Skocz do zawartości
rosiek

Ciekawostki licznikowe

Rekomendowane odpowiedzi

A propos dźwięku komunikatów, znalazł ktoś jakąś ciekawą, mniej piskliwą alternatywę ? Obecnie wstawiłem zera i nawet ta cisza mi pasje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz mam to wgrać eeporem?

Kolego udało się wielkie dzięki :jupi

Tylko teraz sam muszę się nauczyć jak byś mógł podpowiedzieć co i jak bym był wdzięczny .

Edytowane przez acer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki znajdują się w komórce 01ED, czyli tak jakby oś y 01E0, a x 0D.

 

Czyli jest tu wartość 39 - podświetlanie samych wskazówek.

 

Kontrolka tempomatu jest obok w komórce 01EE - wartość E9 - nieaktywna (E1 - byłaby aktywna).

 

Zasięg na baku - RKM - znajduje się w komórce 0416, czyli tak jakby oś y 0410, a x 06

 

Powitanie jest w komórce 0417 - wartość 00 w 1/2 FIS, w pełnym FISie może być 02 (niekatywna) 6B (aktywna)

 

5966960cb095f22bmed.png

 

Polecam do tego program Hex Editor Neo - wystarczy wersja freeware.

 

Klikasz na danym adresie i wpisujesz bezpośrednio z klawiatury oczekiwaną wartość , chcesz podświetlanie wskazówek to wpisujesz 39 itd, po czym zapisujesz i wgrywasz do licznika.

 

I co najważniejsze - ZAWSZE ROBIMY KOPIĘ ORYGINALNEGO WSADU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego.

Wiem całe szczęście zapisałem wczoraj orginalny zanim coś porobiłem bo bym teraz bujał się.

A ja mam 1/2 fis to powitania nic s tego?

A jak zmienić język czy da się ?

I jeszcze jedno pytanie szukam dobrego vaga może wiesz skąd ściągnąć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1/2 FIS powitanie nie dziala, jezyk komunikatow da sie zmienić we wsadzie, ale łatwiej jest to zrobić VAGiem w adaptacjach licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na polski da się zmienić?

A na przykład jak bym kupił zegary z pełnym fisem to tylko muszę wgrać swój wsad?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Polski nie da sie zmienic, Niemiecki, Angielski... Pełny FIS ma juz inny wsad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chciałem dzisiaj zrobić podświetlane wskazówki w modelu B5 FL 2003/4 model 2.5 TDI z 1/2 FIS " anglik " i w mim przypadku wartości znajdują się w $21F z wartości 30 zmieniłem na 39 i lipa nic się nie dzieje na lepsze tylko na gorsze otóż to manetka MFA nie działała i pokazywało mi tylko ile mogę przejechać a pokazywało 0... zmieniłem na oryginalnego softa i pokazywało 95 i MFA działa a wskazówki jak nie działały tak nadal nie działają... jakieś propozycję ? czy w anglikach może inaczej to działa iwg ? używam Hex Editor Neo i programu VAG K+CAN Commander Full 1.4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podeślij ORI wsad. Zobaczę i Ci podpowiem co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ORI, czyli oryginalny wsad z licznika (nieedytowany, świeży, itd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega pyta się co znaczy ori, to pewnie swojego czystego przed edycją nie zapisał, ale.... wszystko możliwe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy jest ktoś z okolic Łodzi kto zrobiłby mis podświetlanie wskazówek po zapłonie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wgrywaj ;) [ATTACH]127545[/ATTACH]

 

Panie kolego jesteś wielki, jesteś po prostu mistrzem 10941218_971587749536232_1785076928_n.jpg

 

takie małe pytanko czy w audi a4 b5 po lifcie jest też taka możliwość ? orientujesz się kolego czy można to zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej w licznikach RB4, RB8, a w A4 B5 bywały także VDO, które zrobi byle czym. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W audi da rade to zrobić chyba adaptacją...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. posiadam paska z 99 roku. zmieniam licznik z full fis na pol fis. moj stary licznik ma nr 3b0 920 842a a nowy zamowilem po fl o nr 3b0 920 826 z 2001. koledzy mam takie pytanie czy bedzie pasowal. chodzi mi o temperature zewnetrzna na liczniku czy bedzie pokazywana. bo teraz mam zalozony licznik z 2004 r o nr 3b0 920 849 i mi nie wyswietla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności