Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

Mam navi MFD2 DVD (Passat B6 Variant), wgranego softa V30 i spolszczenie. Nagrywałem już kilka różnych płyt z mapami (v11, v12), ale za każdym razem mam ten sam problem - przy wpisywaniu celu podróży wybieram Polskę i dalej nie mogę wpisać miasta ani ulicy itd(te opcje są zaciemnione i nie można ich wybrać). Tak samo jest z innymi krajami, oprócz np. Niemiec. Ściągałem mapy z różnych stron, różne wersje i zawsze to samo. Macie jakieś pomysły co z tym zrobić? Dodam, że po włożeniu oryginalnej płyty wszystko działa prawidłowo.

Proszę o pomoc bo wyjeżdżam jutro w podróż i potrzebuje navi...

 

Pozdrawiam,

MS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Moja nawigacja nie czytała mapy oryginalnej V3. Kolega wyjął radio i przeczyścił laser. Po czyszczeniu wrzuciłem cd z firmware pl - instalacja trwała około 50 minut wszystko ładnie się wgrało. Potem poszedł unlock kolejna płyta trwało to 3 sekundy . Po wrzuceniu nowej mapy nagranej na dvd v12 nie czyta płyty pisze brak dysku, wiec wrzuciłem mapę oryginalną v3 odczytało lecz nie można wyznaczyć trasy ( płyta jest dość mocno porysowana ) podczas jazdy strzałka się porusza tylko czarny ekran nie widać mapy. Proszę o pomoc co może być nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz odpowiedniej nagrywarki nie wypalisz poprawnie płyty z mapami,jak coś służe pomocą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nagrywales swoje mapy?

sprobuj nagrac według ponizszych zasad:

1. płyta na mapy to verbatim dl+-dl

2.program do nagrywania: imageburn

3.nagrywarka musi umożliwiać opcje zmiany booktype (najlepiej komputer stacjonany)

 

Nagrywanie

1.predkosc najwolniej jak sie da

2.zaznaczona opcja weryfikacji danych po zapisie

3. zmiana book type

a) dla płyty dvd+dl prawy dolny róg aplikacji imageburn przycisk z symbolem otwartej ksiażki (change book-type) wybierasz swoja nagrywarke z listy zdefiniowanych w programie (jezeli masz inna to book-type dla plyty dvd+dl nie zmienisz) nastepnie wybierasz tyl plyty dvd+dl i zmienisz book type na dvd-rom

b)dla płyty dvd-dl nic nie trzeba zmieniac

4.klikasz nagraj i czekasz az wszystko skonczy sie poprawnie

5.po zakonczonym nagrywaniu wyciagsz plyte idziesz do auta i testujesz czy wszystko poprawnie

 

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mapę kupiłem sprawdzona a u mnie nie chodzi.

 

Szukam kogoś ze świętokrzyskiego co udostępni mi płytę oryginalną żeby sprawdzić laser.

Edytowane przez Donfelicjano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem oryginalna płytę z mapą v3 udało mi się zrobić obraz i nagrałem ją na nową płytę mapa chodzi idealnie. Jeszcze jest problem z v12 nie czyta jej:( chyba będzie trzeba wymienić laser bo nie wyciągnie tej płyty 8,5 gb dwuwarstwowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś się orientuje czy i gdzie w łódzkim można kupić samą płytę z mapą do MFD2 DVD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie w każdym salonie VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak nagrać mapę v12 samą Polskę na płytę jednowarstwową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam laseru do nawigacji mfd dvd 2 pomoże ktoś?? Mój chyba już padł . Po kilkakrotnym czyszczeniu działa tylko v3 raz udało mi się odpalić v12 ale radość trwała krótko - chodziła tylko przez parę minut . Po włączeniu parę godzin później już nie czyta. Proszę o pomoc nie poddaje się!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś już jakieś namiary na V13?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem/pytanie.

 

Chodzi o mapę 2014 (v.11) na oprogramowaniu v30. Poniżej wklejam instrukcję oraz zdjęcia.

 

NOTE:

this firmware upgrade is designed for EUROPEAN MFD2 DVD units.

 

how to:

1. burn both images at LOW SPEED (2x-4x)

2. turn ignition on and make sure there are no power supply interruptions (you can start the engine to have good current)

3. press NAV button on your unit and put VWMFD2DVDEU0030.iso into MFD drive it will start to update the firmware - THIS MAY TAKE UP TO 30-40 MINUTES

4. after update done press NAV again and put the UNLOCK CD. unlocking takes just a few seconds the screen will show progress bar in a loop but once it completes single cycle it is safe to remove the disk from unit.

 

Oznaczenia obrazów płyt:

- Unlock DVD MFD2 - ominięcie zabezpieczenia map

- VW_MFD2_DVD_PL - Spolszczenie passat na sofcie v30

- VWMFD2DVDEU0030 - oryginalne oprogramowanie v 30 VW

 

Więc problem napotkałem już na pierwszym kroku (3): Instrukcja mówi, że proces będzie trwał do 40min, natomiast mi flashowanie przeleciało w ok 1 minutę, pokazała się tabelka do z wyborem softu - "Nowy" | "Aktualny". Kliknałem anuluj po czym wyskoczyła informacja, że "moduł pamięci uszkodzony"..

 

20150604_163336 (Medium).jpg

20150604_164200 (Medium).jpg

 

Zrezygnowałem z klikania "Load" bo nie doczytałem się takie przebiegu aktualizacji, stąd moje pytanie. Czy klikać load ? Obraz płyty zajmuje ok 8MB, więc pół godzinny proces... Doradźcie co dalej.

20150604_163336[1].jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Load i załaduje mi niby soft z 2007... następnie płytka ze spolszczeniem i na końcu unlock. Czy po kliknięciu Load będzie pasek postępu ? Czy będzie widać, że program działa i nie zawiesił się ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu nie od razu plytka ze spolszczeniem? nastepnie unlock i po sprawie

 

bedzie dzialac ze firmware sie instaluje - bedziesz widzial pasek postepu

 

pamietaj!!!

 

do momentu jak nie zobaczysz ekranu z wersja firmware na navi to nie tykaj nawet jednostki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie od razu płytka ze spolszczeniem.... Czyli rozumiem, że jest to firmware v30 spolszczony ?

 

Myślałem, że to tylko spolszczenie czyli tekst, ewentualnie dźwięki jakieś.

 

Rozumiem, że po ukończeniu 100% paska postępu od razu powinien ukazać się ekran z wyświetloną wersją oprogramowania. Wtedy mogę włożyć unlock'a...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że jest to firmware v30 spolszczony ? to zalezy jaki masz

 

Po poprawny zainstalowaniu softu zobaczysz ekran z informacja o sofice w Twojej navi

po instalacji softu instalujesz unlocka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam te 3 płytki:

 

Oznaczenia obrazów płyt:

- Unlock DVD MFD2 - ominięcie zabezpieczenia map

- VW_MFD2_DVD_PL - Spolszczenie passat na sofcie v30

- VWMFD2DVDEU0030 - oryginalne oprogramowanie v 30 VW

 

Mapy Europy MFD2 DVD v11 2014 :

1. Oryginalna - mapa Europy lektor oryginalny - nagrywać na płycie DVD DL

2. Mapa Europy - lektor polski - mapę nagrywać na płycie DVD DL

3. Oprogramowanie wewnętrzne nawigacji v30 , spolszczenie (przeróbka softu v30), unlock

 

Teraz tak doczytałem co ściągnąłem.. wychodzi na to, że od razu spolszczenie (przeróbka softu v30)

Edytowane przez cezarylee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to w 1 kolejnosci instalujesz - spolszczenie passat na sofcie v30

nastepnie unlock (moze nie byc koneiczny) - sprawdz czy po instalacji softu mapy rusza od razy, gdyby byl problem wtedy zainstaluj unlocka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to idę :) zobaczymy co wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności