Skocz do zawartości
Los22

pompa VACUM jak diagnozować

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym syczącym powietrzem to tak ma być.

Jeżeli chodzi o króciec to proponuje zaklepać wkoło niego wytrzyma do końca pompy w końcu i tak się rozcieknie. Sprawdź wartość podciśnienia i wtedy prawie napewno okaże sie że jest dobre a przyczyną słabszych hebli sa tarcze i klocki z niższej półki.

 

Problem polega na tym że klocki i tarcze mam dobrej jakości zakupione u kolegi z naszego forum, dałem za nie prawie 800 zł dlatego dziwi mnie to że już druga osoba twierdzi że to wina klocków/tarcz :) to za ile trzeba kupić taki zestaw aby było dobrze, z opini na tym forum wywnioskowałem ze Zimmerman-y to jedne z lepszych zestawów... teraz to już sam nie wiem co myśleć :( dobrze że przynajmniej z tą grodzią się wyjaśniło że tak ma być bo to zawsze jakieś koszta mniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na przodzie i tyle klocki i tarcze boscha i złego słowa nie powiem.

Na przodzie już dwa lata od wymiany i klocki oraz tarcze są ok, na tyle dopiero rok nowy komplet i również sa ok.

Hamulce jak brzytwa, a na pompie tandem luźny króciec który zaklepałem. Kupiłem już drugą pompę ale czekam z wymiana już rok od zaklepania aż się rozleci a tu działa jak trzeba. Co do twojego problemu, może płynu dawno nie wymieniałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam na przodzie i tyle klocki i tarcze boscha i złego słowa nie powiem.

Na przodzie już dwa lata od wymiany i klocki oraz tarcze są ok, na tyle dopiero rok nowy komplet i również sa ok.

Hamulce jak brzytwa, a na pompie tandem luźny króciec który zaklepałem. Kupiłem już drugą pompę ale czekam z wymiana już rok od zaklepania aż się rozleci a tu działa jak trzeba. Co do twojego problemu, może płynu dawno nie wymieniałeś?

 

Tarcze, klocki przód tył nowe, płyn nowy, układ odpowietrzony, jeden odpowietrznik nowy, odpowiedni smar gdzie trzeba:)

Dla mnie hamuje dobrze choć fakt czasami trzeba mocniej nacisnąć szczególnie pod koniec hamowania ale to bardzo sporadycznie choć teraz nie wiem czy nie jestem już przewrażliwiony :) jak się ociepli założę te dwa gumowe węże o których mowa w innym poście :) dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam odgrzewam kotleta:) mam Pompe Vacum firmy LUK standard oznaczenie końcówka 209 A chce zamienić na Bosha czy wszystkie z oznaczeniem końcowym 209 np.M firmy Bosch będą pasować do mojego Passata AJM 115 KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tarcze, klocki przód tył nowe, płyn nowy, układ odpowietrzony, jeden odpowietrznik nowy, odpowiedni smar gdzie trzeba:)

Dla mnie hamuje dobrze choć fakt czasami trzeba mocniej nacisnąć szczególnie pod koniec hamowania ale to bardzo sporadycznie choć teraz nie wiem czy nie jestem już przewrażliwiony :) jak się ociepli założę te dwa gumowe węże o których mowa w innym poście :) dzieki

 

NIe wiem na ile to będzie przydatne ale u mnie zauważyłem mianowicie taką rzecz ostatnimi czasy. Po zaciągnięciu mocnym ręcznego kilkukrotnie na postoju to heble w czasie jazdy poprawiają mi się o prawie 50%, lekkie naciśnięcie i można się zapomnieć a głowa boli luka.gif" smilieid="528" class="inlineimg" border="0">. Przypuszczam a raczej na pewno u mnie na wiosen do roboty będzie przesmarowanie i wyczyszczenie zacisków + tłoczki jak i reszta z tyłu. Słabszy hebel będzie też winą zbyt wielkiej odległości klocka od tarczy ( tył i samoregulacja)

 

witam odgrzewam kotleta:) mam Pompe Vacum firmy LUK standard oznaczenie końcówka 209 A chce zamienić na Bosha czy wszystkie z oznaczeniem końcowym 209 np.M firmy Bosch będą pasować do mojego Passata AJM 115 KM

 

 

tak do PD był robiony jedne model ważne że jest 209

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NIe wiem na ile to będzie przydatne ale u mnie zauważyłem mianowicie taką rzecz ostatnimi czasy. Po zaciągnięciu mocnym ręcznego kilkukrotnie na postoju to heble w czasie jazdy poprawiają mi się o prawie 50%, lekkie naciśnięcie i można się zapomnieć a głowa boli luka.gif" smilieid="528" class="inlineimg" border="0">. Przypuszczam a raczej na pewno u mnie na wiosen do roboty będzie przesmarowanie i wyczyszczenie zacisków + tłoczki jak i reszta z tyłu. Słabszy hebel będzie też winą zbyt wielkiej odległości klocka od tarczy ( tył i samoregulacja)

 

 

 

 

 

coś w tym jest co piszesz , też zauważyłem taką zależność :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pod numerami pomp 038145209 są oznaczenia np. V120, V140. Ciekawe co one oznaczają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy cięższe palenie w mrozie z podejrzeniem na vacum pompe ,daje takie objawy ze ciężej pali ,pompa jest lekko zapocona -musze sprawdzić dokładnie,jest jakby słabsze zimne i motor zaczyna glosniej chodzic przy ruszaniu 1i 2biegu..??? z reszta już dawno zauwazylem ze brakuje mocy,swiece i aku ok ale to palenie ???... np. -10c zakreci rozrusznikiem z 2 razy po czym zalapuje raz i odpala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie po wymianie vacum pompy bo też ciężko palił jak temp. spadła w okolice 0. Miałem pompe LUK z końcówką A kupiłem BOSCH-a z końcówką Q, wymieniłem i w kwestii palenia nic się nie zmieniło. Poprawiły się natomiast hamulce i lepiej się zbiera do 2000 obr. Dalej natomiast muszę go dłużej kręcić żeby odpalił, więc niekoniecznie wymiana pompy vacum pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 0 to mi pali ok:) rok temu lepiej palil a niegrzala ani jedna swieca....,wymieniłem i było ok, zbierac to fakyt slabo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodaam jeszcze ze przy -20 lekko skacza obroty,chwilke! swiece sprawdzone kablem bez wykręcania może zle? i czemu tak twardo klekocze? ,nie na wolnych ale chwile przy ruszaniu zimny? postaram się nagrac film z odpalania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam ten ruszajacy sie krociec z pompy. Hamulce dzialaja OK. Ale jak sie depnie przy 180 km/h ze 2 razy takie mega hamowanie to pozniej juz nie da rady zahamowac.

 

Jakiej pompy mam szukac ? Bosha ? jakis numer ? jak tego w ogole szukac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj Boscha 038145209 najlepiej z końcówką M lub Q bo one są najnowsze. Ja znalazłem na allegro pompę z końcówką M, zadzwoniłem i w rozmowie wyszło że gość ma tez z końcówką Q ale nie wystawioną więc od razu kupiłem. Te z końcówką Q jak dobrze kojarzę produkowane były od 2010 r. do teraz.

 

Ważne: do pomp Boscha przychodzi inna uszczelka niż do pomp LUK. Ja kupiłem dla świętego spokoju nową w ASO o nr 038145215 cena 34 zł.

 

Ps. pompy LUK i BOSCH są zamienne.

Edytowane przez dominikc200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli awaria tej pompy, może być mało odpowiedzialna za zle palenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ważne: do pomp Boscha przychodzi inna uszczelka niż do pomp LUK. Ja kupiłem dla świętego spokoju nową w ASO o nr 038145215 cena 34 zł.

 

Ps. pompy LUK i BOSCH są zamienne.

 

Do luka również idzie taka sama uszczelka, tylko do tych montowanych w późniejszych latach np. z końcówką N. Wiem bo taka właśnie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do luka również idzie taka sama uszczelka, tylko do tych montowanych w późniejszych latach np. z końcówką N. Wiem bo taka właśnie mam

 

Faktycznie masz rację :dobrze, zasugerowałem się moją stara pompą z końcówką A gdzie są dwie odrębne uszczelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana jest trudna ? Dam rady to zrobic sam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ciężki dostęp szczególnie do jednej śruby. Najłatwiej ją odkręcić po uprzednim spuszczeniu płynu i odkręceniu króćca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś dać spokojnie radę. Tak jak pisze machina123 ciężko jest szczególnie z jedną dolną śrubą bo jest mało miejsca wiec proponuje Ci zacząć od niej. Natomiast nie jest konieczne spuszczanie płynu i demontaż króćca. Ja użyłem klucza imbusowego 5 (elki) dłuższą częścią włożyłem w główkę śruby a na krótszą stronę założyłem klucz oczkowy żeby móc pociągnąć i się udało. Jak się z tą śrubą uporasz to reszta pójdzie łatwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powinieneś dać spokojnie radę. Tak jak pisze machina123 ciężko jest szczególnie z jedną dolną śrubą bo jest mało miejsca wiec proponuje Ci zacząć od niej. Natomiast nie jest konieczne spuszczanie płynu i demontaż króćca. Ja użyłem klucza imbusowego 5 (elki) dłuższą częścią włożyłem w główkę śruby a na krótszą stronę założyłem klucz oczkowy żeby móc pociągnąć i się udało. Jak się z tą śrubą uporasz to reszta pójdzie łatwo.

Masz króciec ze świecami żarowymi? od której strony silnika dostawałeś się do tej upierdliwej śruby, od aku czy od serwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności