Skocz do zawartości
marekg

Trzeszczące plastiki

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo, że złe porównanie bo Passata można sobie porównywać do Mondeo, Avensisa, Laguny, Vectry, Accorda bo to jest samochód tej klasy. Cały czas mowa o samochodach nowych bo można w cenie Passata przywlec używanego Porsche lub inne.

A co do plebsu to ja lubię to auto, a jak ktoś tylko narzeka to niech to sprzeda w cholerę i przetoczy sobie krew na niebieską i odleci w sfery wyższe. :D

P.S. Mi tam koło d... lata, że ktoś nazywa moje auto plebso, ale ktoś inny może poczuć się urażony np. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki
a jak ktoś tylko narzeka to niech to sprzeda w cholerę i przetoczy sobie krew na niebieską i odleci w sfery wyższe. :D

 

uuuu jakieś kolmpleksiki ?

 

oczka bolą że ktos zle pisze o aucie ktore masz ? jak tak to załóż własne forum, proponuje nazwę Forum glorii i Chwały Passata Auta bez Wad :-P

 

jesli tylko ktos cos zlego o Passacie napisze to odrazu reagujesz na to jakimis samolotami albo niebieska krwią? to juz zlego nic napisac o Pasku nie można? bo co, bo go kupiles? bo tobie sie podoba?

podoba ci sie Passat, fajnie, jestes zadowolony, jeszcze lepiej, ale nie wypisuj slabych komentów ukazujacych jakies ukryte w tobie kompleksy do osób ktorych Passat zawiódł bo liczyły za te pieniądze na coś lepiej skręconego. To że ktos narzeka na passata, mowi ze to szajs i pisze o zmianie na klase wyzsza to juz boli w oczka tak ze trzeba płytkie teksty o niebieskiej krwi wylewac ? słaaaaabo.

 

poza tym ja Passata i chwalę za to co w nim jest super i ganię za to co w nim jest do doopy a trochę rzeczy jest, i w niczym mi nie urąga że jeżdzę PlebsoLimuzyną( w moich oczach). Gdyby nie trzeszczala w srodku jak stary żuk nie myslal bym o zmianie tego auta w ogole bo wtedy bylbym z niego MEGA zadowolony, bo komfort jazdy (siedzenia, skrzynia, wyposazenie, przestrzen), dynamika silnika i oszczednosc zachwyca, auto tez jest bardzo ladne.

 

 

no i Panie entuzjasto Passata Vvalery, pisalismy o tym co mozna w cenie Passata kupic, a porownywac Passata mozna do wszystkiego i tyle. Nawet do kosiarki jak ktos zechce. A juz do Audi A4 to strasznie bardzo można porównywac bo te auta mają 60% wspólnych części i podobne gabaryty (Passat nawet jest wiekszy), na nieszczescie Passata A4 ma 40% lepszych. Co do A6, czesto te same silniki i skrzynia, lecz auto duzo wieksze i tu mozna porownac rowniez i sie zastanowic czy lepiej kupic roczne wieksze A6 czy nowego Passata. Nidy nie porownywales i nei zastanawiales sie czy lepiej kupic auto z nizszego lub wyzszego segmentu? Ja tak, praktycznie przy kazdej zmianie auta porownuje i rozmyslam nad autami z roznych segmentow rynku, proste? tak! Logiczne? jak najbardziej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam żadnych kompleksów nie mam i nie kupowałem tego auta dla siebie tylko dla rodziny bo jeździłem zupełnie czymś innym (wybór padł tym razem na Passata). Snobistyczne podejście do samochodów wogóle mnie nie interesuje i możesz jeździć nie wiadomo czym a mi to będzie latało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki
Ja tam żadnych kompleksów nie mam i nie kupowałem tego auta dla siebie tylko dla rodziny bo jeździłem zupełnie czymś innym (wybór padł tym razem na Passata). Snobistyczne podejście do samochodów wogóle mnie nie interesuje i możesz jeździć nie wiadomo czym a mi to będzie latało :D

 

skoro ci to lata i nie masz kompleksów to po co płytkie komentarze o samolotach i niebieskiej krwi gdy ktos zle o Passacie napisal i stwierdzil ze lepiej kupic Audi bo VW to "tanie" auto (tanie - czyt. slabe, irytujące, trzeszczace plastiki w srodku)

 

no i nie pytalem dla kogo kupowales Passata ani ile masz aut w domu, nie tłumacz się nie masz z czego :cwaniak: oczywiscie mozesz jezdzic czym chcesz i mnie to nie obchodzi, mozesz tez miec i 4 auta w domu, tez twoja sprawa i nikt o to nei pytal :rotfl: ale w sumei mozesz sie z nami podzielic takimi informacjami :ok: czemu nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piki to nie ja piszę o plebso limuzynie jak możesz zauważyć. W moim Passacie nic się nie dzieje to dlaczego mam go nie chwalić. Jak się zacznie coś pierdzielić to napiszę. Do tej pory w samochodach, którymi jeździłem maski nie otwierałem tylko lałem benzynę. Mam nadzieję, że teraz też tak będzie chociaż olej sprawdzam profilaktycznie po lekturze tego forum. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie problem dotyczy nie trzeszczenia, a takiego "bzyczenia" tylko w momencie przyspieszania w pewnym zakresie obrotów. Odgłosy te wydobywają się z okolic przedniej szyby, a dokładniej kratki od nawiewu lub tej drugiej jakby głośnikowej (nie wiem co pod nią jest). Słychać to tak, jakby wpadło tam coś i bzyczało w momencie przyspieszania w określonym zakresie obrotów. Być może rzeczywiście coś tam jest ;) tylko jak się do tego zabrać, czy da się zdemontować te kratki? Ktoś to demontował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo okazało się,że to kratka nawiewu. Niestety temperatura powietrza( nadmuch na szybę)odkształciła z czasem kratkę. Wyjąłem kratkę nałożyłem cienka warstwe (punktowo) czarnego silikonu i po zabiegu -błoga cisza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego drogi a jak ją zdemontować ?, nie zaglądałem tam jeszcze aż tak dokładnie... możesz mieć racje moje auto ma już najechane ponad 180 tyś więc to może być to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony podważasz w dwóch miejscach ( od wnętrza auta-nie od szyby) i całość wychodzi do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z jednej strony podważasz w dwóch miejscach ( od wnętrza auta-nie od szyby) i całość wychodzi do góry.

 

wielkie dzięki, jutro pokombinuję i mam nadzieję, że to załatwi raz na zawsze ten mały ale bardzo irytujący problem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz to demolować ;) przejedź autkiem i sprawdź na pewno czy to jest to. Ja jadąć dociskałem kratkę dłonią-karkołomne ale wykonalne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wielkie dzięki, jutro pokombinuję i mam nadzieję, że to załatwi raz na zawsze ten mały ale bardzo irytujący problem

 

Często na skrzypiące plastiki pomaga olej sylikonowy, wystarczy spryskać kokpit i następnie wytrzeć suchą miękką szmatką .

Prawie w każdym nowym samochodzie na początku skrzypiały mi plastiki ( również w nowym volvo) i po konserwacji tłustym mleczkiem do kokpitu lub olejem sylikonowym , usterka znika!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B7 tunel przy lewarku DSG też sobie radośnie trzeszczy czasami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W B7 tunel przy lewarku DSG też sobie radośnie trzeszczy czasami :)

 

Klasyka gatunku ;p Ja mam trzeszczące uchwyty drzwi od strony kierowcy i pasażera obok. Przy liftingu, takim wizualnie znacznym w stosunku do b6 myślałem, że w B7 poprawią również takie pierdoły właśnie jak hałaśliwe plastiki w środku. Biorąc pod uwagę, że ta sama grupa robi najlepiej spasowane wnętrza w audi, człowiek logicznie rzecz biorąc liczy, że i w VW jakiś poziom zachowają! A tu klops, jak chcesz mieć cicho w środku i jeździć nadal VAG-iem to zapraszamy do.. audi! Tam jest "przewaga dzięki technice", a u nas tylko "das auto" ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wykonałem zabieg oklejenia parcianą taśma izolacyjną miejsc stycznych ramką od radia z kokpitem (b6), problem zniknął :) śmiało można polecić ten sposób. Nareszcie można cieszyć się jazdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ... Sam zmagam sie z problemem trzasków plasikow od roku głownie z okolic deski rozdzielczej i radia przy ruszaniu .... Pasek z roku 2007 dzis ma 8 lat .... Za główna przycZyne chyba moge uznać zwiekszona moc w zeszłym roku z 105km na 133km silnik jest żwawszy to plastiki nie wytrzymują przeciążenia widocznie ... Wcześniej było cichutko ... Chyba pojade do serwisu VW zeby jakos wygluszyc te stukoty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj wykonałem zabieg oklejenia parcianą taśma izolacyjną miejsc stycznych ramką od radia z kokpitem (b6), problem zniknął :) śmiało można polecić ten sposób. Nareszcie można cieszyć się jazdą :)

 

Oklejałeś ramkę, czy deskę? Tylko lewo/prawo, czy góra dół też jakoś kombinowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glowix okleilem taśmą z lewej i prawej deskę oraz na ramce takie dwa "bolce wystają" - ich gniazda również okleiłem i póki co cisza :) trzeszczy jeszcze troszke ten plastik od klimatronica... ale to nie jest już tak uciążliwe, może kiedyś jak będę miał chwile to się i tym zajmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś pokonał temat trzasków z okolić mocowania pasów słupka bocznego? Deska strzela dużo mniej natomiast te okolice odzywają się ciągle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trzeszczy jeszcze troszke ten plastik od klimatronica... ale to nie jest już tak uciążliwe, może kiedyś jak będę miał chwile to się i tym zajmę.
spsikałem go u siebie wczoraj silikonem w sprawy i cisza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności