Skocz do zawartości
pakafoto

Akumulator rozladowuje sie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość biniosama

Nie mogę założyć nowego tematu więc zapytam tutaj

 

rok88

1,6 benzyna

elektrogaźnik

jeszcze 3 lata i zabytek więc zależy mi na jego pielęgnacji

 

Mam problem zimą z odpaleniem passia, jak temperatura powietrza zejdzie poniżej zera, po przekręceniu kluczyka jakby resztkami sił przekręcił rozrusznikiem i códem zapala. Dodam że dzieje się tak tylko tą porą roku, ostatniej zimy było to samo, akumulator jest roczny i napewno nie za słaby, świece mają rok z kawałkiem i około 10000 przejechane tak jak i kable oraz palec z kopułką, zeszłej zimy również był czyszczony rozrusznik.

 

z góry dzięki wszystkim za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem zimą z odpaleniem passia, jak temperatura powietrza zejdzie poniżej zera, po przekręceniu kluczyka jakby resztkami sił przekręcił rozrusznikiem i códem zapala. Dodam że dzieje się tak tylko tą porą roku, ostatniej zimy było to samo, akumulator jest roczny i napewno nie za słaby, świece mają rok z kawałkiem i około 10000 przejechane tak jak i kable oraz palec z kopułką, zeszłej zimy również był czyszczony rozrusznik.

Sprawdź połączenia silnoprądowe z aku do rozrusznika oraz masę. Spróbuj podłączyć drugą masę albo drugi bezpośredni plus. Wykorzystaj do tego celu przewody rozruchowe, tylko żeby grube były a nie z marketu za 30zł.

 

Jest to akumulator bodajże żelowy który można rozładować do 10,5V.

To że on jest żelowy to niewiele mówi, oznacza tylko że elektrolit jest w formie żelu. Ale akumulatory żelowe kwasowe nie charakteryzują się tak gigantycznym prądem rozruchowym. Musi być jakaś domieszka lub aku nie jest ołowiowe.

Jeśli chodzi o celowość tego aku w instalacji to powiem krótko, są kondensatory i akumulatory, każde ma wady i zalety a ten wątek nie jest po to aby się nad tym rozwodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mojego wujka w audi kiedyś sie rozładowywał akku bardzo często, pobór miał w normie, wszystko było ok. Przez przypadek okazało się że centralny zamek robił zwarcie gdzieś, dlatego warto sprawdzać przyczyne rozładowywyania wyjmując bezpieczniki każdy osobno na noc.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mojego wujka w audi kiedyś sie rozładowywał akku bardzo często, pobór miał w normie, wszystko było ok. Przez przypadek okazało się że centralny zamek robił zwarcie gdzieś, dlatego warto sprawdzać przyczyne rozładowywyania wyjmując bezpieczniki każdy osobno na noc.. :)

 

Tylko że tym sposobem nie zawsze dojdziesz do celu,a może to trwać trochę dłużej niż tydzień ;)

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może to trwać trochę dłużej niż tydzień

w ostatecznośći można tak pokombinować, lepsze to niż kupowanie nowego akku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko że tym sposobem nie zawsze dojdziesz do celu,a może to trwać trochę dłużej niż tydzień

Wyjmowanie bezpieczników i jednoczesny pomiar prądu to dobra metoda. Wyjątkiem są samochodu w których odłączenie zasilania od podzespołu powoduje wywołanie błędów tego podzespołu. No chyba że kolega proponuje wyciągać bezpiecznik i czekać co będzie. Tak to i można nigdy nie znaleźć przyczyny jeśli ta występuje sporadycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem pobór prądu ok 500mA i przyczyna leżała w ułamanym wianuszku w zamku od strony kierowcy.Powodowało to jakieś zwarcie.Wymieniłem wianek około 35 zł. koszt naprawy i ok:)pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z akumulatorem z moim Passku. Po trzech lub czterech dniach akumulator pada. Nawet jeśli samochód jest często używany. Po wyłączeniu silnika i nawet po zamknięciu samochodu coś "przęczy" pod maską. Jest to bardzo dobrze słyszalne. Zdejmę kleme z akumulatora i wszystko cichnie. Zakłądam kleme i po trzech sekundach znowu słychać dziwny dzwięk jakby ciche nieustanne wycie. Co to może być. Czy to może być przyczyną rozładowywania akumulatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to może być przyczyną rozładowywania akumulatora?

Najprawdopodobniej tak.

Co to może być.

Skoro to słuchać to nic prostszego tylko się przysłuchiwać skąd dźwięk dochodzi.

Zakłądam kleme i po trzech sekundach znowu słychać dziwny dzwięk jakby ciche nieustanne wycie.

Co rozumiesz przez wycie???? Może to jakiś przekaźnik ci brzęczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko zlokalizować skąd dochodzi to brzęczenie. Udało mi się zlokalizować gdzieś po prawej stronie komory silnika. W środku przy zamkniętych drzwiach jest niemal niesłyszalne. Odkryłem dziś jedną rzecz. Brzęczenie ustaje po włączeniu świateł postojowych. Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ostatnio na tym forum o problemach z regulatorem napięcia. Czy to może być przyczyna mojego problemu? Proszę o opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytałem ostatnio na tym forum o problemach z regulatorem napięcia. Czy to może być przyczyna mojego problemu? Proszę o opinię.

 

Może to być jednym z powodów.Dopóki nie będziesz miał pewności-czyt.nie będzie sprawdzone ładowanie i regulator to nie ruszysz w temacie.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, sprawdź kolego ile prądu ciągnie alarm jeśli masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie podepnę się pod temat,a mianowicie otrzymałem od kolegi urządzenie które ma zapobiegać rozładowaniu aku.To jest link na temat tego urządzenia http://www.batterybrain.com/batterybrain.pl.Nie'>http://www.batterybrain.com/batterybrain.pl.Nie wiem czy można to zamontować w passacie co z alarmem i z zegarkiem nie mam pojęcia jak to działa.Może ktoś słyszał lub widział coś takiego i czy można to zamontować w pasku i jak to zrobić?Z góry dzięki Pozdro.

 

---------- Post added at 16:45 ---------- Previous post was at 16:41 ----------

 

http://www.batterybrain.com/batterybrain.pl

to ten link bo ten wyżej jest nie poprawny sorry;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caly ten wynalazek to kolejna sciema do wyciagniecia kasy z naiwnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Caly ten wynalazek to kolejna sciema do wyciagniecia kasy z naiwnych.

Nie do końca tak bym to nazwał, ale ogólnie mało potrzebny gadżet. Jeśli aku i samochód sprawny to problemów z odpalaniem nie ma. Zamontować pewnie będziesz mógł, tylko po jakoś trzeba będzie zasilić alarm żeby nie wył po zaniku zasilania. Błędów w kompie od zdjęcia zasilania nie powinno być, VW to nie Ford czy inny wynalazek. Tylko pytanie po co to. Jak słabe aku to i tak nic nie da, a jak coś siedzi w instalacji to raczej trzeba to znaleźć a nie montować jakiś wynalazek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już masz na coś wydać kasę, to kup sobie lepiej solara ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam coś takiego dostałem od znajomego.Nie mam problemów z odpalaniem ani z akumulatorem więc nie potrzebuję tego ustrojstwa montować,byłem tylko ciekawy co to jest i jak działa i czy w pasku by się przydało.Oki.Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wynika, że poniżej pewnego napięcia akumulatora układ odcina zasilanie od samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas długiej przerwy samochód cały czas pobiera prąd przez odbiorniki prądu spoczynkowego wiec jak chcecie zostawiać auto na dłużej najlepszym sposobem odłączenie klemy +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności