Skocz do zawartości
farszu

płyn chłodzacy znikł

Rekomendowane odpowiedzi

temat zamniety

Edytowane przez farszu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to wrócił ? Zbiornik był pusty i na Twoich oczach się napełnił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze sie minimalnei podniesie jak odkrecisz korek, ale podniosl sie ile centymetr, pol?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi np po odkreceniu korka podnosi sie ok 1,5 cm z min na prawie max i to na zimnym silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim poprzednim 2.0 TDI pewnego dnia tez zapalila sie kontrolka i zaczal ubywac plyn.Niestey za kilka dni okazalo sie,ze pekla glowica:mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy peknietej glowicy ubywa gdzies 1,5 litra na tydzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy peknietej glowicy ubywa gdzies 1,5 litra na tydzien
Więc jak ubywa 1,5 l na tydzień to pęknięta głowica na bank? Nie wygłupiaj się.. w takich sprawach nie ma reguły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, ale ostatnio gadalem z serwisantem bo tez mi troche ubylo i juz sie balem ze glowica, ale stwierdzil ze jak przez rok mi zeszlo z max na min, to normalne a przy peknietej schodzi mniej wiecej 1,5 litra na tydzien, ale wiadomo ze to orientacyjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też ubywa w ilości około 1 litr na dwa tygodnie,pojechałem do kumpla mechanika,wjechał na kanał odkręcił plastiki z dołu,posprawdzał wszystko po czym stwierdził że cieknie z chłodnicy i co dziwne cieknie tylko jak jest zimny silnik bo jak się zagrzeje to już nie cieknie.Tak więc może z tą pękniętą głowicą nie do końca prawda bo z tego co wiem jak głowica pęknięta to płyn chłodzący przedostaje sie do silnika i na korku od wlewu oleju tworzy się charakterystyczna biała maź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
głowica pęknięta to płyn chłodzący przedostaje sie do silnika i na korku od wlewu oleju tworzy się charakterystyczna biała maź
a te głowice to 2.0 TDI pękają zawsze w tym samym miejscu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.Tak więc może z tą pękniętą głowicą nie do końca prawda bo z tego co wiem jak głowica pęknięta to płyn chłodzący przedostaje sie do silnika i na korku od wlewu oleju tworzy się charakterystyczna biała maź

moze wyciekac moze lecie do komory spalania nie musi leciec do oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Seacie Altea 2.0 TDI nie bylo zadnej mazi na korku.Zwyczajnie ktroregos dnia przy przebiegu ok 90000km zapalila sie kontrolka od plynu.Dolalem plyn i za kilka dni to samo.Mialem prawie nowy samochod i nie dopuszczalem mysli,ze mogla peknac glowica.A jednak.Teraz mam Passata 2007r. i mam nadzieje,ze cos takiego juz mnie nie spotka.

Edytowane przez raver32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie w Seacie Altea 2.0 TDI nie bylo zadnej mazi na korku.Zwyczajnie ktroregos dnia przy przebiegu ok 90000km zapalila sie kontrolka od plynu.Dolalem plyn i za kilka dni to samo.Mialem prawie nowy samochod i nie dopuszczalem mysli,ze mogla peknac glowica.A jednak.Teraz mam Passata 2007r. i mam nadzieje,ze cos takiego juz mnie nie spotka.

nie strasz człowieka.

u mnie podobnie- aczkolwiek jeszcze nie mam diagnozy.

na razie zaznaczyle ile plynu mam na postoju i zobacze co sie bedzie dzialo wieczorem... jak ubedzie to tylko zwykly wyciek i taka mam wlasnie nadzieje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności