Skocz do zawartości
Himen

Bagażnik się nie otwiera

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie dosyc pilna sprawa, jest szansa dokupic taki plastik jak zaznaczylem czy caly silownik musze brac ?

q4wldpm45q6q_t.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

caly silownik

zreszta silownik to okolo 30 zl kosztuje wiec cena niewielka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
polaczenia elektryczne

wiazka miedzy klapa a dachem (najczesciej)

 

Niestety nie jest to takie proste.

Sprawdzałem te przejścia - bez zastrzeżeń...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie jest to takie proste.

Sprawdzałem te przejścia - bez zastrzeżeń...

 

to szukac musisz 3 przekazniki ktore tym steruja

niewiem gdzue one sa orginalnie bo ja przekladalem klape i sam je podlanczalem sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z otwieraniem bagażnika, otóż klamka na klapie mozna otworzyć tylko czasami, w czasie jazdy na wybojach komunikat ze bagażnik otwarty, przyciskiem na drzwiach nie otwiera,tylko kluczyk otwiera bagażnik, dziś czysciłem wszystkie styki i 2 razy otworzyłem klamka potem znów to samo, gdy zamkne rygiel na otwartej klapie to moge otworzyc poprzez wyjecie i włożenie wtyczki z lewej strony klapy potem aby znów otworzyć znów musze wypiac ta wtyczke i wpiąc i siłownik otwiera. Prosze o sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabrudzona klamka

wykrec ja

dobrze wyczysc i nasmaroj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie dosyc pilna sprawa, jest szansa dokupic taki plastik jak zaznaczylem czy caly silownik musze brac ?

q4wldpm45q6q_t.jpg

 

Mam jak chcesz. Z BSK do BI masz blisko;p

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

to szukac musisz 3 przekazniki ktore tym steruja

niewiem gdzue one sa orginalnie bo ja przekladalem klape i sam je podlanczalem sobie

 

Sorry, ale wiesz co piszesz? Po pierwsze, rygle są inne, w przedlifcie i polifcie różnią się mikrostykiem. Po drugie, w oryginale nie ma żadnych 3 przekaźników, a klapą steruje moduł. Po co wprowadzać ludzi w błąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zabrudzona klamka

wykrec ja

dobrze wyczysc i nasmaroj

a jak ja wyjac aby nic nie połamać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jak chcesz. Z BSK do BI masz blisko;p

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

 

Sorry, ale wiesz co piszesz? Po pierwsze, rygle są inne, w przedlifcie i polifcie różnią się mikrostykiem. Po drugie, w oryginale nie ma żadnych 3 przekaźników, a klapą steruje moduł. Po co wprowadzać ludzi w błąd?

 

 

to tez pisalem ze nie wiem jak orginalnie jest

 

co do rygli to sie nie zgodze

sam przekladalem dolny zamek (rygiel) z b5 do klapy b5fl

wszystko pasuje i zamyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tymczasowe rozwiazanie otwieranie bagażnika poprzez włączenie i wyłaczenie świateł pozycyjnych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

otóż wczoraj bez większego powodu nie otworzyłem swojej klapy bagażnika. Wygląda to tak jak na poniższym filmie, zamek się otwiera jednak gdy chwytam za klamkę ona po prostu nie załapuje... za 100 razem w końcu mi się udało otworzyć bagażnik jednak od razu po zamknięciu znowu go nie mogę otworzyć... Jak to teraz rozebrać by dostać się do bagażnika ? może WD 40 pomoże? czy jakiś inny sposób sugerujecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

otóż wczoraj bez większego powodu nie otworzyłem swojej klapy bagażnika. Wygląda to tak jak na poniższym filmie, zamek się otwiera jednak gdy chwytam za klamkę ona po prostu nie załapuje... za 100 razem w końcu mi się udało otworzyć bagażnik jednak od razu po zamknięciu znowu go nie mogę otworzyć... Jak to teraz rozebrać by dostać się do bagażnika ? może WD 40 pomoże? czy jakiś inny sposób sugerujecie ?

 

 

Na 99% walnął mikrostyk w zamku - czeka się wymiana zamka.

 

Co do otworzenia klapy, to jedynie od środka jeżeli masz rozkładane fotele (ja mam kombi).

Ewentualnie możesz próbować dociskać klapę i próbować otworzyć z pilota - za którymś razem może się udać (znam ten ból).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na 99% walnął mikrostyk w zamku - czeka się wymiana zamka.

 

To nie FL - tam nie ma mikrostyku do otwierania klapy.

 

Kolego Aqm prawdopodobnie pękła dźwignia od rączki, którą pociągasz przy otwieraniu klapy. Nic tylko rozebrać tapicerkę i otworzyć od wnętrza klapę a potem przyjrzeć się, gdzie leży problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze tylko, że tydzień temu miałem ten sam problem, jednak za 10-tym razem udało mi się otworzyć bagażnik i już normalnie działał przez ten czas. Aktualnie w ogóle nie załapuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem częściowo tapcerke i dostałem się do zamka, otworzyłem klapę jednak nie widać żeby cokolwiek było uszkodzone. Jak widać zamek chodzi raczej bez problemu, spsikałem jeszcze środkiem ala WD40. Jednak czasami "klamka" i tak nie załapuje, a jak załapuje to przy samym końcu. Nie mam pojęcia co jest grane i co jest zużyte...

 

[video=youtube;mUxzdO-4-MQ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbierz całą tapicerkę klapy, zrób nagranie lub fotki i pokaż wtedy każdy element.

Zatrzaśnij sobie śrubokrętem zamek i zobacz czy wtedy go otworzysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zeby nie zakładać nowych tematów. Mam problem z bagażnikiem kombi. Co jakiś czas przy otwieraniu zamka pilotem, drzwi się odblokowują, a klapa bagażnika nie. Dopiero po ponownym naciśnięciu przycisku otwierania można otworzyć klapę.

Czy miał ktoś podobny przypadek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w chwili gdy bagażnik pozostaje zamknięty to reszta drzwi (nie licząc kierowcy) jest otwarta czy zamknięta?

W passacie można aktywować otwieranie JEDYNIE drzwi kierowcy pojedynczym naciśnięciem przycisku otwarcia, po drugim wciśnięciu otwiera się reszta drzwi + bagażnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w chwili gdy bagażnik pozostaje zamknięty to reszta drzwi (nie licząc kierowcy) jest otwarta czy zamknięta?

W passacie można aktywować otwieranie JEDYNIE drzwi kierowcy pojedynczym naciśnięciem przycisku otwarcia, po drugim wciśnięciu otwiera się reszta drzwi + bagażnik.

Wszystkie 4 drzwi się otwierają. Nie mam tej opcji włączonej z drzwiami kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozebrałem częściowo tapcerke i dostałem się do zamka, otworzyłem klapę jednak nie widać żeby cokolwiek było uszkodzone. Jak widać zamek chodzi raczej bez problemu, spsikałem jeszcze środkiem ala WD40. Jednak czasami "klamka" i tak nie załapuje, a jak załapuje to przy samym końcu. Nie mam pojęcia co jest grane i co jest zużyte...

 

[video=youtube;mUxzdO-4-MQ]

 

Cóż piszę ponieważ rozwiązałem problem i jak się okazało było to banalnie proste :))

 

AXPqEqN.jpg Wystarczyło dokręcić ten drucik który jest na zdjęciu, nie wiedziałem, że jest regulowany i po prostu się odkręcił? poluzował? teraz bagażnik otwiera się za dotknięciem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności