Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

udostępniający mapkę napisał:

 

"Jest Polski lektor jeśli ktoś zainteresowany proszę pisać do mnie PW

 

Is a Polish teacher if anyone interested please PM"

 

Faktycznie nie doczytałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mapa v12 to sciema sprawdziłem i okazuje się ze w środku jest v11

Edytowane przez rrafalek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ściągajcie wersji 2015 PL która zajmuje 7 partów, szkoda czasu bo w środku to jest V11 PL. Innych nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy zmieniło się coś w sprawie nowej mapy???Ewentualnie czy może mnie ktoś poratować na pw działającą ostatnią wersja??

 

 

Dzięki uprzejmości kolegi z forum ściągnąłem juz mapę, zrobiłem update na ver. 30 i unlock, ale za Chiny nie chce mi działać mapa. Nagrałem juz ze 6 płyt na różnych nagrywarkach i prędkościach zapisu, pamiętając oczywiście o booktype dvd rom. Zaczyna czytać płytę i wyświetla komunikat włóż płytę nawigacyjna VW. Kiedyś wkładam ori chodzi od kopa. Nie mam już pomysłów... Czy ewentualnie ktoś może poratowac aktualną sprawdzoną płytą?

Edytowane przez smalinkiewicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam wgrany soft V10 i mapę 2013 - śmiga OK . Mam pytanie czy mapa 2014 będzie działać na V10 czy muszę wgrać V11 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie do konca tak jest jak piszesz

 

Jezeli chodzi o MFD2 DVD to co najwyzej mozesz miec wgrany soft v28 lub v30. Wersja v30 to ostatnia wersja softu dla tego typu nawigacji.

Aktualnie wydawane mapy sa kompatybilne z wersją oprogramowania v30. Jeżeli posiadasz wersje v28 to zrob aktualizacje do v30, v28 posiadała błąd który potrafił uszkodzić nawigacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mapa v12 to sciema sprawdziłem i okazuje się ze w środku jest v11

 

A w jaki to sposób sprawdziłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sumy kontrolne sa takie same jak w v11 a to oznacza jedno, ze pliki sa dokladnie te same co na v11 czyli z ta mapa v12 to bullshit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sumy kontrolne sa takie same jak w v11 a to oznacza jedno, ze pliki sa dokladnie te same co na v11 czyli z ta mapa v12 to bullshit

 

Ja nie ściągałem akurat wersji PL od naszego kolegi jak większość, wziąłem wersję bez PL z innego forum i sumu kontrolne obu map są całkowicie odmienne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytanka:

 

1. Czy ogólnodostępny soft 030 (nie żadne spolszczenie) działa zarówno w autach ze zwykłymi kierownicami jak i w autach z multifunkcyjnymi? Spotkałem się tu na forum czy gdzieś z problemami tego typu, że po aktualizacji do 030 były problemy z komunikacją z kierownicą multifunkcyjną i z ekranem w zegarach.

 

2. Czy aktualizacja ma jakieś niedoróbki? Spotkałem się z wypowiedziami, że potrafi się rozłączać z gps (?).

 

Generalnie nie chcę żadnego spolszczenia wgrywać tylko uaktualnić soft, żeby mieć poprawiony + ewentualnie dla najnowszych map. Warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Mam autko ale bez multikiery dziala bez problemu, szwagier ma dokladana multikiere tez dziala

2.nie zauważylem takich problemow

 

czy warto aktualizowac?zdecydowanie tak, v28 ma buga ktory potrafi uszkodzić cala jednostke nawigacyjna,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dwa pytanka:

 

1. Czy ogólnodostępny soft 030 (nie żadne spolszczenie) działa zarówno w autach ze zwykłymi kierownicami jak i w autach z multifunkcyjnymi? Spotkałem się tu na forum czy gdzieś z problemami tego typu, że po aktualizacji do 030 były problemy z komunikacją z kierownicą multifunkcyjną i z ekranem w zegarach.

 

2. Czy aktualizacja ma jakieś niedoróbki? Spotkałem się z wypowiedziami, że potrafi się rozłączać z gps (?).

 

Generalnie nie chcę żadnego spolszczenia wgrywać tylko uaktualnić soft, żeby mieć poprawiony + ewentualnie dla najnowszych map. Warto?

 

Mam auto z kierownicą multifunkcyjną i wgrywałem soft 030 - nie było i nie ma żadnych problemów do dziś. Idealnie działa prowadzenie w zegarach. Nie rozłącza się - wszystko działa jak należy, jak powinno. U mnie problemem był laser (ale to inna bajka).

Nie wiem zatem skąd ta plotka. Może kiedyś komuś.... może rzeczywiście ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, chyba nie ma się co podniecać tą V12...:hmm

Po konsultacjach z El Ninio okazało sie , że to te same pliki co w V11. Poszperałem trochę na niemieckich i holenderskich forach za pomocą translatora- wygląda na to, że VW koniecznie chce maksymalnie kroić ludzi na kasę, po prostu dodali do V11 płatny kanał TMC zostawiając stare mapy, nazwali to V12 2015 i śmieją się z naiwniaków (czytaj swoich klientów). Zresztą Szwaby na swoich forach nie zostawiają suchej nitki na VW za tą niby NOWOŚĆ:wsciekly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, Panowie, to zanim uwalę navi, mógłby ktoś potwierdzić, że dostępny wszędzie najnowszy soft 30 bez PL (VWMFD2DVDEU0030.iso) jest odpowiedni do wersji jaką mam (zdjęcia)?

 

Martwi mnie, że w VW-No. po numerze nie mam żadnej literki - zazwyczaj u innych widywałem np. C, G, a ktoś gdzieś pisał, że ma problem bo niby zainstalował wersję dla innej literki. Nigdzie nie widziałem żadnej informacji, że to ma znaczenie, ale wolę zapytać.

 

Druga sprawa to wersja widoczna pod HW - HU - D1 01/01. Zazwyczaj u innych widywałem wyższe numery niż tylko 01/01.

 

Dodam, że kiedyś navi mnie poprosiła o pin, którego nie miałem i elektronik mi go wydobył (zapisałem).

 

Dzięki z góry za odpowiedzi :)

sIb6ZNG.jpg

75CZMpz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładuj V30 ( z PL czy Bez) do MFD2 DVD + unlock i nie kombinuj z "literkami"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Wszystko poszło OK. :ok

Edytowane przez csm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowie ktoś co jest że wgrałem firmware niby pl ale nie ma polskiego menu pod żadnym innym językiem? Lektor jest gdy się ustawi któryś angielski. Natomiast całe menu łącznie z radiem to nadal angielski. Wgrałem vw_mfd2_dvd_eu_v30_jezyk_polski, unlock oraz dvd2-eur-vx-2014-viaMichellin--v12-pl

Edytowane przez hultai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podpowie ktoś co jest że wgrałem firmware niby pl ale nie ma polskiego menu pod żadnym innym językiem? Lektor jest gdy się ustawi któryś angielski. Natomiast całe menu łącznie z radiem to nadal angielski. Wgrałem vw_mfd2_dvd_eu_v30_jezyk_polski, unlock oraz dvd2-eur-vx-2014-viaMichellin--v12-pl

Jezeli nie ma PL pod English (metric) to znaczy ze wgrałes soft V30 ale bez PL menu . Lektor to inna sprawa jest na mapie i nie musisz mieć PL menu aby uzywac PL Lektrora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy są takie przypadki że wgranie firmware zajmuje ledwie kilka minut po czym pokazał mi się ekran z tym co było i tym co wgrano?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprawna instalacja firmware trwa okolo 30-40 minut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności