Skocz do zawartości
JurekW

Lista komunikatów wyświetlacza 3B/3BG.

jedrus

UWAGA! Ten temat wymaga aktualizacji, głównie z powodu brakujących zdjęć oraz nieczytelnej formy.

Chcesz podjąć się poprawy lub opracowania tego tematu? Zgłoś się do kogoś z administracji!

Wiadomość dodana przez jedrus

Rekomendowane odpowiedzi

Gość michalku

Witam. Czy można przywrócić z pamięci komputera listę poprzednio wyświetlanych komunikatów w fisie? Jeżeli tak, to jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mareczek1989

Witam,

 

u mnie pojawia się komunikat 'oil service'. Domyśliłem się, że to wymiana oleju ponieważ na miarce było blisko minimalnego poziomu. Dolałem litr oleju, na miarce jest 75% pojemności ale komunikat wciąż pokazuje się po zapaleniu silnika - dlaczego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

u mnie pojawia się komunikat 'oil service'. Domyśliłem się, że to wymiana oleju ponieważ na miarce było blisko minimalnego poziomu. Dolałem litr oleju, na miarce jest 75% pojemności ale komunikat wciąż pokazuje się po zapaleniu silnika - dlaczego ?

 

Przeczytaj post nr 120 i kliknij w link, w tym poście. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Jestem tu nowy i mam problem z passkiem ojca ;/ A więc świeci sie cały czas kontrolka od niedomkniętych drzwi , passat był podłanczany pod komputer i wszystkie czujki w drzwiach są ok. Kontrolka od drzwi świeci sie cały czas . Co może być przyczyną świeconcej sie kontrolki ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam . Jestem tu nowy i mam problem z passkiem ojca ;/ A więc świeci sie cały czas kontrolka od niedomkniętych drzwi , passat był podłanczany pod komputer i wszystkie czujki w drzwiach są ok. Kontrolka od drzwi świeci sie cały czas . Co może być przyczyną świeconcej sie kontrolki ??

 

Zapewne mikrowłącznik w zamku, wpisz w szukajkę "mikrowłącznik" i będziesz wiedział co i jak zrobić jak przeczytasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to może być spowodowane (zepsuciem ,zalaniem ) modułu komfortu ?

Elektryk twierdzi ze w drzwiach jest wszystko ok. bo sprawdzał to komputerem , wszystkie drzwi i bagarznik komputer widział ze reaguje na otwarcie i zamknięcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sprawdź czy komfort jest suchy, tylko przy zalanym komforcie byłoby więcej usterek np. brak oświetlenia wew. ale sprawdzić nie zaszkodzi. A w zamku czasami są zimne luty a obiawis się to tym że nie zakażdym razem działa. I czasami podpięcie vag-a nic nie pokazuje a przelutowanie stykòw załatwia problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLSTAND PRUFEN (Sprawdzić poziom oleju) - zapaliło mi się, faktycznie było nisko ze stanem, dolałem do górnej granicy na bagnecie (1L), wciąż lampka się żółta świeci komunikat się zapala i hałasuje "gong".

Podłączyłem się kompem, wyskoczył mi błąd pompy paliwa tylko (open or short to +), ale auto ładnie ciągnie. Jeżdżę tak 3 dzień i nic nie znika olej sprawdzam codziennie, jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OLSTAND PRUFEN (Sprawdzić poziom oleju) - zapaliło mi się, faktycznie było nisko ze stanem, dolałem do górnej granicy na bagnecie (1L), wciąż lampka się żółta świeci komunikat się zapala i hałasuje "gong".

Podłączyłem się kompem, wyskoczył mi błąd pompy paliwa tylko (open or short to +), ale auto ładnie ciągnie. Jeżdżę tak 3 dzień i nic nie znika olej sprawdzam codziennie, jakieś pomysły?

Krańcówka w zamku maski prawdopodobnie nie daje sygnału otwarcia klapy:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to może być to, miałem u "fachowców" w ASO niedawno wymieniany przód po bliskim spotkaniu ze zwierzem na trasie przy 110km/h, oczywiście po najlepszych to trzeba zawsze poprawiać...sprawdzam wieczorem dzisiaj, dam znać jak efekty :) i dzięki za szybkie info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i jakże, czujnik klapy słabo spięty :) dzięki wielkie za pomoc riccardoa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gonzo89

Witam, mam pewien problem w Passacie B5 2001r. Świeci mi się kontrolka (i jest sygnał dźwiękowy) otwartych drzwi z napisem : HECKKLAPPE OFFEN. Sprawdzam bagażnik i jest zamknięty. Każde drzwi i maskę i wszystko jest zamknięte a komunikat cały czas się wyświetla. Wiecie może co się dzieje? Z góry dziękuję za dopwedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pewien problem w Passacie B5 2001r. Świeci mi się kontrolka (i jest sygnał dźwiękowy) otwartych drzwi z napisem : HECKKLAPPE OFFEN. Sprawdzam bagażnik i jest zamknięty. Każde drzwi i maskę i wszystko jest zamknięte a komunikat cały czas się wyświetla. Wiecie może co się dzieje? Z góry dziękuję za dopwedź.

 

Krańcówka do czyszczenia/wymiany i będzie :ok :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, ja mam problem tego typu w passacie B5 99r. ze wyswietla sie caly czas kontrlka zuzycia klockow hamulcowych, owe klocki zostały zmienione a kontrolka nadal sie pali, kupiłem klocki TRW (165zł) z kabelkami, jednak po zdieciu zacisku okazalo sie ze kabelki do ktorych maja byc podlaczone klocki maja uciete wtyczki!!! co teraz z tym zrobic?? dlaczego ta kontrolka pali sie caly czas?? jak ja wylaczyc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dorób do uciętych kabli końcówki wepnij i powinno być ok, chociaż nie wiem na 100% ale miałem komunikat o zużytych klockach jak wpiąłem nowe to wszystko zniknęło. Co prawda auto inne ale chyba zasada się nie zmieniła. Może wystarczy zamiast całej wtyczki kombinować kupić 2 wsówki po 50gr w elektrycznym odpowiednie do tych na wejściu klocków. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kabelki do ktorych maja byc podlaczone klocki maja uciete wtyczki!!!

A czy przypadkiem nie dotykają gdzieś do masy (nadwozia)? Bo na takiej zasadzie działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie myslalem zeby zrobić w ten sposób, żeby wtyki polutować tam najlepiej oryginalne, a jesli sa zamienniki to dopasowac i wydaje mi sie tez ze powinno to zniknąć. Kabelki nie dotykają sie masy, ponieważ sa solidnie zaizolowane ze nawet zadna wilgoc tam nie dostanie sie. dzieki za pomoc Panowie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos posiada tłumaczenia z francuskiego??? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności