Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Klikasz "read eeprom" i masz cały wsad :) zapisujesz go, edytujesz zgodnie z instrukcja z pierwszego postu a następnie klikasz "write eeprom" i tyle ;) w mojej opinii to najszybszy, najpewniejszy i najwygodniejszy sposób ;)

 

Jeśli potrzebna byłaby Ci pomoc z edycją wsadu, to jeśli zgrasz oba to możesz podesłać i od ręki Ci zrobie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Może jakoś sobie poradze. Ze starych zegarów z czytać mogę nawet zaraz ale nowe muszę najpierw podłączyć więc mam nadzieję że mi się uda to zrobić i nie uziemię auta na kilka dni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wszelki wypadek zapisz sobie flasha. a jak masz VAG-k+COM COMMANDERa, to możesz immo wyłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadu starych zegarów ruszał nie będę więc jak coś to wrócą na swoje miejsce :)

Mam jednak nadzieję że się uda :) A mozna jakoś połączyć pod kompa zegary które są że tak powiem luzem a nie w samochidzie i zgrać te wsady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wsadu starych zegarów ruszał nie będę więc jak coś to wrócą na swoje miejsce :)

Mam jednak nadzieję że się uda :) A mozna jakoś połączyć pod kompa zegary które są że tak powiem luzem a nie w samochidzie i zgrać te wsady?

 

Oczywiście, ze można.

Wtyczka niebieska licznika:

pin 1 to 12V

pin 9 to masa

pin 25 to linia K

 

We wtyczce fejsu :

pin 4 to masa

pin 16 to 12V

pin 7 to linia K.

Z zasilacza bierzesz zasilanie i dajesz na fejsa i licznik.

Linie K łączysz i zaczynasz zabawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli opcjonalnie na pin 1 i 16 daje +, na 9 i 4 daje - a pin 25 i 7 łącze ze sobą?

Eeprom zobaczy licznik i zczyta wsad?

Edytowane przez Kajtek82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak. Ja już kilka razy na stole zgrywałem i eksperymentowałem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc :) Na pewno się przyda nie tylko mi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

koledzy da się podpiąć delte 6 pod licznik 847 ??

delta6.JPG

Z tego co szukałem po sieci, to delta6 nie ma pinów data, clock, enable.

Pytam, bo mam na oku licznik 849 do zmiany z 829,

a jak powyższe ruszy to będę szukał 847.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy da się podpiąć delte 6 pod licznik 847 ??

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: delta6.JPG Wyświetleń: 9 Rozmiar: 21.7 KB ID: 117294

Z tego co szukałem po sieci, to delta6 nie ma pinów data, clock, enable.

Pytam, bo mam na oku licznik 849 do zmiany z 829,

a jak powyższe ruszy to będę szukał 847.

Jak mnie pamięć nie myli to Delta miała komunikacje jedynie po CAN.

A skoro tak to w twoim przypadku jedyna alternatywą będzie licznik 849.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie bo zapomniałem o najważniejszym :( A mianowicie kable do połączenia zegarów z przełącznikami. Gdzie oprócz servisu można je zamówić, najlepiej online i jakie mniej więcej są ich koszta? Macie jakiś sprawdzony sklep?

Edytowane przez Kajtek82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie bo zapomniałem o najważniejszym :( A mianowicie kable do połączenia zegarów z przełącznikami. Gdzie oprócz servisu można je zamówić, najlepiej online i jakie mniej więcej są ich koszta? Macie jakiś sprawdzony sklep?

 

Jedź do nomi lub innego marketu i kup dwa metry żółtego przewodu 0.5 linka.

Końcówki kostki licznika wyciągnij z jakiejś innej, polutuj i po sprawie.

Mam nadzieję że gdy kupowałeś manetkę poprosiłeś o ori wtyczkę do niej :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie bo zapomniałem o najważniejszym :( A mianowicie kable do połączenia zegarów z przełącznikami. Gdzie oprócz servisu można je zamówić, najlepiej online i jakie mniej więcej są ich koszta? Macie jakiś sprawdzony sklep?

 

Zobacz te: allegro.pl/konektor-pin-zenski-mqs-0-20-0-50mm2-000-979-009-i4133632668.html

Kabelek kup jak pisał kolega Kotii.

No i pytanie, czy masz wtyczkę manetki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mam :/ Nie zwracałem uwagi żeby mi ją wysłali ale na zdjeciu na allegro były kostki w przelacznikach... A jak nie mam to bardzo źle?

 

Edit:

Zadzwoniłem i okazuje się że iż pan wysłał manetki razem z kostkami i kilkoma cm kabelów :)

Edytowane przez Kajtek82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy mam :/ Nie zwracałem uwagi żeby mi ją wysłali ale na zdjeciu na allegro były kostki w przelacznikach... A jak nie mam to bardzo źle?

 

Edit:

Zadzwoniłem i okazuje się że iż pan wysłał manetki razem z kostkami i kilkoma cm kabelów :)

 

To dobrze teraz tylko przedłużysz kable z kostki od manetki i zakończysz je pinami zgodnymi z kostką licznika i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te piny z aukcji co podał kolega Cypber rozumiem że wchodzą właśnie w kostkę przy liczniku? Zamówić 10szt plus kabelek z marketu i będzie ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A te piny z aukcji co podał kolega Cypber rozumiem że wchodzą właśnie w kostkę przy liczniku? Zamówić 10szt plus kabelek z marketu i będzie ok?

 

Właśnie nie pamiętam, czy to konkretnie te , ale zawsze możesz zadzwonić do sprzedającego i spytać czy pasują.

Ja osobiście kupowałem w serwisie, bo byłem w szczecinie i mieli na miejscu. Jeden kosztował 27 zł. Zakończony z dwóch stron, więc kupiłem tylko dwa. Starczyło jeszcze na pin do czujnika zapiętych pasów. Mi były potrzebne do podpięcia radia, bo manetkę już miałem oryginalnie (1/2 fis zmieniany na full fis).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena masakra, ja za licznik z 1/2 fis + 2 kostki z pinami dałem 40 zł oczywiście angol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cena masakra, ja za licznik z 1/2 fis + 2 kostki z pinami dałem 40 zł oczywiście angol.

Ano masakra. Nie da się niezgodzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi potrzeba siedem kabli. Muszę podłączyć manetki pod zegary jak i również myślałem żeby od razu podpiąć navi.

Nie będę ukrywał że koszta tego wszystkiego nie są małe i dlatego wolałbym kupić same piny i przewód oddzielnie. Zadzwonię do gościa z aukcji i się dowiem co i jak :)

 

Edit: Rozmawiałem. Pan niestety tak do końca sam nie wie do czego i od czego te konektory są :(

Edytowane przez Kajtek82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności