Skocz do zawartości
rosiek

Ciekawostki licznikowe

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba bydolożyć czujnik temperatury, lub zobaczyć czy da radę podpiąć z wyjścia klimatronika - jeśli posiadasz. A dlaczego wymieniasz full fis'a na 1/2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego mam climatronica. bo padl mi wyswietlacz a licznik z full fis to koszt 500 zł. mam tez czujnik ale nawet jak go odłaczylem to przy tym starym liczniku pokazuje mi temperature musi brac z climatronica a na tem z 2004 roku poliftowym nie czyta:(:(:(:(:(:(:(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej dokup drugi czujnik i wepnij go bezpośrednio na zegary ;) wiem,ze we wsadzie da sie dezaktywowac wyswietlanie temp. Moze ktos to zrobił ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem kupilem go ze szrotu

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

jutro ma mi przyjsc kolejny licznik. jak on nie zadziała to juz sobie odpuszcze bo widocznie nie bedzie dzialalo po wymianie licznika na fl chociaz sa takie same i cała reszta dziala bez zazutu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem kupilem go ze szrotu

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

jutro ma mi przyjsc kolejny licznik. jak on nie zadziała to juz sobie odpuszcze bo widocznie nie bedzie dzialalo po wymianie licznika na fl chociaz sa takie same i cała reszta dziala bez zazutu

 

Tu masz opis "ROŚKA" w temacie" wymiana licznika bez fis na fis" str. 10 post 193 jak zrobić żeby licznik wyświetlał temperaturę :

 

"Ok.

już wiem co nie tak. schematy podpięcia liczników są takie same ale patrząc na schemat climatronika już jest inaczej.

 

w autach po lifcie czujnik temp. jest podpiety bezposrednio do licznika a climatronik czyta temprature z licznika. natomiast przed liftem czujnik jest podpiety bezposrednio do climatronika a licznik czyta z niego temp.

 

zeby to przełozyc trzeba kilka kabelkow podpiac miedzy climatronikiem a licznikiem.

 

i tak.

-czujnik tem. nalezy podpiac bezposrednio do licznika pin26 T32b (normalnie jest wpiety pin8 T12 w climatroniku)

- upewnic sie ze jest polączenie miedzy pin25 T32a licznika a pin1 T12 climy

- połączyc pin8 T32b licznika z pinem2 T20 climy - computer data line

- połączyc pin9 T32b licznika z pinem3 T20 climy - computer data line

 

i po sprawie"

 

Ja osobiście wypiąłem pin 8 z wtyczki T12 klimatronika kabelek kolor brązowo żółty i połączyłem z pinem 26 zielonej kostki T32b w liczniku. Na licznik wtedy idzie sygnał z czujnika temp. zewnętrznej a na klimatronik z czujnika zasysania świeżego powietrza. Jak kabelek był wpięty do klimatronika to nie było temp. na liczniku. Nie może więc być tam wpięty tylko bezpośrednio do licznika. Ewentualnie drugi czujnik temperatury zewnętrznej.

Edytowane przez Mario11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kombinował ktoś ze zmianą tonu dźwięku ostrzegawczego?

Można wklepać dowolne wartości, ale jest tyle kombinacji, iż nawet nie będzie wiadome co można osiągnąć.

Może ktoś porównywał te wartości, czy ma jakieś wskazówki dotyczące modyfikacji tego pisku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiem,ze we wsadzie da sie dezaktywowac wyswietlanie temp. Moze ktos to zrobił ?

Owszem, wskazania schodzą na środek, ale nie zmienia się ich wielkość. Po prostu są wyświetlane centralnie. Na komunikaty radia i ostrzeżenia typu tankowanie nie ma to wpływu.

7094135900_1422713242_thumb.jpg 6444586700_1422713245_thumb.jpg 4839167000_1422713247_thumb.jpg 9400910400_1422712367_thumb.jpg

ale jest tyle kombinacji, iż nawet nie będzie wiadome co można osiągnąć

pytałem o to niedawno ale nikt nie chce podpowiedzieć, wpisałem 00 i jest cisza.

Edytowane przez owies
dodane fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytałem o to niedawno ale nikt nie chce podpowiedzieć, wpisałem 00 i jest cisza.

A co tu podpowiedzieć. ;) Kiedyś bawiłem się i sprawdziłem sporo ustawień, ale nic sensownego nie znalazłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A udało się chociaż ten pisk w jakiś sposób zniwelować by nie irytował?

Czy nie warto się za to nawet zabierać? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu przeorałem z 15 wsadów, ale trzeba by rozpisać wartości na dźwięk i ewentualnie bardziej dopracować.

Jeśli chodzi o ton to udało mi się uzyskać od dosłownie głuchego pukania przez niskie gongi do pisków o częstotliwości nieco wyższej niż oryginał. Nie mam czym zmierzyć a można by się pokusić o inny głośnik i zobaczyć jak na nim co gra.

 

Udało mi się też wyświetlić brakujące zera na pozycji kilometrów:

9465400800_1422911936_thumb.jpg 5007183600_1422912015_thumb.jpg 7630705300_1422911939_thumb.jpg

 

ale żadna frajda z tego. Zmieniałem tylko dźwięk i pole odpowiedzialne za wyświetlanie temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę miał czas to pokombinuje z tym, być może ktoś na zagranicznych forach to opisywał, jednakże widziałem kilka filmów na YouTube, gdzie tony były przyjemniejsze. Ciekawie się jak jest kombinacjami, gdyż można wklepać literę lub cyfrę w dwóch miejscach nie znając skutku co i tak daje dużo kombinacji. Jak się coś uda z chęcią nagram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawie się jak jest kombinacjami, gdyż można wklepać literę lub cyfrę w dwóch miejscach nie znając skutku co i tak daje dużo kombinacji

Jesteś przyzwyczajony do systemu dziesiętnego, bo takim posługujemy się na co dzień. W liczniku wsad jest zapisany hexadecymalnie czyli szesnastkowo po naszemu,

10 to A, 11 to B, 12 - C, 13 - D, 14-E, 15 - F

(ź: http://www.programuj.com/artykuly/rozne/sysliczb.php)

 

Dużo nie ma, ale trzeba posiedzieć chwilę żeby ladnie przedstawić wyniki jak xoslox wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem fulfisa w mojej Alhambrze, bo nie mogę znieść czerwonego podświetlenia. Włożyłem fula z sharana 2006 i on ma właśnie super ton ostrzeżeń. Taki przyjemny dla ucha, delikatny gong. Niestety, mój vagtacho 2.5 nie łączy się z nim, więc nie jestem w stanie odczytać co ma wpisane w dźwiękach jak również zmienić aby pokazywał u mnie dobrze prędkość.

Dlatego włożyłem póki co połówkę z sharana z 2005, a ten znów piszczał przy każdym otwarciu drzwi. Zmienniłem póki co na taki gruby, dziwny dźwięk. Piękny nie jest, ale da się go bardziej znieść aniżeli ten pisk poroniony...

 

Ktoś ma jakiś pomysł czym odczytać sharana 2006? Jeśli dźwięk jest w tej samej komórce jak w innych licznikach i udało by się wsad ściągnąć to jesteśmy w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś ma jakiś pomysł czym odczytać sharana 2006?

Jaki licznik??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu mamy zipy:

http://www.gti-tdi.de/board2/index.php?page=Thread&postID=37043&highlight=sharan#post37043

 

ale moje konto tam przestało działać a nowego założyć obecnie się nei da :noniebardzo

 

Taki przyjemny dla ucha, delikatny gong

tak się składa że mam taki licznik i faktycznie, gong cichszy i bardziej akceptowalny.

Na pierwszy rzut oka komunikaty ostrzegawcze mają gong, ale awarie piszczą (choć też mniej natarczywie).

U nas jest jeden pisk na wszystko.

 

Tacho też tylko 2.5 a eppromer 1.19 nie łączy się

Edytowane przez owies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawił bym się w dźwięki, mam licznik w domu do podłączenia na stole ale na Win8 Eeprom Programmer odmawia posłuszeństwa, bardzo ciężko wgrać wsad... często Rx Timeout itp. Na 7 nie miałem problemow. Próbowałem ustawić opóźnienie na 1 ms, ale nic to nie daje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki licznik??

 

VDO

7m3 920 940 n

 

tu mamy zipy:

http://www.gti-tdi.de/board2/index.php?page=Thread&postID=37043&highlight=sharan#post37043

 

ale moje konto tam przestało działać a nowego założyć obecnie się nei da :noniebardzo

 

 

tak się składa że mam taki licznik i faktycznie, gong cichszy i bardziej akceptowalny.

Na pierwszy rzut oka komunikaty ostrzegawcze mają gong, ale awarie piszczą (choć też mniej natarczywie).

U nas jest jeden pisk na wszystko.

 

Tacho też tylko 2.5 a eppromer 1.19 nie łączy się

 

Ja słyszałem tylko klocki, serwis i rezerwę, bo to akurat u mnie było jak go wkładałem. I to jak dla mnie było niebo, a ziemia w porównaniu do passatowskich liczników, czy innych z sharana, alhambry.

 

Eppromer też u mnie się nie łączy. Nie rozumiem co masz na myśli pisząc "tacho też tylko 2.5". Chodzi, że tylko on się łączy? Czy, że też nie możesz się z nim połączyć mając tylko tacho i epromer.

Edytowane przez Patrick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
VDO

7m3 920 940 n

Z takich tańszych sprzętów to VAG K+Can Commander powinien dać radę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
też nie możesz się z nim połączyć mając tylko tacho i epromer

dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki. Pobawiłem się trochę tymi dźwiękami ostrzeżeń. Prawdę mówiąc nic specjalnego nie uzyskamy. Im wyższe wartości wklepiemy, czyli z zakresu E - F, tym tony stają się niższe a co za tym idzie mniej piskliwe i drażniące :P Ja zostawiłem u siebie E1 ;)

Edytowane przez xoslox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności