Skocz do zawartości
pepito82

Fotoporada - Instalacja strownika centralnego zamka Carprotect BX10

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy mam do was wielką prośbe w poradzeniu mi jaki sterownik wybrac:) a mianowiscie w moim aucie mam centralke z modułem ze wszystkie szyby domykane z pilota itd i seryjny alarm ktory działa jak chce:) czyli np czasem jest tak ze zamkne sie pilotem i wsadze w aucie do stacyjki klucz przekręcam to wyje klakson na maxa i kierunkowskazy migaja, a czasem nic sie nie dzieje, tak samo z klapą maski czasem po zamknieciu auta i podniesieniu klapy wyje klakson i kierunki migaja a czasem nic, czyli wolna amerykanka. i z tad moje pytanie jaki sterownik wybrać zeby nie meczyc sie z tym otwieraniem z kluczyka seryjnym bo jest na podczerwien i działa kazdy wie jak - słabo, i pomóżcie mi wybrac taki sterownik zeby go podłączyc i zeby mi zastąpił to co mam ale zeby działał mi normalnie alarm, szyby itd:) dodam ze mam zmieniarke w bagażniku wiec do niej pewnie idzie +.

czy coś takiego moze być?

http://allegro.pl/item1165996735_sterownik_centralnego_zamka_do_kazdego_auta_kier.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego to co podałeś to funkcjonalnie podobne do bx10. Przy tym sterowniku nie będziesz miał możliwości ustawienia komfortu zamykania szyb ( tak jak pisaliśmy w tym wątku - będą Ci się zarówno otwierały szyby przy otwieraniu i domykały przy zamykaniu - a nie o to chodzi ).

Więc albo przerabiasz taki sterownik i dodajesz przekaźnik zwłoczny ( w pomyśle ormowca ) albo szukasz sterownika z dodatkowym wyjściem do moduły komfortu.

 

Ten sterownik ma opisane dodatkowe wyjście do komfortu:

http://allegro.pl/item1170894069_sterownik_zamka_kierunki_komfort_led_kanal_dodat.html

 

dodatkowe wyjście 250 mA. - do wyboru:

-- 25 sek. jako domykanie szyb w autach z funkcją komfort lub

-- masa na stałe po zamknięciu zamka jako sterowanie przekaźnikiem blokady zapłonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po założeniu takiego sterownika mrugną kierunki przy zamykaniu auta? i bedzie mozna nim domykac lub otwierać szyby na zasadzie tak jak teraz ze im dłuzej przytrzymam guzik otwierania to opuszczaja mi sie szyby? a ciekawi mnie co z seryjnym alarmem ktory jest podłączony pod klakson i wyje jak sie uruchomi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seryjny alarm z tego co wiem uzbraja się po zamknięciu drzwi przez pompkę centralnego też więc powinien się uzbrajać z tym sterownikiem.

Co do domykania szyb to ten sterownik co Ci podałem ma napisane o dodatkowym wyjściu właśnie aby domkąć szyby ale z tego co piszą działa przez 30s. więc raczej domyka szyby i nie masz wpływu na to żeby nie całkowicie ale warto dopytać producenta jak to działa. Uchylania szyb raczej nie podłączysz pod ten sterownik tak łatwo trzeba by coś modzić samemu.

 

edit: aha kierunki oczywiście da się podłączyć żeby migały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe własnie jak to jest:) chciałbym to tak wymodzić zeby poprostu było to wszystko co jest tylko zastąpione pilotem radiowym a nie tym na podczerwnień:) bo teraz mam alarm z syrena itd tylko kierynki niemrugaja przy zamykaniu auta:) jakby ktoś cos takiego modził to niech napisze jak mu to wyszło:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałem to to co chcesz to możesz mieć z tego sterownika. Nie uda się łatwo zrobić tylko opuszczania i podnoszenia szyb o jakiś kawałek tylko - ale domykanie wszystkich by działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pompka centralnego jest tak jak w b3 w bagażniku po lewej stronie za tym zamknieciem? bo zaglądałem tam wczoraj i nic takiego nie widze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa centralnego tak jak w b3 ( przynajmniej moim ) w bagażniku po prawej na dole pod klapką (obok klapy do koła zapasowego) w takim 'ubranku' z gąbki zamknięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a pompka centralnego jest tak jak w b3 w bagażniku po lewej stronie za tym zamknieciem? bo zaglądałem tam wczoraj i nic takiego nie widze

jest w tym samym miejscu w schowku obok koła zapasowego.

było to wszystko co jest tylko zastąpione pilotem radiowym a nie tym na podczerwień bo teraz mam alarm z syrena itd
w fabrycznym alarmie nie było chyba dodatkowej syreny (wykorzystany był klakson) a skoro nie jest to fabryczny alarm to może i centralny też nie jest ori fabryczny Edytowane przez cysiokysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o klakson mi chodziło:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość brysio666

panowie mam problem w pasacie b4 i zrobiłem zwarcie na kabelku który Idze do siłownika w drzwiach:P i montowałem bx10 dziś właśnie i sterownik działa bo pstryka w nim <podłoczenie zgodnie z instrukcja wyżej przez kolegę:D> bo słyszę jego dźwięk:P ale papka nie reaguje:P a próbowałem bo mam dwie które dziala a teraz nie działaj wiec w czym możne być problem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a teraz nie działaj wiec w czym możne być problem???

Nie zebym był nie miły ale...

trzy z dwoma za styl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trzy z dwoma za styl

za dużo

panowie mam problem w pasacie b4 i zrobiłem zwarcie na kabelku który Idze do siłownika w drzwiach
a czy po tym jak zrobiłeś zwarcie to sprawdziłeś bezpiecznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanko czy podłączał ktoś z Was ten sterownik: Veyron 60 MAXXX

Link do Allegro http://moto.allegro.pl/sterownik-c-zamka-twoje-logo-maxxxx-funkcji-dioda-i1200542761.html

 

Dlaczego mnie interesuje. Hmmm...powód raczej natury estetycznej. Kluczyk ze scyzorem i logo :P Wiem, wiem można powiedzieć, że płaci się tutaj za właśnie sam scyzor + logo a dopiero na końcu do ceny wliczają moduł :P hehe

 

Ale tak poważnie to co o tym sądzicie?

 

Mam Paska B3 z seryjnym centralnym, otwieranym z kluczyka.

 

Z góry dziękuje Wam za wszelkie info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tej okazji zapytania Chicken'a proszę osoby które już założyły sterownik Centrala o polecenie konkretnego modelu, może jakiegoś konkurencyjnego do serii Carprotect - chodzi mi o względy ergonomiczne, wytrzymałość pilotów itp.

 

Czy wyjście na bagażnik działa zapełnie niezależnie w BX'ach bo słyszałem że można je użyć gdy auto jest już otwarte?

Edytowane przez robertk2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wyjście na bagażnik działa zapełnie niezależnie w BX'ach

Co to jest ten BX.

W pasztecie z pneumatycznym centralnym nie da sie zrobić centrala osobno na kufer...no chyba że się wstawi siłownik elektryczny-to wtedy "no problem'.

może jakiegoś konkurencyjnego do serii Carprotect - chodzi mi o względy ergonomiczne, wytrzymałość pilotów itp.

Na alergio jest tego od zatrzęsienia, choćby TEN piloty wyglądają masywnie.

A TAKIE coś potrzebujesz aby kufer otwierał się osobno...mam tylko pytanie ....po co Ci te osobne otwieranie na bagażnik....jak nie masz podłączonej krańcówki pod klape to każda centralka zamyka auto z powrotem po kilku sec. jeśli nie otworzy się drzwi.

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Założyłem do swojego paska sterowanie carprotect bx-30. Instalacja zrobiona jak w opisie kolegi. Otwiera , zamyka, mruga. Czyli wyglada, że ok, jednak jest jedno ale; otwiera normalnie i zamyka tez ok, jednak po zamknięciu jest chwila ciszy i pompka sie znów załącza na max 1sek i tak jakby dobijała ciśnienie i się wyłącza i już więcej tak nie robi później.

 

Jakieś pomysły? :dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakieś pomysły?

wypij browarka, zrelaksuj się. ;) moja też tak dopompowywuje i uważam to za normalne.

i zapraszam do zapoznania się z tematem skoro jesteś z Brzozowa: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=66737

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wypij browarka, zrelaksuj się. ;) moja też tak dopompowywuje i uważam to za normalne.

i zapraszam do zapoznania się z tematem skoro jesteś z Brzozowa: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=66737

dziwne jest tylko to ze przed montażem sterowania nic takiego się nie działo.

 

A co do spotu poczytałem i nic nie obiecuje, bo nie wiem czy będe miał czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziwne jest tylko to ze przed montażem sterowania nic takiego się nie działo.

ważne że wszystko śmiga poprawnie. u mnie jest tak od zawsze i się tym nie martwię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności