Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy licznik z Passata b5fl 2.0 tdi będzie pasował do b5 afn z can? Oba full FIS 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ze co masz odwrotnie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem i nic dziwnego w nim nie widzę. Poza tym, ze ktoś tam chyba coś już próbował rzeźbić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jaka jest dokładnie komórka odpowiedzialna za komunikat immo na fis , i ewentualnie jaką wartość wpisać aby już nie wyskakiwał ? Kontrolka już usunięta fizycznie , tylko komunikat został. Licznik 847E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.09.2012 o 12:43, riccardoa napisał:

 

3B0920 827A 1/2fis ,3B0920 847A -pełny fis

Cześć

Swojego czasu (2012r) wymieniałem licznik bez fis na 1/2 fis. Na dzień dzisiejszy mam do wymiany sam fis i zastanawiam się nad wymianą całego licznika z pełnym fis. 

Wystarczy podmienić liczniki, czy trzeba coś zmieniać? Bedę wdzięczny za pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Specjalnie stworzyłem konto dla tego tematu.

Opis mojego auta w profilu.

Panowie, czy ktoś może mi napisać jaki licznik będzie pasować do mojego auta (jaki numer)? Zegary mam kompletnie gołe tylko pasek od automatu. 

Czym różni się 1/2 fis od full?

Oprócz rozmiaru ekranu?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwością wyświetlanych danych.
Full fiss na górnej części pokazuje info z radia i navi jeśli są oryginalne.
Wyświetlane dane komputera pokładowego są te same tylko w innym rozmiarze.

Jeśli chcesz to mam gdzieś licznik 1/2FISS do B5 FL i manetkę komputera też mam, a i zamontować mogę. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile byś chciał za taki licznik + manetka ew. pomoc w montażu?

Sam montaż mnie nie przeraża bo to raptem trochę rozbierania plus + kabelki do manetki, tylko nie mam interface'u do odczytania PIN z zegarów i przypisania kluczy. Jeśli mógłbyś mi pomóc w zakodowaniu kluczyków metodą VAG-Tacho w nowych zegarach to byłbym bardzo wdzięczny.

Full fis mi nie potrzebny raczej, nawigacji używam w telefonie a radio nie oryginalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko mogę pomóc. Wystarczy Ci zwykły kkl za 30zl i wszystko ogarniesz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy na forum, dlatego witam serdecznie wszystkich, mam problem z passatem b5 fl, wymieniłem licznik, gdyż stary był uszkodzony, teraz założony jest licznik firmy vdo v08, niestety ale nie mogę się połączyć przez kabel vag comander z tym licznikiem, jest odmowa dostępu, przy passacie kolegi przed liftem łączy bez problemu, probowalem programem vag eeprom ale to samo, czy ktoś może łączył się z tym licznikiem i wie jaki kabel jest w stanie się z nim połączyć ? Dziękuję z góry za odpowiedź, Pozdrawiam  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kamilj95 napisał:

teraz założony jest licznik firmy vdo v08, niestety ale nie mogę się połączyć przez kabel vag comander z tym licznikiem, jest odmowa dostępu, przy passacie kolegi przed liftem łączy bez problemu, probowalem programem vag eeprom ale to samo,

Z licznikami vdo nie ma najmniejszego problemu, żeby połączyć się tymi programami. Może masz uszkodzony licznik.

Przerobiłem już multum tych liczników i nigdy nie miałem problemu żeby się połączyć.

Może masz słaby akumulator. Wtedy też się tak często dzieje że interfejsy nie chcą się łączyć. Wystarczy podłączyć zasilanie jakieś zewnętrzne i zaczyna działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam pytanie czy jest ktoś z Poznania okolic albo wlkp kto pomógł by mi zmienić licznik w moim pasku z 1/2 na full fis wiem że trzeba było by zrobić edycję wsadu i zakodować będę wdzięczny za pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Nowej Soli mogę ci ogarnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moje auto to Passat B5 FL z 2003r 1.9TDI AVB. Zamierzam wymienic u siebie licznik na pelny FIS. Aktualnie mam licznik bez fis, dolozylem manetke do komputera i tempomatu i teraz pozostaje mi tylko wymienic licznik. No i teraz moje pytanie na jaki? Aktualnie radio mam nieoryginalne dokladane ale mimo wszystko chcialbym zeby w przyszlosci (jak wymienie radio na ori) pokazywalo mi stacje na liczniku. Wedlug pierwszego posta to instalacja okablowania nie dotyczy licznika z koncowka 849. Nie bawic sie wtedy w kombinowanie i zakupic 847 czy moze nie jest to wiekszy problem zeby dzialalo wszystko na 849? No i rowniez czy jest jakas drastyczna roznica w tych licznikach zeby warto bylo jednak zakladac ten 849?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, M4R71N napisał:

zakupic 847 czy moze nie jest to wiekszy problem zeby dzialalo wszystko na 849?

Jest dokładnie tyle samo roboty i tak samo działa. Ja mam u siebie wsadzony 849 i bez problemu działa z oryginalnym radiem. Musisz tylko pociągnąć 3 przewody między radiem a licznikiem.

7 godzin temu, M4R71N napisał:

No i rowniez czy jest jakas drastyczna roznica w tych licznikach zeby warto bylo jednak zakladac ten 849?

Drastycznej nie ma. 849 są najnowsze, więc z teorii mają najmniej wypalone fisy.

No i  w 849 masz zamieniony przebieg dzienny z całkowitym. Dzienny masz większy na górze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tauka napisał:

Jest dokładnie tyle samo roboty i tak samo działa. Ja mam u siebie wsadzony 849 i bez problemu działa z oryginalnym radiem. Musisz tylko pociągnąć 3 przewody między radiem a licznikiem.

No właśnie czytając pierwszy post z instrukcją montażu jest zapis ze nie dotyczy licznikow z końcówką 849 stąd moje pytanie. Czyli mam rozumieć że tak samo oba podłączam i oba będą działać?

 

Godzinę temu, tauka napisał:

No i  w 849 masz zamieniony przebieg dzienny z całkowitym. Dzienny masz większy na górze.

Rozumiem że to jedyna różnica? Funkcjami się nie różnią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, M4R71N napisał:

Rozumiem że to jedyna różnica? Funkcjami się nie różnią? 

Tak

Godzinę temu, M4R71N napisał:

Czyli mam rozumieć że tak samo oba podłączam i oba będą działać? 

Tak, oba działają po 3lb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2019 o 13:56, seba51ryb napisał:

Cześć

Swojego czasu (2012r) wymieniałem licznik bez fis na 1/2 fis. Na dzień dzisiejszy mam do wymiany sam fis i zastanawiam się nad wymianą całego licznika z pełnym fis. 

Wystarczy podmienić liczniki, czy trzeba coś zmieniać? Bedę wdzięczny za pomoc?

Panowie, swojego czasu wymieniłem licznik bez fis na 1/2. Po 6 latach miałem kłopoty z wyświetlaczem i kupiłem licznik z pełnym Fis. Licznik wymienił mi zaprzyjaźniony warsztat, ale pojawił się kłopot tzn.:  przy około 7-6l paliwa w baku pojawia się pomarańczowa kontrolka rezerwy paliwa z hasłem "bitte tanken"  i jest OK, ale jak gaśnie hasło  "bitte tanken" to również gaśnie pomarańczowa kontrolka rezerwy paliwa - powinna świecić dalej do wizyty na stacji. Po wyłączeniu stacyjki i ponownym jej przekręceniu sytuacja się powtarza. Efekt jest taki, że mam informację o rezerwie, ale na chwilę i tylko po przekręceniu stacyjki. Proszę o pomoc. Ponowna adaptacja licznika nie pomaga. :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności