Skocz do zawartości
rosiek

Ciekawostki licznikowe

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego wgraj do nowego licznika ori pamięć zobacz czy licznik normalnie będzie funkcjonował kontrolki oraz FIS . Następnie podmien miejscami adresy ze starego i daj znać jak wyszło, jeżeli zobaczyć na wyświetlaczu DEF zrób ręcznie np vagiem kodowanie i tak jak pisał kolega "Grucha" jeżeli nie będzie kodowany to powinno być ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

Wszystko było ok z nim przed klonowaniem, wiec będzie to samo jak mu dam ori pamięć. Będę robił po pracy i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

dobra nie moglem w aucie pogrzebac z licznikami wczoraj, ale zrobilem ten wsad. teraz tylko jakby ktos mogl zerknac czy niczego nie brakuje ??

 

 

S3 NOWE ZEGARY HYBRYDA.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO VIN jest ok brakuje starego przebiegu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

Hmmmm. Jak to przepisałem wszystko i jest od #718 do # 7FF ?

W którym miejscu brakuje tego ?

Jest w tym eeprom kodowanie wyświetlacza czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebieg #42 do #51 . Chodzi ci o fis? Nie jestem pewny ale skoro wgrałes tylko dane ze starego to jest wszystko i nie ma braków w pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

OK. Pominąłem to troszkę lol.

Dzięki poprawie po pracy i dzisiaj będziemy działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok . Reszta danych tez jest więc wszystko powinno działać a gdy będzie def popraw vagiem kodowaniem licznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

Tzn co za kodowanie do immo czy soft coding licznika tylko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak włączysz vag wybierz licznik-17 i tam masz kodowanie typu kontrolka pasów spryskiwaczy klocków i to zmień na inne zapisz i potem wróć do starej liczby licznik sam przeliczy czeksume .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

Aaa to kiedyś musiałem to robić z licznikami od mojego paska b6. Zmienić język na inny i z powrotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

Więc tak siedzę w aucie już chyba dwie godziny i nic z tego. Licznik nic nie przyjmuje. Ściągam eeprom z niego to jest jakiś posmrodzony. Nowego zmodyfikowanego i właściwego od tych zegarów, nie chce przyjąć. Ładuje dane, robię zapisz, wyłączam zapłon i jak wracam do odczytania eeprom to pokazuje ten ześwirowany.

Nie wiem o co chodzi. Raz mi się udało zamienić eeprom od starych liczników i tyle. Auto odpala, klucze widzi ale miga rezerwa i ładowanie na FIS, cały FIS przygasa i jest dEF na kilometrowym dalej.

POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

Jeszcze ściągnę tem popsuty eeprom i tu wstawię zaraz, może ktoś będzie wiedział o co kamon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robisz tym samym kompem ci wcześniej ? Jaki Windows ? Jak walczysz comander zrób odczyt i zapamiętaj w głowie jakąś komórkę a następnie wczytaj mu nowy wsad i zobacz czy podmienil wcześniej wybrana komórkę . Miałem tak kiedyś na Windows 10 odczytał a nic nie przyjmował . Na XP poszło bez problemu . Takie uroki chińskich kabli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

Już patrzalem i nic nie podmienia. Specjalnie do tych kabli mam lapka z XP Windows

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Tu wsad zepsuty z nowego licznika S3

 

zesrany eeprom.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne rzeczy odczytał . Spróbuj odłączyć na jakąś chwile licznik . Zmienić gniada USB ew odinstalować sterowniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

Licznik w szafie leżał dwa dni. Ten drugi licznik zaczytuje dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak dalsza walka udało się odczytać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

Nie miałem czasu. Na zakupach z rodziną byliśmy. Jutro dalej powalczę, ale raczej słabo to widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kablem nie będzie szło to została szansa wyciągnąć licznik i pamięć do programatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności