22

Witam. Mam problem, w moim pasku 1,9 TDI po odpaleniu silnika przez kilka sekund pojawia się komunikat HUILE ATELIER i świeci się kontrolka oleju. Poziom oleju jest OK. O co chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tez to mam. w necie mi przetlumaczylo "olej warsztaty" a dziwne bo olej jest ok 2 dni temu lalem nowy i czasami ten komunikat jest a czasami nie. zobaczymy moze ktos madrzejszy sie wypowie.

 

a ja mam takie pytanko: czy mozna wyłaczyc komunikaty np. o nie zapietych pasach i inne? bo u mnie nie ma zadnych komunikatow, nie załącza sie kontrolka jezeli pasow nie zapne? tak sobie mysle ze zostalo wylaczone ale pewny nie jestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tez to mam. w necie mi przetlumaczylo "olej warsztaty" a dziwne bo olej jest ok 2 dni temu lalem nowy i czasami ten komunikat jest a czasami nie. zobaczymy moze ktos madrzejszy sie wypowie.

 

a ja mam takie pytanko: czy mozna wyłaczyc komunikaty np. o nie zapietych pasach i inne? bo u mnie nie ma zadnych komunikatow, nie załącza sie kontrolka jezeli pasow nie zapne? tak sobie mysle ze zostalo wylaczone ale pewny nie jestem

W tym roczniku nie ma kontrolki niezapiętych pasów,zresztą sprawdź czy od zamka pasa wychodzą ci jakieś przewody:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blinkna zegarze jest jak wlaczam zaplon :blink ale jeszcze jutro zobacze te kabelki jak napisales.

 

fakt dzisaj patrzalem i zadnych przewodow nie ma. to po h... ta lamka jest?

Edytowane przez przemo87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

ja tez mam problem z lampka od oleju pojawia sie zolta oliwiarka i olej sesor serwis zlapalem kontak z gosciem ktory pracuje w servisie w Irlandi. Pisal mi ze czasami przyczyna pojawiania sie tego komunikatu jest wilgoc, nie wiem jaki ona ma wplyw na ten sensor ale tak pisal . U mnie np. komuniktak pojawil sie po tyj jak wymylem karszerem nadkola po sciagniecu kol, a jak wiadomo dojscie do tego sensora jest od lewego nadkola. I po takiej kompieli wyskoczyl mi ten komunikat. pierwsze co zrobilem to sprawdzilem olej. Ku mojemu zdziwieniu byl prawie na maxa, wiec niewiem co jest grane. Ten facet podal mi przepis jak to usunac (ten komunikat). Szczerze mowiac probowalem ale sie nie powidlo jak narazie, sprobuje jeszcze raz z pierwsza propozycja. Drugiej nie probowalem bo sie boje o komputer ze po zmostkowaniu zacznie swirowac

pozrdo

 

 

> O CZUJNIKU OLEJU:

 

> > > MOZE TO WYDA SIE DZIWNE ALE W 90 % PRZYPADKOW SIE SPRAWDZA.

> > POKOLEI:

> > 1)WLACZ ZAPLON,

> > 2)OTWORZ MASKE SILNIKA

> > 3)ODLACZ "+" Z AKUMULATORA (PRZY WLACZONYM ZAPLONIE)

> > 4)SPROBUJ SPRYSKAC ZAMEK MASKI (TAM JEST MIKROWLACZNIK) JAKIMS

> PREPARATEM W SPRAYU NP. DO CZYSZCZENIA GAZNIKOW LUB SPREZONYM

POWIETRZEM

> > 5)PO OK.1 MIN PODLACZ "+" NA AKUMULATORZE

> > 6)ZAMKNIJ MASKE

> > 7)WYLACZ ZAPLON

> > 8)ZNOW OTWORZ MASKE

> > 9)ODLACZ "+"

> > 10)PODLACZ PO KILKU SEKUNDACH

> > 11)ZAMKNIJ MASKE

> > 12)WLACZ ZAPLON I ODPAL SILNIK. POWINNO BYC DOBRZE

> >

> > JESLI NIE POMOZE TO CO POWYZEJ TO ZNAJDZ DWA CIENKIE KABELKI OD

> WSPOMNIANEGO MIKROWLACZNIKA ZAMKA KLAPY. I TERAZ SA DWIE OPCJE:

> > 1)ZMOSTKUJ JE LUB

> > 2)PRZETNIJ JEDEN Z NICH

 

 

CZASAMI PRZYCZYNA TEGO CO SIE DZIEJE W TWOIM AUCIE SA STYKI POD

LICZNIKIEM. MOZESZ WYJAC LICZNIK I PRZEDMUCHAC KOSTKE SPREZONYM POWIETRZEM

LUB UZYC JAKIEGOS SPREYA DO ELEKTRONIKI (CONTACT OIL)

Mój mechanik mi powiedzial ze to czujnik poziomu oleju jest w misie olejowej na dole kolo korka spustu. Mi wymienil i cyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od paru dni pojawia mi się na wyświetlaczu zaraz po włączeniu zapłonu napis SERVICE IN 3000 KM . Teraz te wskazania maleją .Rozumiem ze to informacja że czas na serwis samochodu. I tu mam pytanie czy ten napis mozna jakoś wykasować samemu czy trzeba do tego kompa:dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności