Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedzi :) Kolega kupuje i nie wie czy jak weźmie golasa bez fis w liczniku to czy później dołoży. Stąd to pytanie. Dzięki raz jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z passatem 2003r.

Zegary z dużym wyświetlaczem. Oryginalny numer 3B0 920 847E

Nie znam kodowania zegarów i nie mam ori wsadu, po wgraniu wsadu z forum wyświetlacz zrobił się bardzo jasny wręcz nieczytelny. Po sporej kombinacji udało mi się przywrócić do życia zegary, tz działa wskazanie, wyswietlacz pokazuje oki, wyswietla info z radia, nie wyswietla niestety otwartych drzwi i nie działa brzeczyk zostawionych włączonych swiateł.

Czy ktos z byłby mi w stanie pomóc jak zedytowac wsad badz ma pewny wsad do takich wlasnie zegarów??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę kolego, u nas na forum jest temat ze wsadami, wystarczyło wkleić numer licznika w google i pierwsza odpowiedź to był link do tego postu:

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=657407&postcount=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
można otworzyć puchę od ECU i szukać dwóch pomarańczowych kabli jeśli są... to może będzie szansa

Przy kupnie będzie otwierał puchę od ECU i sprawdzał czy ma CAN czy nie :mur:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co za problem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam w sowim passku 1/1 FIS czy da sie wymienic/zreperowac podświetlenie bo komunikaty w górnej części np. z RDS z radia wyświetlaja sie nie brakuje nic tylko tak jakby nie były podswietlone?? NIE WIEM NIE ZNAM SIE mogelem cos pokrecic...i pytanie do pozostalych uzytkowinikow z 1/1FIS w 1.9tdi nie wyswietla sie chek przed odpaleniem auta, czy w licznikach z 1/1 powinna działac ta kontrolka?

Edytowane przez garazowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczwiscie znalazłem wczesniej te wsady oraz skorzytałem z odpowiedniego o czym juz pisałem.. o efekcie tez pisałem... wiec nadal pytanie czy ktos wie jak w wsadzie aktywowowac info o otwartych drzwiach?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam problem z passatem 2003r.

Zegary z dużym wyświetlaczem. Oryginalny numer 3B0 920 847E

Nie znam kodowania zegarów i nie mam ori wsadu, po wgraniu wsadu z forum wyświetlacz zrobił się bardzo jasny wręcz nieczytelny. Po sporej kombinacji udało mi się przywrócić do życia zegary, tz działa wskazanie, wyswietlacz pokazuje oki, wyswietla info z radia, nie wyswietla niestety otwartych drzwi i nie działa brzeczyk zostawionych włączonych swiateł.

Czy ktos z byłby mi w stanie pomóc jak zedytowac wsad badz ma pewny wsad do takich wlasnie zegarów??

Pozdrawiam

 

wsad jest pewny bo to nawet z moich zegarow, ktore działaja do tej pory, info o drzwiach jest z modułu komfortu, brzęczyk moze byc uszkodzony (mialem juz taki przypadek, masz inne dzwieki ostrzezen?)

Pozatym, nic sie nie kombinuje z wsadami. wgrywasz taki jak ma byc i licznik ma działac a nie meczysz sie zeby cos uruchomic.

nowy wsad:

3B0920847E(11).rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brzeczyk sprawny, na tym wsadzie w zasadzie wszystko działa tylko jest problem z wyswietlaczem... wlasciwie nic nie jest widoczne tak jak by był zły kontrast. Dlatego tak kombinuje uzywajacc innych wsadów udało sie przywrocic do zycia wyswietlacz, jednak został problem tych drzwi.

Bedę jeszcze probował z tym wsadem

Dzieki za pomoc

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
brzeczyk sprawny, na tym wsadzie w zasadzie wszystko działa tylko jest problem z wyswietlaczem... wlasciwie nic nie jest widoczne tak jak by był zły kontrast. Dlatego tak kombinuje uzywajacc innych wsadów udało sie przywrocic do zycia wyswietlacz, jednak został problem tych drzwi.

Bedę jeszcze probował z tym wsadem

Dzieki za pomoc

Pozdrawiam

 

niezapomnij zresetowac zegarow przy poomocy vag-tacho a jak to nie pojdzie to odepnij akumulator na minutke.

jezeli próbowałeś to spróbuj jeszcze raz :D

mi tez czasem wyswietlacze sie wieszaja :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

restartowałem oczywiscie:D

poczatkowo programowałem eeprom po wylutowaniu programatorem, dopiero pozniej pozyczyłem Vag tacho.

A zapytam jeszcze o kodowanie bo nie wiem jakie było.

1.9tdi z manualem bez navi, tylko ori radio- jakie powinno byc kodowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, mam pytanko trochę poza kwestiami technicznymi - nabyłem "golasa" i trochę przeszkadza brak fis - niestety jestem laikem i sam nie podejmę się przeróbek - czy może ktoś polecieć warsztat albo magika z trójmiasta lub okolic biegłego w sprawie? Z drugiej strony koszty nie są bez znaczenia a właściwie zależy mi na statystykach dot. spalania (średnie, bieżące, dystans) - czy rozwiązania typu "Uniwersalny komputer pokładowy" z allegro mają sens? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponował bym założyć temat w dziale regionalnym, tam prędzej ktoś Ci w tym pomorze.

 

A co do Licznika z FIS to wg mnie lepiej te parę zl dołożyć dozbierać i zamontować raz a porządnie. Bo niby licznik z komputerem to taka mała rzecz a cieszy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rogpol

panowie, bo doczytałem do końca i nie znalazłem jak przedkować MFD wersja D żeby wysyłało dane do FISa. Licznik przekodowałem, trzy kable w zielonej wtyczce podłączone a komunikaty z MFD na FISie niewidoczne. Rok auta 2002.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopaki pomozcie mam problem wymienilem tarcze na europejskie w liczniku 3b0920929 i teraz jadac na liczniku 100 km/h w rzeczywistosci jade 130. Ktos napisal ze predkosciomierz zapisany jest w $220 do 22F os x i 230 do 23f os y ale jak zmienilem te osie z innego licznika to zniknely mi wszystkie kontrolki na srodku licznika tzn rezerwa klocki hamulcowe itp wiec wydaje mi sie ze ta linia nie dotyczy predkosciomierza. Ma ktos jakas opcje gdzie to moze byc zapisane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź wsad 3b0920829 przerób według opisu Pogromcy do Twojego auta, wgraj i ciesz się europejskim licznikiem bez zbędnych kombinacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie nigdzie nie widze 829a tylko ax a jaka to roznica w nim jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna dla Ciebie. Śmiało go możesz użyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledze mam licznik 3B0 919 881 N i na liczniku mam nierównomierne podświetlenie wydaje mi się że to spalone diody ale elektronik powiedział ze coś się dzieje z licznikiem dlatego najlepiej wymienić cały.

Teraz moje pytanie jaki mogę założyć inny licznik to znaczy chodzi mi o podanie trzech ostatnich cyfr kodu licznika i ostatnią literkę.

Czy na przykład mogę kupić licznik z anglika założyć moje tarcze (kilometry) i go przekodować.

Bardzo Proszę o podrzucenie jakiegoś pomysłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy na przykład mogę kupić licznik z anglika założyć moje tarcze (kilometry) i go przekodować.

Pewnie że możesz, ale jeśli Licznik Będzie miał MFA (mowa o angolu) to spalanie będziesz miał podane w milach i tego nie da się zmienić!

Co do Licznika to każdy jeden xxx 919 xxx :P tak czy owak będziesz musiał programować immo, ale to raczej pikuś.... :P

Ewentualnie, przeszczep ECU i wchodzi każdy jeden Licznik od B5 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności