Skocz do zawartości
Gość Mario777

[B6] Hamulec ręczny - Błąd

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam pytanie czy podczas jazdy mozna wcusnac hamulec postojowy czy on jest tak zaprogramowany ze tylko na postoju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki pisali że przytrzymanie w czasie jazdy powoduje tzw hamulec awaryjny, ale sam osobiście nie próbowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chłopaki pisali że przytrzymanie w czasie jazdy powoduje tzw hamulec awaryjny, ale sam osobiście nie próbowałem

 

ja probowalem - auto staje deba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno po przekroczeniu 20km/h hamulec jest nieaktywny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pow.~7-10 km/h hamuje wszystkimi kołami - z ABS - hamulec awaryjny. poniżej ~7 km/h zaciąga silniczkami tył. sprawdzone. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

potwierdzam, hamuje na cztery kola I lepiej byc na to przygotowanym, bo inaczej mozna szybe wybic glowa nawet w pasach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawione :) Silnik działał ale mechanizm trochę się zablokował pękła obudowa i brut dostał do wnętrza . Koszty to tylko 15 zł

Edytowane przez Kamil-Driver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sztil4 zrób nastawy hamulca vcd powino być ciszej:chytrus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam takie pytanie, ponieważ na przeglądzie, podczas sprawdzania siły hamowania zaświeciła się i mrugała kontrolka hamulca, w instrukcji obsługi przeczytałem, że jest to usterka hamulca postojowego, jednakże problem zniknął po ponownym uruchomieniu silnika. Mam powód do zmartwień? Auto z 2010 roku jeżeli to ma jakieś znaczenie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie pozwalam diagnoscie sprawdzac na rozpedzonych rolkach hamulca zawsze na nieruchomych wtedy zaciagam i on wlancza aparature ....inaczej cos tam moze poleciec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej emonkey znajomy miał to samo... padł przycisk od recznego :) koszt 100 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie koledzy, ja byłem w aucie i hamulcem nożnym hamowałem (sprawdzana była siła hamowania tylnych kół) i pojawiła się wspomniana migocząca kontrolka hamulca postojowego, co mnie zdziwiło, bo hamulca ręcznego z uwagi na to, że jest on elektrycznie sterowany nie był sprawdzany - chyba, że diagnosta nie był rozeznany w temacie i nie wiedział jak go przetestować, jeżeli jest jakaś procedura to proszę o jej przytoczenie bo także nie wiem :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez emonkey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że przy wjeździe na ścieżkę diagnostyczną tylną osią i po uruchomieniu rolek włącza się test hamulca ręcznego, zaświeca się kontrolka. Należy wtedy pięć razy nacisnąć przycisk ręcznego aż do jego całkowitego zablokowani. Po tej procedurze hamulec wraca do normalnego działa. Też tak miałem a ostatnim przeglądzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, miałem taką samą sytuacje, gong, kontrolka - wymiana przycisku pomogła na kilka tygodni.

Okazało się że obudowa prawego silniczka pękła. Po rozebraniu wyczyszczeniu, sklejeniu wszystko śmiga, nastała błoga cisza.

Dziękuje za porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A głośno działają te silniczki? Bo nie wiem, czy u mnie jest coś nie tak. Ale w kabinie je słychać dość wyraźnie.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez emonkey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A głośno działają te silniczki? Bo u mnie je słychać dość wyraźnie, także nie wiem czy z moimi jest coś nie tak.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas wciskania guzika, przy wyłączonym silniku i zamkniętych drzwiach silniczki są wyraźnie słyszalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuje, to z moimi jest jak na razie ok :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety i ja muszę zawitać w tym temacie. W poniedziałek przed garażem zaciągnąłem ręczny i już nie chciał odpuścić. Męczyłem przycisk, wszystkie sposoby i nic.

Przyszedł czas na VAG CAN - co powiedział:

 

2433(0x0981):EC Prawy silnik nastawczy, zasilanie napieciowe Blad elektryczny w obwodzie zasilania

Lamp ON

 

Zamieniłem miejscami silniczki - prawy -> lewy lewy -> prawy. Nic nie chciało działać. Po powrocie do pierwotnej konfiguracji nic nie działa, żaden na luzie nie kreci ;( Zalałem oba WD40. Podłączyłem oba na luzie kręcą bez problemu :)

 

Lewy powrócił na miejsce - działa

W prawym przy przykręcaniu oberwał się uchwyt od śruby. Uchwyt przyklejony na klej po plastiku PPS. Dziś wieczorem przykręcamy i testujemy. Na luzie lewy kreci ale błędu nie mogę wykasować.

 

Relacji cd nastąpi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lewy powrócił na miejsce - działa

W prawym przy przykręcaniu oberwał się uchwyt od śruby. Uchwyt przyklejony na klej po plastiku PPS. Dziś wieczorem przykręcamy i testujemy. Na luzie lewy kreci ale błędu nie mogę wykasować.

jak masz autohold to nacisnij go ze 2 razy, u mnie tez po regeneracji nei dalo sie bleu wykasowac, dopiero to pomoglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności