Skocz do zawartości
marekg

Trzeszczące plastiki

Rekomendowane odpowiedzi

W piątek odebrałem VARIANTA 20.TDI 170KM i trzeszczy mi w środku od nowości ... prawdopodobnie w okolicy obu słupków bocznych ...

 

Miał ktoś podobne doznania ? :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
hani jak ci passek hula

 

Rewelka !!! A co?

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek_2032 - ostatnie upomnienie, nastepnym razem posypia sie ostrzezenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam od niedawna Passata B6 (3C) w wersji 2.0 TDI Comfortline i mam identyczne problemy. Trzeszczy mi coś w okolicach przednich słupków (ewentualnie podsufitki) jak tylko jadę po mniej równej nawierzchni. Irytuje mnie to ogromnie.

Byłem dwukrotnie w ASO z tego powodu. Niestety nie udało im się wyeliminować tej usterki.

Może ktoś na forum ma podobne doświadczenia i wie gdzie leży przyczyna ?

Byłbym bardzo wdzięczny jak by się podzielił tą wiedzą.

Czasami mam wrażenie, że jadę nie nowym lśniącym autem, ale 10-cio letnim struclem.

Dodam tylko, że poprzednio miałem Skodę Octavie 1.9 TDI od nowości i poskładana była o wiele solidniej. Nic w niej nie trzeszczało aż do momentu sprzedaży. A miała wtedy już 6 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem octavie to mi też trzeszczało w okolicach przednich słupków. Po wybebeszeniu auta przez ASO okazało się, że jeden nit "puścił" ,od tamtej pory do momentu sprzedaży zero stuków, trzeszczenia, drgań :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jacekww

Mam Passata B6 Comfortline od roku i na szczeście nic w nim nie trzeszczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pocieszające co piszecie. Wygląda na to, że trzeba jeszcze raz przycisnąć ASO.

Tylko, że byłem u nich już dwa razy i efekt był marny (Rowiński-Wajdemajer w Piasecznie k/Warszawy). Wobec tego jeszcze spytam czy ktoś może polecić inne ASO w Warszawie (z tego co wiem to tego typu naprawy wykonuje warsztat blacharsko-lakierniczy).

Poza tym w ogóle zastanawiam się gdzie auto serwisować. Nieautoryzowane stacje chyba na razie odpadają z uwagi na gwarancję. Będę wdzięczny za uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mroku

mam równiez Pasata 2,0 TDi 170 KM i na szczęscie na razie chyba nie trzeszczy. Czasem co najwyzej cos stuka przy wiekszych dziurach (sam nie wiem co lepsze :) ). Co do serwisów hmm.. trzeba uważać i kontrolować. moim zdaniem wszedzie to samo. Ja serwisuje na Radzymińskiej - Szewczyk VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krycho

A moze serwis u Gajewskiej na Chełmżyńskiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zaczyna trzeszczeć deska z prawej strony.

Auto od Rowińskiego .... niedługo przekonam się czy znajomości pozwalają na usunięcie tej "żenady" za grubo ponad 100.000 ..... :przestraszony:

 

Ps. moja 6 letnia maryśka weckend mniej trzeszczy ... :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mroku

temat dziwnych odgłosów pojawia sie bardzo często na forach w Niemczech. Najczęsciej jak widze dotyczy to wersji Veriant z silnikami TDI (sam mam taki i moze dlatego głównie czytam te fora - czyli może to tylko mylne odczucie). Jak dotad nie widziałem konkretnej odpowiedzi na pytanie dotyczace przyczyn. W moim aucie jak na razie chyba nic nie trzeszczy (albo za głosno słucham muzyki :) ) . Tym niemniej jesli ktoś po wizycie w jakims serwisie znajdzie prawdziwa przyczyne tych "trzasków" - dajci znać - lepiej zapobiegać niz leczyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram ostatnią wypowiedź. Jestem bardzo ciekaw czy komuś uda się ustalić źródło tych dziwnych dźwięków. Jeśli mnie się uda odkryć przyczynę wcześniej to też dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mc2

Witam!

Mam podobny problem z paskiem ( kupiony w lipcu ). Trzeszczy deska rozdzielcza głównie z prawej strony i koło radia. Byłem już dwa razy u dilera Motorpol - Wrocław i nic z tego nie wyniknęło- trzeszczy nadal na najmniejszych nierównościach. Takie akustyczne atrakcje są za wydane ponad 100 tys. !!!!!!!!!

W ASO albo nie są w stanie tego usunąć jak widzę albo mają w d...

Może miał ktoś podobny problem i udało się go rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mario777

Byłem ostatnio w serwisie na przeglądzie na 15 000 km i zapytałe o te słynne trzeszczące plastiki. Okazuje się, że problem jest znany. Należy zaobserwować gdzie w aucie trzeszczy oraz w którym momencie jazdy (prędkość i nawierzchnia). Następnie zgłaszamy problem w serwisie i ponoć naprawiają:). Problem wynika z niezbyt prawidłowego spasowania owych platików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności