Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam takie szybkie pytanie bo przeglądając forum nie natrafiłem albo może przeoczyłem taką odpowiedź dotyczącą xenonów helli do passata B5 a mianowicie,

 

Mam na stanie takie lampy i chciałem je sprawdzić czy w ogóle działają i teraz się pojawia pytanie dotyczące instalacji elektrycznej.

 

Czy mając lampę typu H7+H4 wystarczy wpiąć kostkę do xena i powinna się lampa odpalić czy trzeba coś w tej kostce przerabiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Mam takie szybkie pytanie bo przeglądając forum nie natrafiłem albo może przeoczyłem taką odpowiedź dotyczącą xenonów helli do passata B5 a mianowicie,

 

Mam na stanie takie lampy i chciałem je sprawdzić czy w ogóle działają i teraz się pojawia pytanie dotyczące instalacji elektrycznej.

 

Czy mając lampę typu H7+H4 wystarczy wpiąć kostkę do xena i powinna się lampa odpalić czy trzeba coś w tej kostce przerabiać?

 

Plug&Play kolego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Plug&Play kolego

 

Czyli jak się nie odpali tzn że coś nie tak albo z przetwornicą albo z żarnikiem. Bo jak patrzyłem na wtyki w obu lampach to w H7+H4 jest jeden pin więcej niż w xenie. Ale skoro P&P tzn że trzeba sprawdzić.

 

Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jak się nie odpali tzn że coś nie tak albo z przetwornicą albo z żarnikiem. Bo jak patrzyłem na wtyki w obu lampach to w H7+H4 jest jeden pin więcej niż w xenie. Ale skoro P&P tzn że trzeba sprawdzić.

 

Dzięki za odpowiedź.

 

no jest jeden więcej bo w starych lampach masz halogeny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat bo mam pytanie z nim związane. W niedziele mam mozliwość zakupu kompletu dwóch lamp xenon ori Hella. Wiem już ,że wtyczki pasują, a co z regulacją ustawienia starych reflektorów na desce rozdzielczej ? MOże zostać czy będzie z czymś kolidować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołanczam się do pytania kolegi wyżej. Ja też planuję zmienić oświetlenie na xenonki tylko jak wtedy będzie z tą elektryczną regulacją świateł, będzie działać czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W oryginalnej Helli musi być podłączone samopoziomowanie, a więc może jak podłączycie te lampy, to te piny które odpowiadają za samopoziomowanie będą podłączone do instalacji regulowania świateł z kabiny. Ale to tylko moje przypuszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3BG nie działa regulacja z kabiny przy bixenonie-było o tym pisane. Nie wiem do końca, czym jest to spowodowane, ale bez jakiejś przeróbki silniczków musi być samopoziomowanie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy wiecie czy hella UK/EU na przstawne soczewki na ruch po złej stronie i po dobrej??Za cholere nie moge znajsc w uk orgniałów,i juz sklaniam sie na DEPO,ale widze ze na alledrogo duzo jest helli xenon wiec moze by jaką konwersje zorbił.Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W oryginalnej Helli musi być podłączone samopoziomowanie, a więc może jak podłączycie te lampy, to te piny które odpowiadają za samopoziomowanie będą podłączone do instalacji regulowania świateł z kabiny. Ale to tylko moje przypuszczenia.

 

raczej błędne przypuszczenia, gdyż pinów w lampie xenonowej powinno być o jeden więcej (w lampie halogenowej tego pinu nie ma - jest puste miejsce we wtyczce), który jest potrzebny do regulacji lampy

w lampie halogenowej są potrzebne do napędu silniczka regulacji lampy 3 piny a w xenonowej 4, więc po zmianie lamp na bank nie będzie działała regulacja z kabiny bez przeróbki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy wiecie czy hella UK/EU na przstawne soczewki na ruch po złej stronie i po dobrej??Za cholere nie moge znajsc w uk orgniałów,i juz sklaniam sie na DEPO,ale widze ze na alledrogo duzo jest helli xenon wiec moze by jaką konwersje zorbił.Pozdr

W 3BG nie ma takiej możliwości-przesłona jest przycięta w odpowiedni sposób, że świeci po "europejsku"... Podejrzewam, że w 3B jest podobnie-ale niech się wypowie ktoś, kto miał w rękach reflektory do 3B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli podsumowując, jak zdemontuje swoje zwykłe lampy ( nie mam w nich halogenów ) i założę ori xenon Hella, to wszystko będzie działać oprócz regulacji z kabiny,której de facto przy fabrycznie montowanych xenonach nie było, prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli podsumowując, jak zdemontuje swoje zwykłe lampy ( nie mam w nich halogenów ) i założę ori xenon Hella, to wszystko będzie działać oprócz regulacji z kabiny,której de facto przy fabrycznie montowanych xenonach nie było, prawda ?

 

prawda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli podsumowując, jak zdemontuje swoje zwykłe lampy ( nie mam w nich halogenów ) i założę ori xenon Hella, to wszystko będzie działać oprócz regulacji z kabiny,której de facto przy fabrycznie montowanych xenonach nie było, prawda ?

Dokładnie tak. Poziomowanie z kabiny nie będzie działało. W ori xenonach nie ma możliwości regulacji z poziomu kierowcy, jest tzw. samopoziomowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak. Poziomowanie z kabiny nie będzie działało. W ori xenonach nie ma możliwości regulacji z poziomu kierowcy, jest tzw. samopoziomowanie.

Nie wiem kolego czy piszesz o xenonach z 3b ale jeśli tak to się mylisz bo ja akurat mam ori xenon Hella i działa regulacja z kabiny;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem kolego czy piszesz o xenonach z 3b ale jeśli tak to się mylisz bo ja akurat mam ori xenon Hella i działa regulacja z kabiny;)

 

dokładałes lampy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokładałes lampy ?

Nie ja, poprzedni właściciel. Nie pamiętasz Wojtku oglądałeś je na parkingu w Szczecinie w zeszłym roku przed naszym spotem:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ja, poprzedni właściciel. Nie pamiętasz Wojtku oglądałeś je na parkingu w Szczecinie w zeszłym roku przed naszym spotem:D

 

aaaaa faktycznie czarnuch kombi :D no teraz pamiętam no to fajnie jak działa regulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem kolego czy piszesz o xenonach z 3b ale jeśli tak to się mylisz bo ja akurat mam ori xenon Hella i działa regulacja z kabiny;)

To w B5 nie ma silniczków krokowych?? To po co dodatkowy pin we wtyczce? Żeby regulować "zwykły" silniczek nie potrzeba takiej ilośći przewodów!!!

Cóż nie będę się spierał - fakt jest taki że w 3BG się nie da. W 3B nie WIEM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to moze orginalne silniczki ze zwyklej lampy podejda,moze ktos wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności