Skocz do zawartości
Himen

Bagażnik się nie otwiera

Rekomendowane odpowiedzi

no dobra ale jaka przyczyna ze nie dziala? linka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepnę się pod temat i może pomogę w rozwiązaniu niektórych problemów. Otóż jestem świeżo po naprawie klamki w tylnej klapie Passat B5FL. U mnie problem polegał na tym, że po otwarciu klamką bagażnika ta nie wracała do swojej poprzedniej pozycji, więc mikrostyk cały czas był włączony (doszedłem do bardzo prostego wniosku, że daje on tylko impuls do ruszenia siłownika, bo z zamykaniem nie było problemu-być może to oczywiste dla każdego średnioogarniętego, domorosłego dłubacza :P). Mogłem otworzyć klapę przyciskiem w drzwiach, ale niestety tylko do pozycji półotwartej (chyba wina tkwi w zbyt słabych siłownikach podtrzymujących klapę po otwarciu). Kluczykiem się nie da bo zamek nie chce się ruszyć. Wymontowałem więc klamkę i rozebrałem. Faktycznie był opór niepozwalający się jej cofnąć do położenia neutralnego. Po przeciwnej stronie "zawiasów" klamka ma dziurkę w której na sprężynce znajduje się mała kuleczka, która prawdopodobnie nadaje pewien opór i zabezpiecza przed samoczynnym otwarciem klapy, kiedy jedziemy po dużych nierównościach (dedukcja). Oczywiście kuleczka i sprężynka postanowiły zwiedzać świat, więc na wszelki wypadek podkleiłem pod klamkę dwie warstwy taśmy dwustronnej (piankowej). Klamka teraz ładnie chodzi, odbija pod własnym ciężarem, a taśma zabezpiecza przed niepożądanym połączeniem styków. Prawdopodobnie zabieg będzie wymagał za jakiś czas powtórzenia, kiedy taśma się wygniecie, ale myślę, że warto spróbować w ten sposób zaoszczędzić klilka dyszek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie poskutkowalo wymycie na myjce pod cisnieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wiecie moze jak wymonotwac kalmke jesli klapa jest zatrzasnieta i nie da sie wymontowac tylnej pokrywy bagaznika ? Mam taki problem ze klapa kompletnie jest zablokowana i w zaden sposob nie mozna jej otworzyc, dlatego tez nie mam jak zdjac z zaczepow tylnej pokrywy bagaznika zeby dostac sie do zamka... A moz mozna od przodu, jako pod tablica rejestracyjna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inaczej nie odkrecisz klamki (zreszta trudno to sie odkreca bo ciezki dostep) jak nie zdejmiesz tapicerki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie chcę zakładać nowego tematu wiec spróbuję tutaj lecz problem dotyczy sedana. Wiec tak klapa otwiera się z kluczyka jaki i z przycisku w drzwiach lecz żadnej reakcji przy próbie otwarcia jej z klamki w klapie. Jakieś pomysły od czego zacząć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy poradźcie. Mam ten sam problem co kolega adpf. Dzisiaj pod sklepem jeszcze zapakowałem zakupy do bagażnika, a pod domem już się nie otworzył przy pomocy klamki. Dziwne jest to że wcześniej mi nie działało otwieranie klapy z przycisku przy drzwiach kierowcy, a teraz działa i otwiera klapę. Klamka w tym samym czasie się zrypała. Macie pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomoże który w mojej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zamknąłeś przypadkiem klapy z kluczyka (zamkiem mechanicznie) ? pokręć zamkiem i sprawdź, bo miałem podobną sytuację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Z zamka się otwiera kluczykiem. Z przycisku na drzwiach też się otwiera ale trzeba zapier...lać szybko żeby zdążyć za klamkę łapnąć bo po chwili się blokuje. Dziwna sytuacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczysc klamke w klapie (czesto sie zaciera od soli ) a tak ze nasmaruj linke zamka

poparez tez czy silownik pracuje

ja mialem juz 2 razy przypadek w mojej klapie (mam po liftingu) ze zatarla sie klamkai dawala stycznikiem caly czasprad do silownika

po pewnym czascie sie spalil

w kalapach FL kluczykiem ciagniesz linke takim polksiezycem (bedziesz widzial jak zdejmniesz tapierke)

u ciebie jest problem z elektryka wiec porob to co napisalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć też uszkodzony spryskiwacz tylnej szyby i chcąc zrobić psik psik mimo że leci albo nie leci woda na szybe to może być nieszczelność i kapać właśnie na zamek-tak jak u mnie :D i może albo nie musi robić się zwarcie, bądź inne nieprzyjemne rzeczy przez które nie działa otwieranie klapy. Warto sprawdzić jak masz już rozebrany plastik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , czy rygiel/zamek tylnej klapy kombi z b5fl jest taki sam jak w b5 z 99r?? bo mam u siebie do wymiany

Edytowane przez derbi013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rygiel ten sam jest

 

roznia sie jedynie sposobem otwierania

w b5 jest ciagniety ciegnem mechanicznie a w b5fl linka poprzez silownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest mozliwosc przełozenia cięgna? u mnie zgnił jeden pin co odpowiada od tylnej lampki. i szukam innego zamka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciegno jest zachaczone na takie plastikowe zawleczki

bez problemu idzie to sciagnac i zalozyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki wielkie , jutro jade po ten zamek od FLa :) wkoncu będę miał światło w bagażniku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego wątku więc pytam tutaj, może ktoś się z tym spotkał:

 

Padł mi zamek w klapie - typowo brak oświetlenia bagażnika + brak sygnału otwarcia na desce. Dodatkowo zaczął mi się sam otwierać bagażnik w najmniej spodziewanym momencie np. przy gaszeniu silnika, po zamknięciu centralnego zamka itp. Ostatecznie zamek wymieniony - jest OK.

 

Pozostał inny problem: w czasie jazdy z bagażnika słychać "cykanie" tak, jakby siłownik zamka dostawał sygnał do otwarcia zamka. VAG nie pokazuje żadnych błędów.

Czy ktoś ma pomysł, gdzie szukać tego "świerszcza"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polaczenia elektryczne

wiazka miedzy klapa a dachem (najczesciej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności