Skocz do zawartości
JurekW

Lista komunikatów wyświetlacza 3B/3BG.

jedrus

UWAGA! Ten temat wymaga aktualizacji, głównie z powodu brakujących zdjęć oraz nieczytelnej formy.

Chcesz podjąć się poprawy lub opracowania tego tematu? Zgłoś się do kogoś z administracji!

Wiadomość dodana przez jedrus

Rekomendowane odpowiedzi

Tłumaczenia czego?

Pewnie komunikatów wyświetlanych przez komp po francusku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z tematem wątka :)

'Lista komunikatów wyświetlacza 3B/3BG.'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kabelki nie dotykają sie masy, ponieważ sa solidnie zaizolowane ze nawet zadna wilgoc tam nie dostanie sie.

To ściągnij ta izolacje, połącz je, i do czasu aż dostaniesz te wtyczki nie będziesz miał komunikatu ze klocki się skończyły. Możesz tez przekodować licznik na ten czas zanim założysz wtyczki i podepniesz pod nie klocki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

założyłem dzisiaj wsuwki na kabalki podlaczyłem i po problemie!!! bez zadnego podpinania do vag'a :)) DZIĘKI ! ! !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam soory ze podpinam temat ale nie mam jeszcze uprawnien niestety... otoz ostatnio jak jechal zaczeła mi migac spirala od swiec zarowych z komunikatem: MOTORSTORG. WERKSTATT! (Niesprawność silnika.Warsztat) wiec pojechal do znajomego na komputer i okazalo sie ze to jest jakis przelacznika hamulca stpo nie mylic z czujnikiem i znajdujem sie on gdzies po plastikami pod kierownica dodam ze po jednym dni moj stop oszalal i sie swieci caly czas ;/, sama czesc ponoc nie droga, granice 50 zl moj problem polega na tym ze nie mam ochoty placic mechanikowi stowy za to ze rozbierze i zlozy deske... troche kiedys majsterkowalem i mysle ze sam sobie poradze, tylko potrzebuje instrukcji jak sie do tego zabrac co po kolei robic, zeby nie pourywac zatraskow itp. porosze o pomoc... z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie co znaczy bremsenlagen prufen wiem, że sprawdzić coś w ukł. hamulcowym ale co :zeco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie poziom płynu hamulcowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krystian, Witam Krystian mam to samo właśnie mam skrzynie automat i stanąłem na lekkim wzniesieniu ustawiłem na P i żeby nie obciążać skrzyni zaciągnąłem ręczny, i jak wróciłem do auta włączyłem zapłon i świecił się znak ręcznego hamulca na desce rozdzielczej (migał) pojawił się dźwięk taki ostrzegawczy i na głównym monitorze pisało STOP i coś po niemiecku, próbowałem zapalić auto nie dało się zgasiłem spuściłem ręczny wcisnąłem hamulec przekręciłem zapłon i odpaliłem i już wszystko było ok, dzieje mi się tak czasami nie za często więc o co chodzi.? proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem gdzie zapytać więc mam nadzieję, że będzie to odpowiedni dział. Także wczoraj zauważyłem że coś sie zmieniło.. trapiło mnie to całą noc i wkoncu zajarzyłem o co chodzi. Chodzi o wyświetlacz FIS, zawsze miałem temperaturę oddzieloną od np. spalania w stosunku 50/50 po srodku przedzieloną tą czerwoną linią i wlasnie wczoraj zauwazylem, że teraz jest podzielony FIS na 3 części jakby po 33% (góra-komp,środek-temperatura,dół-pusto). Dlaczego tak się stało? Jeżeli rozumiecie o co mi chodz i jak zmienić tą błahostkę jednak ona bardzo mnie trapi? Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie-wymiana przegubu zewnętrznego i po jakimś czasie zaświeciły się wymienione wyżej kontrolki.Regulowałem czujniki abs-u bo Vag pokazał problem lewej i prawej strony przodu-czujniki.Ale nie mogę dojść ładu do tej pory,raz się świecą innym razem nie.W ogóle nie podoba mi się sposób zamocowania czujników na moje oko nie są w żaden sposób zabezpieczone przed samoistnym wysunięciem się np. wskutek drgań,o które zadbają nasze wspaniałe nowe drogi.Gdy miałem Opla omegę czujniki były wsuwane i dodatkowo przykręcone śrubą na inbus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, nie wiem gdzie zapytać więc mam nadzieję, że będzie to odpowiedni dział. Także wczoraj zauważyłem że coś sie zmieniło.. trapiło mnie to całą noc i wkoncu zajarzyłem o co chodzi. Chodzi o wyświetlacz FIS, zawsze miałem temperaturę oddzieloną od np. spalania w stosunku 50/50 po srodku przedzieloną tą czerwoną linią i wlasnie wczoraj zauwazylem, że teraz jest podzielony FIS na 3 części jakby po 33% (góra-komp,środek-temperatura,dół-pusto). Dlaczego tak się stało? Jeżeli rozumiecie o co mi chodz i jak zmienić tą błahostkę jednak ona bardzo mnie trapi? Pozdrawiam :)

Czy ktoś podpinał się w międzyczasie pod autko w celu diagnozy, bądź był odłączony akumulator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie, osobiście tylko montowałem ksenony (HID-y) gdzie pisałem już w innym temacie zaświeciła mi sie kontrolka Airbagów, dzisiaj jadę podłączyć pod kompa i zobaczymy co wyjdzie, można zrobić tak by powróciło to do poprzedniej wersji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie, osobiście tylko montowałem ksenony (HID-y) gdzie pisałem już w innym temacie zaświeciła mi sie kontrolka Airbagów, dzisiaj jadę podłączyć pod kompa i zobaczymy co wyjdzie, można zrobić tak by powróciło to do poprzedniej wersji ?

Wejdź w CAN i sprawdź jakie masz tam kodowanie, powinno być 00006 (bo skrzynię masz raczej manualną) I nawet jeśli jest to 00006 to przekoduj na to samo kodowanie, kreska powinna zniknąć. Mi to pomogło zwalczyć niechcianą kreskę która wyświetlała się pomimo poprawnego kodowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzieki bardzo za podpowiedź, po pracy pojade i zobaczymy co jest grane. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktos wie co to moze byc ?

 

Passat b5 1,9 TDI AHU 98 rok - od 3 dni zapalaja sie takie kontrolki AIR BAG ABS i trzykrotnie zapala sie czerwony wykrzyknik i piszczy 3 razy... patrzyłem olej ok płyn hamulcowy ok... stało sie to od tak nagle ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy ktos wie co to moze byc ?

 

Passat b5 1,9 TDI AHU 98 rok - od 3 dni zapalaja sie takie kontrolki AIR BAG ABS i trzykrotnie zapala sie czerwony wykrzyknik i piszczy 3 razy... patrzyłem olej ok płyn hamulcowy ok... stało sie to od tak nagle ;/

:hmm słaby akumulator? Podładuj i zobacz czy dalej jest to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w sumie możliwe bo przy pierwszym przekreceniu kluczyka wszystkie kontrolki pala sie bardzo słabym światłem ale juz przy rozruchu zapalaja sie normalnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy ktos wie co to moze byc ?

 

Passat b5 1,9 TDI AHU 98 rok - od 3 dni zapalaja sie takie kontrolki AIR BAG ABS i trzykrotnie zapala sie czerwony wykrzyknik i piszczy 3 razy... patrzyłem olej ok płyn hamulcowy ok... stało sie to od tak nagle ;/

 

Ja potwierdzę wypowiedź GURALA-to jest wina akku,jest poprostu za słaby i do sterownika dochodzi za małe napięcie dlatego pojawiają się te kontrolki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było tez cos takiego ze licznik sam do 200 dobijał ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
było tez cos takiego ze licznik sam do 200 dobijał ;/

 

:hmm

VAG i test licznika w takim razie na początek-output tests,tam znajdziesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności