Skocz do zawartości
pepito82

Fotoporada - Instalacja strownika centralnego zamka Carprotect BX10

Rekomendowane odpowiedzi

a nie prawda, bo system ryglowania jest w siłowniczku(blokada na elektromagnes)

jeżeli tobie zamyka jeżeli pociągasz za rygiel to bardzo prawdopodobnie że masz zamienione kabelki przy silowniczku.

Niestety nie, Matys dobrze pisze. Bynajmniej tak jest w moim pasku a wszystko jest w oryginale. Nie ma żadnego ryglowania elektromagnesem, tylko czujnik w zamkach uruchamia pompkę i ta nie pozwala podnieść rygielka.

Można tak podłączyć sterownik central zamka żeby ryglowanie działało lub nie. Pompka rozróżnia z której strony zamykasz drzwi: od wewnątrz nie działa ryglowanie, z zewnątrz działa.

 

Swoją drogą ciekawie to działa, można wyrwać rygiel a i tak nie otworzysz żadnych drzwi

Edytowane przez monter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma żadnego ryglowania elektromagnesem,

 

U mnie jest.

Przy siłowniczku są 4 kabelki(otwieranie, zamykanie, " plus", i właśnie rygiel(kolejność przypadkowa)) jak zapodasz na ten ostatni "plus" to rygla nie podniesiesz.

Bynajmniej tak jest w moim pasku a wszystko jest w oryginale.
też mam ori centralny, może to różnica modelowa między B3 a B4 Edytowane przez cysiokysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może to różnica modelowa między B3 a B4

Być może

Przy siłowniczku są 4 kabelki(otwieranie, zamykanie, " plus", i właśnie rygiel(kolejność przypadkowa)) jak zapodasz na ten statni "plus" to rygla nie podniesiesz.

U mnie też są 4 kable, ale wydaje mi się że to inaczej działa (mówię o b3 bo w b4 jestem pewien jak to działa). Czy oprócz tych 4 kabli do siłownika masz czujniki w klamkach (3 kable)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy oprócz tych 4 kabli do siłownika masz czujniki w klamkach (3 kable)?

 

tak, mam także 3 kabelki przy klamce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie powinno być problemu żadnego z tym jak załozysz normalny a masz już na podczerwień to bedzie działał poprawnie

Edytowane przez Cinek668

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie: mam ori pilot na podczerwień (który mi nie działa) i domykanie szyb czy jak podłącze centralke inną to będzie mi działać domykanie?? albo ma ktoś na sprzedaż pilot na podczerwień który działa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hey !!!

Jezeli mam juz centralny zamek (chyba ori)

Czy kostka bedzie pasować do tego sterowania co Ty zakupiles bez zadnych przerobek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy kostka bedzie pasować do tego sterowania co Ty zakupiles bez zadnych przerobek ?

nie.

żadnej kostki nigdzie się nie dopina do ori sterowania, przeczytaj dokładnie ze zrozumieniem pierwszy post.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki kolego .

Z tego co sie dowiedzialem w moim przypadku sterowanie mam wbudowane w pompke a za problemy odpowiedzialne jest sterowanie autoalarmem, ale wiecej w tym temacie :

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=71504

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po oglądnięciu fotoporady postanowiłem zakupić ten sterownik i mam dwa problemy których się nie spodziewałem:

-inne rozmieszczenie przewodów oraz inne kolory przy kostce sterownika

http://www.bowi.com.pl/instrukcje/sterowanie.pdf

-ten sam problem tylko ze przy pompce od centralnego.

Może ktos w swojej b4 podłączał taki sterownik i mi podrzuci "gotowca" z góry bardzo dziękuje

 

---------- Post added at 16:10 ---------- Previous post was at 13:49 ----------

 

Już mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Model Carprotect BX10 jest chyba najtanszym i najpopularniejszym sterownikiem dostępnym na Allegro.

sam go kupiłem czekam aż dojdzie.Tylko zastanawiam się czy gdzieś pod jakimś centrum handlowym,przez przypadek nie otworze jakiegoś innego samochodu,albo czy ktoś nie otworzy mojego.Słyszałem że to możliwe.Czy ktoś się z tym spotkał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sam go kupiłem czekam aż dojdzie.Tylko zastanawiam się czy gdzieś pod jakimś centrum handlowym,przez przypadek nie otworze jakiegoś innego samochodu,albo czy ktoś nie otworzy mojego.Słyszałem że to możliwe.Czy ktoś się z tym spotkał?

 

nieeee, kazdy pilot ma inne kodowanie, takie ktore pasuje do denego sterowania .

NIe ma możliwości zeby Ci ktos otworzył auto tylko dlatego ze macie centralny zamek tej samej firmy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leonmilo

a co z domykaniem szyb i szyberdachu?

 

 

witam ponownie, znalazłem sterownik z domykaniem szyb z takim to oto schematem

 

 

 

no i do czego podłączyć domykanie szyb i klapę bagażnika, bo reszta się mniej więcej zgadza.

CCF20100307_00000.jpg

sterownik centralnego.jpg

Edytowane przez leonmilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam sie do pytania:

 

Jak zrobić:

1. samo otwieranie (odblokowywanie) / zamykanie klapy bagażnika?

2. Jak sterować zamykaniem / otwieraniem szyb?

(z kluczyka mam tak, że jak przytrzymam kluczyk to się szyby otwierają / zamykają)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki przypadek, zamykam z pilota świeci się dioda sygnalizująca że jest zamknięte, otwieram z kluczyka, drzwi się otwierają natomiast dioda dalej świeci, naciskam na pilocie przycisk zamykania i nie zamyka, żeby zamknąć z pilota trzeba najpierw nacisnąć przycisk otwierania a dopiero później zamykania. Rozumiem to tak że kluczyk nie uzbraja bądź rozbraja sterownik. Jest u was coś takiego? Sterownik to VEYRON.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak zrobić:

1. samo otwieranie (odblokowywanie) / zamykanie klapy bagażnika?

2. Jak sterować zamykaniem / otwieraniem szyb?

(z kluczyka mam tak, że jak przytrzymam kluczyk to się szyby otwierają / zamykają)

 

 

1 Otwarcie klapy bagażnika z pilota, by po wciśnięciu przycisku na pilocie klapa poszła do góry..... Nie da rady. Nie ma tam żadnego siłownika otwierającego bagażnik. Należałoby przystosować ogólnie dostępne uniwersalne, drzwiowe siłowniki CZ montując je w klapie. Do tego celu wykorzystać można istniejący wolny kanał dodatkowego immobilisera.

np. coś podobnego do otwierania klapy wlewu paliwa w B5 zdałoby egzamin ale po dobrej rzeźbie.

 

2 Otwieranie/zamykanie szyb.... Tutaj potrzebna jest rzeźba w instalacji. Wystarczy zrównoleglić przekaźnikiem styki (przewody) poszczególnych włączników el.szyb. We włącznikach jest rezystor ok. 100 Ohm.

Pytanie, czy mamy tyle wolnych kanałów. :lol

Domykanie szyb -wiadomo, wydłużamy impuls zamykania auta do 30sek. Szyberek również się przy okazji zamknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Domykanie szyb -wiadomo, wydłużamy impuls zamykania auta do 30sek. Szyberek również się przy okazji zamknie.

 

Jasne działa. Gorzej natomiast jest z otwieraniem. Podczas otwierania z pilota szyby do połowy się odsuwają a to już nie jest fajne. Po przełączeniu na 0.5 sekundy działa sprawnie i zamykanie i otwieranie. Domykanie szyb tylko z kluczyka.

Spróbuję rozkminić temat domykania szyb za pomocą fuknji otwierania bagażnika - może ktoś już kombinował w ten sposób ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a jesteś pewny że Twoja centralka daje 30s impuls otwarcia? W większości alarmów oddzielnie ustawia się czas impulsu otwarcia i zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji pisze o czasie blokowania ( można zrozumieć jako zamykania, otwieranie = odblokowywanie ). Jednak empirycznie wychodzi na to że podaje napięcie przez 30 sekund (wydaje mi się że krócej bo szyby zdarzą zjechać tylko do połowy) na otwieranie i zamykanie.

 

Po zmianie z 30 sek na 0.5 sek wszystko działa jak trzeba.

 

Hmm, a jesteś pewny że Twoja centralka daje 30s impuls otwarcia? W większości alarmów oddzielnie ustawia się czas impulsu otwarcia i zamknięcia.

 

Cały czas mówimy o CarProtect BX10. Jest tylko jedno ustawienie czasu, podejrzewam że otwieranie i zamykanie.

 

----:Istrukcja BX10:---

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm w instrukcji nie ma słowa o tym. Próbowałbym kombinować z jakimś przekaźnikiem zwłocznym np. tym: http://www.allegro.pl/item961835492_przekaznik_czasowy_zwloczny_uniwersalny.html

podpinasz go pod zamykanie i ustawiasz na 30 s, w B4 chyba nawet może być mniej bo szyby jadą równocześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności