Skocz do zawartości
rosiek

Ciekawostki licznikowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chyba znalazłem odpowiedni odres w eepromie do zmiany wskazań spalania. Wartosc 64 nalezy zmienic w adresie $59. Skorygujcie mnie jesli sie myle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety zmiana w tym adresie nie powoduje zmiany we wskazywaniu spalania :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam takie pytanie. Kumpel ma w audi a6 c5 tak że nie ma świateł włączonych a mu liczniki fabrycznie świecą. Wie ktoś może czy da się tak zrobić w passacie b5 z 99roku ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich wymieniłem licznik z takiego 3B0919860D na 3B0919890 J potrzebuje zrobić korektę spalania , najlepiej Zamienic eprom na diesla bo mój licznik był do 220 a ten jest do 260 . Jeśli chodzi o spalanie ta korekta nic nie zmieniła

 

orginał.PNG

 

po zmianie.PNG

Edytowane przez scorpionpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przesledzilem pinout licznika przed liftem i po lifcie i nie moge sie doszukac pinu odpowiedzialnego za ikonke otwarcia drzwi. w licznikach przed liftem jest to pin21, lecz w poliftowych nie ma juz pinu odpowiedzialnego za ikonke otwartych drzwi. prosze o podpowiedz jesli ktos wie.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Przesledzilem pinout licznika przed liftem i po lifcie i nie moge sie doszukac pinu odpowiedzialnego za ikonke otwarcia drzwi. w licznikach przed liftem jest to pin21, lecz w poliftowych nie ma juz pinu odpowiedzialnego za ikonke otwartych drzwi. prosze o podpowiedz jesli ktos wie.

pozdrawiam.

 

komfort komunikuje sie po CAN z licznikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zamki komunikuja sie modulem komfortu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Robert

Zamki przed i po lifcie z komfortem komunikują się po CAN.

Przed liftem połączenie CAN miało inny protokól i pracowało z mniejszą prędkością.

Oczywiście nie jest to kompatybilne z zamkami po lifcie!

Generalnie ten patent zrobił rewolucję.

Inne marki Opel ,Honda,Ford itd.do 2000r stosowały wiązkę 30 kabli ,a vw zmieścił się w 5-ciu + 2 do głośnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie dopytuje bo walcze z problemem nie wlaczania sie lampek sufitowych po otwarciu drzwi, lecz ikonka na zegarach sie wlacza. teraz musze tylko zlokalizowac ktory przewod idzie od modulu komfortu do tychze lampek syfitowych, bo wszystkie zamki dzialaja i podaja sygnal do licznika ktory zapala kontrolke otwartych drzwi, tylko modul komfortu nie podaje masy na lampki sufitowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert dobrze myślisz ,ale źle szukasz....

Wytargaj komfort ,odwiń izolację z wiązki ok.20cm od puszki (obudowy komfortu) i szarpnij delikatnie kablami.

Dalej będziesz wiedział co robić :)

Od razu obejrzyj komfort w środku.

Odrazu mówię NIE musi być zalany/wilgotny a kable w wiązcze są łączone 1-den przechodzi na 4-ry i tam najczęściej "puszcza" - koroduje połączenie.

Edytowane przez marek29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na mysli to ze: cztery przewody z zamkow idace do modolu komfortu maga byc skorodowane?

Co sie okazalo ze jak podnioslem tapicerke pod nogami kierowcy i pasazera to po obu stronach mialem basen. Zajebiscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tego napisałem Ci wcześniej...Nie było w tym nuty złośliwości :) Wielu z nas to miało.Chciałem Ci zaoszczędzić czasu na "przemyślenia".

Poza tym to nie ten temat ,nie ma sensu zaśmiecać.

Poczytaj posty "komfort" i "woda w samochodzie"

Pozdrówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich wymieniłem licznik z takiego 3B0919860D na 3B0919890 J potrzebuje zrobić korektę spalania , najlepiej Zamienic eprom na diesla bo mój licznik był do 220 a ten jest do 260

 

Witam ponownie ,czyli nic nie mogę zrobić z tym licznikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamienic eprom na diesla

Nie rozumiem...EEprom jest inny (inny zakres obrotow)

 

bo mój licznik był do 220 a ten jest do 260

To w niczym nie przeszkadza

 

 

potrzebuje zrobić korektę spalania

Czyli to jest ,to co chcesz uzyskać? Jaki duży masz błąd?

 

 

Cytat Zamieszczone przez scorpionpl Zobacz posta

Witam wszystkich wymieniłem licznik z takiego 3B0919860D na 3B0919890 J potrzebuje zrobić korektę spalania , najlepiej Zamienic eprom na diesla bo mój licznik był do 220 a ten jest do 260

 

To co tu napisałeś jest całkowicie nie logiczne ,i nie dziw się że nikt nie odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry może troszkę namieszałem :rumieniec

Zalożylem do swojego auta licznik 3B0919890 J który zaniża mi obroty , kilometry i pokazuje za duże spalanie w granicach 14 - 15 l na 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorry może troszkę namieszałem

Zalożylem do swojego auta licznik 3B0919890 J który zaniża mi obroty , kilometry i pokazuje za duże spalanie w granicach 14 - 15 l na 100

No dobra ..założyłeś zegary z benzyny.

Co zrobiłeś? Zmieniłeś tarczę obrotomierza?

 

 

3B0919890 J

To zegary od PB (benzyna).

 

Człowieku napisz od początku co i jak ,bo nikt tu nie jest wróżbitą.

 

Podaj kodowanie zegarów.

Zobacz co masz na tej pozycji.

 

xxx?x: Motorvariante/Serviceintervall (bis 09/2000)

4 - 4-Zylinder

5 - 5-Zylinder

6 - 6-Zylinder

 

Ma być 4.

Edytowane przez marek29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uwaga!!! Uwaga!!! Uwaga!!! Uwaga!!! Uwaga!!! Uwaga!!! Uwaga!!! Uwaga!!!

 

Przed jakimikolwiek zmianami należy zapisać oryginalny wsad na dysku komputera.

Witam.

Postanowiłem założyć taki temat z uwagi na to że zawsze bardzo mnie interesowało czy da się coś zmienić, przestawić, ulepszyć w czymś co wypuściła fabryka. A jak się da to jak to zrobić. Może ktoś wie coś na ten temat to niech się dopisze.

Ogólnie wiadomo że można za pomocą kabla do diagnostyki zmienić język wyświetlanych komunikatów, zmienić jednostki podawane przez komputer, zmienić co wchodzi w wyposażenie auta. Sposoby na to są opisane na forum wiec nie będę się powtarzał. Za pomocą edycji eepromu licznika można zmienić przebieg auta i kilka innych mniej lub bardziej przydatnych rzeczy. Do tego działania bedziemy potrzebowac kabelka np. vagtacho i programu to edycji plikow binarnych np: WinHEX

 

 

 

3. podswietlanie segmentow tarczy zegarow bezwzgledu na pozycje przełacznika światel. (po przekreceniu zaplonu)

 

Adres $1ED (w niektorych modelach $21F)

pod tym adresem ustawiamy co ma sie swiecic. nie interesuje nas jaka jest pierwsza cyfra, druga wstawiamy odpowiednio do:

 

0- brak podświetlenia

3- wyswietlacz

5- skala

7- skala i wyświetlacz

9- same wskazówki

B- wskazówki i wyswietlacz

D- wskazówki i skala

F- wszystko

 

np. pod adresem $1ED mam wartość 30 a chciałbym zeby wskazówki mi sie swiecily po przekreceniu kluczyka, zmieniam ta wartość na 39.

 

 

Witam serdecznie, jak to wygląda w roku modelowym 04, 05? nie ma tam linijki 1ED a ni 21F, jak to rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie, jak to wygląda w roku modelowym 04, 05? nie ma tam linijki 1ED a ni 21F, jak to rozwiązać?

1.Te linijki są...Tylko dane Ci się nie zgadzają..

2.Autor postu wszystko podał "na tacy" ,wystarczy poszukać...

też mam zegary z "9"-tką na końcu ,a tam wszystko jest "przesunięte".

Poczytaj więcej jak tylko pierwszą stronę i wszystko będzie jasne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moj nr licznika to 3B7920949A a problem polega na tym ze nie mam dzwieku ostrzezen i gong pozostawienia zapalonych swiatel tez nie dziala. Nawet jak robie test vagiem to buzzer nie wydaje zadnych dzwiekow.

Czy moglby ktorys z fachowcow rzucic okiem na moj wsad? Byc moze poprzedni wlasciciel to dezaktywowal.

Chcialem sobie rowniez podswietlic wskazowki ale w komorce 21F mam wartosc 70 a nie 30 i nie wiem jak to aktywowac.

Bede bardzo wdzieczny.

3B7920949A_W8V04.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.Te linijki są...Tylko dane Ci się nie zgadzają..

2.Autor postu wszystko podał "na tacy" ,wystarczy poszukać...

też mam zegary z "9"-tką na końcu ,a tam wszystko jest "przesunięte".

Poczytaj więcej jak tylko pierwszą stronę i wszystko będzie jasne...

 

Wszystko już opanowane, efekt zadowalający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności