Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

a jak golfowski to kilka wskaznikow bedzie działac odwrotne ale to akurat jest do ogarniecia we wsadzie.

pozatym nie bardzo rozumie tego dawca i biorca. jaki masz licznik i gdzie go chcesz wstawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoda z 2001

Chcę tam wsadzić licznik z Passata 1/2 FIS co by Mój Staruszek miał Bana na Twarzy :)

po mojemu jest tam immo3 :P

Wieczorem Zapodam Wsad z Octavi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczniki z Octavi roznia sie nie tylko wsadem, roznia sie tez elementami na plytce.

Wiem bo kiedys to robilem cos podobnego, mam tez taki od octavii 1/2 FIS.

Teraz wyjezdzam na urlop i bede mial trudno dostpney ale mozesz sprobowac PW.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na razie nie zapodam wsadu od octavi, bo nie wiem gdzie podziałam laptopa :|

po za tym brak czasu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam pytanko gdzie w okolicy Katowic znajdę kogoś kto wymieni mi licznik bez fisa na 1/2 fis za podpowiedz z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołączam sie do pytania ale z okolic Warszawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dołączam sie do pytania ale z okolic Warszawy.

Jak masz licznik to mogę ci przełożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak masz licznik to mogę ci przełożyć.

 

dzięki wielkie . wiadomośc na pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze widzę że z okolicy Katowic nikogo niema kto potrafi przełożyć ten licznik ;( w akcie desperacji pytałem nawet wczoraj w ASO ale się tym nie bawią powiedzieli że jak autko nie ma fis to nic się nie da zrobić ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcze widzę że z okolicy Katowic nikogo niema kto potrafi przełożyć ten licznik ;( w akcie desperacji pytałem nawet wczoraj w ASO ale się tym nie bawią powiedzieli że jak autko nie ma fis to nic się nie da zrobić ;/

Bzdury mówią:lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś jakiś warsztat niedaleko Katowic w którym mi to zrobią ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wreszcie zdobyłem licznik z pełnym fis do mojego paska, o nr. 947 wersja angielska. Obecnie mam zamontowany z nr. 927 1/2 fis. Czy jeśli przekopiuję całą zawartość ze starego licznika do nowego, to nie uszkodzę e promu, i czy muszę dokupić nowy transponder żeby zakodować immobiliser.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jeśli przekopiuję całą zawartość ze starego licznika do nowego, to nie uszkodzę e promu,

nie uszkodzisz ale licznik nie bedzie działal. w pierwszym poscie masz napisane co trzeba przekopiowac.

 

jak zrobisz tak jak jest to opisane to nie trzeba kupowac transponderow. zostaja stare

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy, mogę się sugerować tym co jest tam opisane. Ponieważ jest tam wymienione że, to się dotyczy liczników które, kończą się na 845....itd. A nie znalazłem nigdzie informacji na temat liczników 947.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jak napisałem te wsady różnią się między sobą, ale fizycznie posiadają te same informacje, tyle że w różnych miejscach. Dlatego możemy wachlować licznikami jak tylko chcemy. Na kolejnym zdjęciu przedstawiłem porównanie wsadu z liczników 8X5,8X6,8X7, ze wsadem 8X9, zaznaczyłem na obydwu wsadach te same informacje kolorami, więc wiadomo co gdzie skopiować:

wiec jak widzisz wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w sobotę przekładam licznik, już wszystko wiem. Mam nadzieję że, będzie śmigał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To w sobotę przekładam licznik, już wszystko wiem. Mam nadzieję że, będzie śmigał.

jak bedziesz miał problem to wyslij te dwa wsady a ja Ci je przerobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Powiedz jeszcze, bo będę podłączał kontrolkę przepalonej żarówki i radio navi. Co do kontrolki to znalazłem opis:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=38404

A jeżeli chodzi o navi to wystarczy tylko podłączyć przewody i po sprawie, czy coś trzeba kodować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeżeli chodzi o navi to wystarczy tylko podłączyć przewody i po sprawie, czy coś trzeba kodować.

 

tak, trzeba. +16 o ile sie nie myle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem po zamianie licznika, z 1/2 fis na pełen fis, niby wszystko działa. Podpiąłem VAG-a i wywala błąd na liczniku: 476 nieznany kod błędu B0920947D KOMBI+WEGFAHRSP VDO V08. Czy wie ktoś gdzie szukać przyczyny.

Dzisiaj podłączyłem V30 i błąd to 00476 Moduł kontrolny pompy paliwowej (FP) J538. Ale nie wiem dlaczego to się pojawia, nie daje się usunąć. Możliwe jest to że wina tkwi w liczniku, dodam że to jedyny błąd jaki się pojawił po zmianie licznika. Na starym liczniku nie ma problemu, a może ten licznik jest uszkodzony.

Edytowane przez darecki11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności