Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Zrób jeszcze jedną rzecz. Wgrane do tego licznika oryginalne oprogramowanie od niego i wtedy sporyc spróbuj włożyć i zakodować klucze. Być może ten soft nie działa z licznikiem c. Soft z passata będzie normalnie działał, temperatura zewnętrzna tylko nie zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez myslalem o tym zeby orginalny wsad passatowski sprubowac zaadaptowac do golfa? sprubuje wieczorkiem zrobic tak jak napisales?

1 godzinę temu, tauka napisał:

temperatura zewnętrzna tylko nie zadziała.

A czy jak by adaptacja immo przeszla na passatowskim wsadzie to dalo by rade zrobic zeby ta temperatura zadzilala???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, orzel021 napisał:

A czy jak by adaptacja immo przeszla na passatowskim wsadzie to dalo by rade zrobic zeby ta temperatura zadzilala??? 

Po to właśnie wgrywa się ten wsad golfa.

Ale może on jest niekompatybilny z 849c.

Dlatego ja omijam inne niż 849a, bo z tymi wiem że nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrwalem sie na pol godzinki do domu wsadzilem passatowski licznik zaladowalem mu originalny wsad i prosze ? w vagu licznik przyjal swoj PIN (widoczny w eeprogramerze) nastepnie przypisanie kluczy kontrolka IMMO zgasla autko odpala nawet wrucilem na tym liczniku do pracy. Co zauwarzylem:

1.Przeklamanie licznika o jakies 20-30 km/h 

2. Kontrolka żolta ASR (chyba) sie pali. 

3. Poziom paliwa zanirzony.

A czy jest mozliwosc zaadaptowania tego wsadu do golfa? (Pewnie jest to bardzej zmudna robota ja tylko podmianka wsadu na ten z GX'a ?  

I teraz nie wiem co robic ?

A oto i przypisany wsad:

 

3B0920849C klucze przyuczone i przebieg reszta stock.BIN

Edytowane przez orzel021
D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnę sobie z auta już zrobiony wsad pod 849a i zerkne na kompie, bo widzę że te robione w locie to nie bardzo chodzą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem dodac ze nie mam ASR czy tez EPC 

4. Na fisie info o czujniku cisnienia oleju (chyba ten w misce olejowej) w ktory moje auto nie jest wyposarzone

1 godzinę temu, tauka napisał:

Ściągnę sobie z auta już zrobiony wsad pod 849a i zerkne na kompie, bo widzę że te robione w locie to nie bardzo chodzą 

Bede wczieczny jak bych zechcial poswiecic swoj czas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, orzel021 napisał:

Na fisie info o czujniku cisnienia oleju (chyba ten w misce olejowej) w ktory moje auto nie jest wyposarzone

to normalne. trzeba kodowanie licznika zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komunikat na fis'e o cisnieniu oleju ogarniety, co do przeklaman predkosciomierzu i liczniku dziennych kilometrow to wyszlo ,ze z domu do pracy mam 3,2 km a teraz na liczniku passatowskim pokazuje 2,7 km ,co do kontrolki ASR (wykrzyknik w trojkacie otoczony strzalka- zoltego koloru) to moze podac mase na pin licznika od tej kontrolki?. Co do reszty wsadu zastanawiam sie nad przekopiowaniem tylko czesci eepromu z GX'a do eepromu 3B0 w celu zrobienia tzw. hybrydy. Potrzebowal bym opis struktury eepromu licznikow z IMMO3 najlepiej z nowa struktura.

Na forum audi znalazlem opis struktury licznikow 919 bez CAN IMMO2:

https://www.a3-club.net/forum/showthread.php?105603-Liczniki-XXX-919-XXX-Struktura-Eepromu

Moze sie komus przyda ?

a moze ktos znalazl cos podobnego dla locznikow 920 z IMMO3 lub jest w stanie napisac adresy oraz komurki i opisac za co sa one odpowiedzialne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, orzel021 napisał:

Co do reszty wsadu zastanawiam sie nad przekopiowaniem tylko czesci eepromu z GX'a do eepromu 3B0 w celu zrobienia tzw. hybrydy. Potrzebowal bym opis struktury eepromu licznikow z IMMO3 najlepiej z nowa struktura.

Na tym to polega co robię. Wsad już mam zgrany, wieczorem ci wyśle sobie sprawdzisz.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Licznik 3b0920949A Potrzebuje przekodować prędkość Tzn. Zmieniłem tarczki wcześniej było 130km na środku(anglik) teraz mam 100km na środku .

Dodam zrobiłem podświetlanie wskazówek oraz test wskazówek po przekręceniu zapłonu.Jeszcze ta prędkość która przekłamuje.

Mogę liczyć na pomoc ew wskazówki ?

 

3B0920949A.bin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm może było prościej .Wiem że są tu fachowcy co potrafią to zrobić.Może jednak ktoś podpowie który fragment trzeba przekopiowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Pokonamwas napisał:

Może jednak ktoś podpowie który fragment trzeba przekopiowac?

Zapożyczone z innego forum ale odpowiedź na twoje pytanie znajduje sie na końcu pierwszego postu.

https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=549987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Pokonamwas napisał:

Hmm może było prościej .Wiem że są tu fachowcy co potrafią to zrobić.Może jednak ktoś podpowie który fragment trzeba przekopiowac? 

Tylko po co to przerabiać w 949, skoro 849 różni się głównie tylko tym. Wrzucasz go do licznika i wszystko śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Chciałem zapytać czy takim kablem/oprogramowaniem:

https://allegro.pl/vag-tacho-5-0-usb-do-licznikow-kluczy-immo-gdansk-i6277393627.html

uda mi się wykonać opisany w wątku zabieg? Samochód to VW Passat B5 z rocznika 2003.

 

Zamierzam zmienić licznik z pełnego FISa na pół FISa (gdzie FIS docelowo będzie zastąpiony kolorowym wyświetlaczem), ale w liczniku z 1/2FISa jaki mam (3B0920827A), znalazłem tylko jedną kość pamięci na pokładzie i jest to 93c86. Z opisu w powyższej aukcji wynika, że tej pamięci nie odczytam tym kablem, no chyba że sprzedawca zapomniał o tym układzie?

 

Jeśli nie tym to proszę o info lub najlepiej linka, jaki VAG Tacho kupić, gdyż wszystkie tańsze jakie znalazłem są do Opli itp

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko pytanie teraz czy VAG Commander to to samo co VAG Tacho? Ewentualnie czy tam jest to równie proste z odczytem pamięci? No i o czym nie napisałem wcześniej, chciałem jeszcze dorobić sobie 2 nowe klucze do auta (by mieć łącznie 4)  czy tym tańszym zaprogramuję klucze w imo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2018 o 10:34, mareks6 napisał:

czy VAG Commander to to samo co VAG Tacho

To samo to nie, ale robi to samo - zgrywa/wgrywa wsad i odczytuje pin ;) Możliwości mają takie same. Korzystam głównie z commandera i jeszcze nie trafił się licznik vdo, który by nie poszedł.
Chociaz teraz czesciej korzystam z eeprom reader, bo działa na zwykłym kkl z Viakena i nawet dość szybko zczytuje;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdeczne.  Mam świadomość że temat pewnie był już wałkowany ale nie jestem pewny czy wszystko pojalem. Czy mogę prosić jeszcze raz o odpowiedź? Z góry dzięki.

Pacjent Passat B5 1.9 Afn. 98r. Na szybie 97. Chciałbym wsadzić licznik z pełnym fisem. Jest Mfa i manetka. Licznik ma środek numeru 919.

Jakiego licznika potrzebuje ?

Edytowane przez Badur
Włączenie opcji powiadomienia o odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak niebieskie podświetlenie to 3b0919890M lub 3b1919890A,

Jak zielone to 3b0919890b
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności