Skocz do zawartości
Gość lupus775

zamek tylnej klapy w kombi B5

Rekomendowane odpowiedzi

Nie trzeba wykręcać siedzenia żeby dojść do modułu komfortu aczkolwiek tak jak kolega Patryk_napisał-jak wykręcisz będziesz miał lepsze dojście.

Edytowane przez bojan167

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trzeba siedzenie odkręcić ?

 

Odkręć i będziesz miał dużo lepsze dojście i łatwiejszy demontaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki, ciekawe czy komputer od tiptronica też jest tak kiepsko zabezpieczony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korzystając z istniejącego wątku...

nie daje się przekręcić zamek tylnej klapy - dawno nikt nie używał

po otworzeniu auta z pilota albo zamkiem w drzwiach nie otwiera się automatycznie klapa

dopiero po przyciśnięciu guzika w drzwiach można otworzyć.

Wcześniej otwierało się wszystko na raz.

O co tu chodzi? Vagiem da się to przestawić?

Zamek się nie daje rozruszać - psikałem wd, oliwy, preparaty... nic!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamek się nie daje rozruszać - psikałem wd, oliwy, preparaty... nic!
Tylko rozbiórka w tym przypadku może pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamek się nie daje rozruszać - psikałem wd, oliwy, preparaty... nic!

 

I zapaprałeś całą wkładkę :hyhy

Psikaj tak długo aż popuści,później ewentualnie przesmaruj-użyj do twgo jakiegoś silikonu w sprayu.Coą a'la suchy smar który nie zbiera syfu i nie zapieka zapadek wkładki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie daje... wd hektolitrami szło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rozmontowałem zamek i okazuje się że w mikrostyku brakuje jednej nóżki :(

ktoś go wcześniej odłączał i wetknął kabelek łamiąc jeden z pinów.

Rozbiórka z tego co widziałem będzie się wiązała z ponownym znitowaniem zamka mam rację ??

No i skręceniem microstyku oczywiście.

 

Czy ktoś może ma namiar na takie mikrostyki, wymieniłbym sobie to sam ale nigdzie nie mogę takich znaleźć :dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj rozmontowałem zamek i okazuje się że w mikrostyku brakuje jednej nóżki :(

ktoś go wcześniej odłączał i wetknął kabelek łamiąc jeden z pinów.

Rozbiórka z tego co widziałem będzie się wiązała z ponownym znitowaniem zamka mam rację ??

No i skręceniem microstyku oczywiście.

 

Czy ktoś może ma namiar na takie mikrostyki, wymieniłbym sobie to sam ale nigdzie nie mogę takich znaleźć :dolamam

http://allegro.pl/mikroprzelacznik-mikrostyk-vw-skoda-seat-audi-i1494553032.html tak trzeba będzie nitować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten u mnie po pierwsze ma takie złącze na 3 piny (jeden z nich się ułamał)

a po drugie to tam przy zamku ten mikroprzełacznik nie działa na zasadzie wciskania bolca tylko na przesuwaniu go, więc nie mam nawet pomysłu jak go tam zamontować. Nie wygląda na to żeby dał się go w jakikolwiek sposób zamontować ... chyb że ktoś ma na to patent ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale ten u mnie po pierwsze ma takie złącze na 3 piny (jeden z nich się ułamał)

a po drugie to tam przy zamku ten mikroprzełacznik nie działa na zasadzie wciskania bolca tylko na przesuwaniu go, więc nie mam nawet pomysłu jak go tam zamontować. Nie wygląda na to żeby dał się go w jakikolwiek sposób zamontować ... chyb że ktoś ma na to patent ??

Wygląda na to rogerm, że masz taki sam jak u mnie i jest on wymienny tylko razem z całym mechanizmem zahaczającym. Takie na dwa styki są wymienne i dostępne w serwisie, niestety ten nie. Ja to przerobiłem na dwa inne, tylko mam kłopot w jakiej pozycji co powinien załączać? Jeśli możesz opisać działanie swojego z budowy lub pomiarów miernikiem będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie posiadam ... chyba rozejrzę się w takim razie za całym zamkiem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam podobny kłopot. Szyny w środku przesuwanego mikrostyku w zamku tylnej klapy od kombi został przeżarty przez rdzę, która powstała z płynu lejącego się przez ukręconą rurkę od spryskiwacza tylnej szyby. Pobawiłem się trochę, wyciąłem ten mikrostyk, niestety czyszczenie nic nie dało. Korozja styków jest tak duża, że muszę coś innego spłodzić. Niestety porady dotyczące zamontowania mikrostyku takiego jak w zamkach od drzwi kierowcy lub pasażerów nie mają tu zastosowania ponieważ inaczej jest zbudowany ten w klapie tylnej kombi niż w drzwiach (jest przesuwany a nie przyciskany). Wygląda podobnie jak potencjometr przesuwany i tu mam pytanie. Czy ktoś już wymieniał owy mikrostyk zamka tylnej klapy w kombi? Może jakieś fotoporady? Myślę aby pójść tym tropem, tzn. zamontować jakiś potencjometr przesuwany. Co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie chcąc zakładać nowego tematu mam pytanie odnośnie zamka klapy bagażnika w sedanach B5 i B5 FL. Mianowicie, czy zamek od B5 pasuje do B5 po lifcie? Ostatnio miałem kłopot z mikrostykiem w zamku (nie łączył) i planowałem w najbliższym czasie dobrać się do niego i przeczyścić jak w powyższych instrukcjach. Niestety złośliwość rzeczy martwych mnie wyprzedziła i zamek już kompletnie siadł - klapa po zamknięciu odbija, czyli chyba w grę wchodzi już jego wymiana. Na allegro dużo jest ofert takich zamków, tylko że te od B5 są o połowę tańsze... Nie chciałbym kupować w ciemno, a potem zostać z częścią która będzie mi kompletnie bezużyteczna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Nie chcąc zakładać nowego tematu mam pytanie odnośnie zamka klapy bagażnika w sedanach B5 i B5 FL. Mianowicie, czy zamek od B5 pasuje do B5 po lifcie? Ostatnio miałem kłopot z mikrostykiem w zamku (nie łączył) i planowałem w najbliższym czasie dobrać się do niego i przeczyścić jak w powyższych instrukcjach. Niestety złośliwość rzeczy martwych mnie wyprzedziła i zamek już kompletnie siadł - klapa po zamknięciu odbija, czyli chyba w grę wchodzi już jego wymiana. Na allegro dużo jest ofert takich zamków, tylko że te od B5 są o połowę tańsze... Nie chciałbym kupować w ciemno, a potem zostać z częścią która będzie mi kompletnie bezużyteczna...

nie pasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie pasuje

 

Krótko i na temat ;)

Dzięki i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

markus1504m, miałem ten sam problem. Po bardzo brutalnej interwencji dałem radę zastąpić ten przesuwny dwoma innymi. Jak? No niestety zdjęć nie robiłem, ale dało radę. Problem mam tylko taki, że nie mogę rozszyfrować co z czym było zwierane w której pozycji zamka (tego zatrzasku w którym siedzi ten mikrostyk). Zrobiłem to na logikę i działa, ale chyba nie do końca prawidłowo, bo co jakiś czas wywala mi w komforcie błąd "light time limit" czy jakoś tak. Gdyby ktoś miał konkretnie rozpisane co z czym jest zwierane w jakim położeniu, to jestem bardzo chętny na taką informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, czy możemy rozróżnić kwestię zamka klapy kombii B5?

Zamek to co na dole czy to co w klapie? - bo mam problem z oswietleniem bagażnika swojego kombiaka jak podnoszę klapę, elektryk sprawdzał i żarówka jest ok, problem w zamku.

Czy zatem muszę go odkręcić śrubokrętem w kształcie gwiazdki i przeczyścić czy lepiej kupic całe ustrojstwo na allegro?

drugie pytanie, czy ustrojstwo z B5 będzie takie samo jak to po lifcie? - bo wizualnie wygląda tak samo i może w kombii jest to samo? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, czy możemy rozróżnić kwestię zamka klapy kombii B5?

Zamek to co na dole czy to co w klapie? - bo mam problem z oswietleniem bagażnika swojego kombiaka jak podnoszę klapę, elektryk sprawdzał i żarówka jest ok, problem w zamku.

Czy zatem muszę go odkręcić śrubokrętem w kształcie gwiazdki i przeczyścić czy lepiej kupic całe ustrojstwo na allegro?

drugie pytanie, czy ustrojstwo z B5 będzie takie samo jak to po lifcie? - bo wizualnie wygląda tak samo i może w kombii jest to samo? :)

 

Zamek właściwy jest w klapie.Przy karoserii masz tylko uchwyt.Zamki nieznacznie,ale jednak sie różnią.Zapytaj elektryka co ma wspólnego żarówka z zamkiem...Brak słów-óświetleniem steruje mikrowyłącznik który może akurat być ok.Musisz zdemontować zamek (opis na forum) posprawdzać wszystkie luty-najlepiej od razu poprawić,mikrostyki itd. ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze chyba chodziło o co innego, microstyk do światła jest w samym zamku łączącym klapę z ryglem w budzie. Niestety jest on de facto nie rozbieralny. Przymierzam się jednak do rozebrania go i znitowania ponownie po naprawieniu microstyku który jest banalny w swej konstrukcji i myślę że uda mi się go naprawić. Jak zrobię to się pochwalę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności