Skocz do zawartości
Himen

Bagażnik się nie otwiera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na tym forum, ale szukałem już takiego tematu jak mój i niestety nie znalazłem także chyba mogę spokojnie zapytać o moje problemy.

 

Mam problem z bagażnikiem. Gdy otwieram go za pomocą przełącznika w drzwiach to słyszę że coś tam przy zamku się kręci, zamek chyba zostaje zwolniony, ale bagażnik nie odbija i pozostaje w tak zwanej pozycji półotwartej czyli ani otwarty ni zamknięty (przymknięty) :P Może ktoś z kolegów miał taki problem i wiedziałby jak pomóc.

 

Moja żona szału z tym dostaje bo z kluczyka też nie może go otworzyć (szczerze mówiąc ja też mam z tym problemy). Co tu trzeba w tym przypadku?

 

zaznaczę, że chodzi o model kombi

Edytowane przez Himen
dodanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja miałem tak że tylko z kluczyka się klapa otwierała i sie okazało że silniczek był spalony i za 100zł mi to zrobili ale jak mówisz że słychać że siłownik chodzi to bedzie część mechaniczna uszkodzona. spróbuj sam rozebrać i popatrzyć.. ja próbowałem ale nie dałem sobie rady tylniego plastika ściągnąć bo nie chciał wyjść skubany a nie chciałem połamać :P ale jak chcesz to probuj dwie śrubki są na łączeniu plastika ze słupkami a drugie dwie w tych wnękach których chwytasz jak zamykasz pod zaślepkami a potem trzeba wysunąć z zatrzasków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem masz zerwaną linkę. (ok40 zł w ASO)

Aby być pewnym musisz zdjąć tapicerkę z tylnej klapy. Wyjmujesz trójkąt i tam masz 2 wkręty torks bodajże 20 i jeszcze 2 takie same wkręty w uchwytach do zamykania klapy. po wykręceniu wszystkich wkrętów zrywasz tapicerkę która jeszcze się trzyma na 11 metalowych zatrzaskach. Sięgasz do zamka i otwierasz go ręcznie. po otwarciu będziesz wiedział co go boli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zamek chyba zostaje zwolniony, ale bagażnik nie odbija i pozostaje w tak zwanej pozycji półotwartej czyli ani otwarty ni zamknięty (przymknięty) :-P Może ktoś z kolegów miał taki problem i wiedziałby jak pomóc.
Tak ja miałem taki problem. Z pozycji półotwartej pomaga kluczyk.

Jak zwykle nie ma tego tematu hehe. Kolego należy dobrze szukać. Proszę bardzo tu jest opis wraz ze zdjęciami jak należy rozebrać klapę i naprawić zamek. klik

Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość barthas

Witam.Ja rowniez mam problem z zamkiem w bagazniku.. otwierajac bagaznik z pilota, wszystko bylo okej, po czasie otwierajac go z pilota, otwieral sie juz tylko co jakis czas, a teraz nie idzie go w ogole otworzyc z pilota.. jedynie przyciskiem wewnatrz auta lub wkladajac i przekrecajac kluczyc.. a na dodatek, co najmniej co drugi raz zamek otwiera sie, ale zostaje wlasnie w tej tak zwanej pozycji pol otwartej... w czym tutaj moze byc problem?Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość micek28

witam ja mam podobny problem.

Podczas otwierania samochodu pilotem nie otwiera sie klapa bagaznika, (wcześniej nie otwierał sie tylko czsami) próbowałem przez przycisk w drzwiach od kierowcy i słychać silniczek ale otwiera sie tylko w połowie (pół otwarty). Jedyne co mi pozostało to otwarcie przez przekręcenie kluczykiem w lewo. nie wiem czy to własnie nie zawilgocone styki w mechanizmie klapy. Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mialem i wina byla w zasniedzialych stykach wlasnie... A jak jedna osoba trzymala przycisk w drzwiach caly czas a druga poszla otworzyc bagaznik to wtedy nie bylo problemu z otworzeniem go :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to u mnie tez nie moge otworzyc bagaznika, kluczem moge bez problemu , pilotem 8 na 10 razy sie otwiera , a manualnie tz przyciskajac przycisk otwierania nic nie dziala - co to moze byc? czy to zepsul sie przycisk w klapie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moga byc zasniedziale styki... Mialem problem rok temu z otwieraniem bagaznika... Z kluczyka jak otwieralem dzialalo, z pilota w kluczyku niby otwieralo bo kierunki migaly ale przycisk w klapie nie reagowal, jak za pierwszym razem nie zamknalem bagaznika to musialem chwile oczekac po otwarciu zeby zamknac bo nie slychac bylo jak cos wolno odbija i nie dalo rady zamknac szybko. Podczas jazdy piszczalo mi ze otwarty bagaznik, czasem na odcinku 50 metrow piszczalo mi 10 razy ze niby ostwary a byl zamkniety... Czyli: w klapie nie zawsze dzialal przycisk otwierania, pokazywalo ze otwarty jest, i lampka w bagazniku nie swieci po otwarciu... Rozebralem tapicerkie, osuszylem, przeczyscilem i juz ponad rok wszystko jest ok :) A tez myslalem ze przycisk w klapie do wymiany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Pasku B5 kombi - podobnie. Nie mam pojęcia od czego zacząć. Problem z otwieraniem. Zamykanie zawsze OK.

 

Obojętnie czy otwieram go z kluczyka czy z przycisku idę otwierać klapę za pomocą klamki nad tablicą rejestracyjną i czasem otwiera się klapa za pierwszym razem, a czasem za np. piątym (trzeba trochę poprzyciskać klamkę w tylnej klapie i załapuje za którymś razem). Dodatkowo dzisiaj zauważyłem, że nie zawsze zapala się światło w podsufitce bagażnika po otwarciu klapy.

 

Pomóżcie koledzy - od czego tu zacząć najlepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie w Pasku B5 kombi - podobnie. Nie mam pojęcia od czego zacząć. Problem z otwieraniem. Zamykanie zawsze OK.

 

Obojętnie czy otwieram go z kluczyka czy z przycisku idę otwierać klapę za pomocą klamki nad tablicą rejestracyjną i czasem otwiera się klapa za pierwszym razem, a czasem za np. piątym (trzeba trochę poprzyciskać klamkę w tylnej klapie i załapuje za którymś razem). Dodatkowo dzisiaj zauważyłem, że nie zawsze zapala się światło w podsufitce bagażnika po otwarciu klapy.

 

Pomóżcie koledzy - od czego tu zacząć najlepiej?

siłownik zamka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znaczy się - do wymiany? czy da się to jakoś reanimować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obojętnie czy otwieram go z kluczyka czy z przycisku idę otwierać klapę za pomocą klamki nad tablicą rejestracyjną i czasem otwiera się klapa za pierwszym razem, a czasem za np. piątym (trzeba trochę poprzyciskać klamkę w tylnej klapie i załapuje za którymś razem). Dodatkowo dzisiaj zauważyłem, że nie zawsze zapala się światło w podsufitce bagażnika po otwarciu klapy.

 

Najpierw zdejmij tapicerke i zobacz czy styki i kabelki nie sa zasniedziale, u mnie wystarczylo czyszcenie stykow tak jak wyzej pisalem... Bo tez zabieralem sie zasilownik ale tam wszystko bylo ok, jedynie troche sprezyne naciagnalem... Ale wszystkie problemy ktore wymienilem w poscie #9 byly przez zasniedziale styki... Nie mowie ze u kazdego to bedzie zabrudzony styk bo i silownik moze byc do bani ale lepiej sprawdzic niz odrazu placic...

Edytowane przez Torreto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Tak myślę, że najpierw zacznę od rozbiórki i styków. Dziwne jest to, że raz się otwiera normalnie, a raz trzeba kilka razy ponaciskać klamkę żeby otworzyć klapę. Wydaje mi się, że siłownik padł by raz i koniec. A tu jednak załapuje za którymś razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość czak66

W moim kombi też zacinała się klapa pomimo działania siłownika po zdemontowaniu tapicerki widać ze mechanizm działa.Doszedłem do wniosku że trzeba cofnąć klamkę do końca i otworzyć zamek z pilota.Jak na razie działa aby do cieplejszych dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem - jak otwieram klapę bagażnika pilotem lub kluczem słychać działanie siłownika, natomiast po przyciśnięciu klamki nie chce się otworzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowaliście po otwarciu auta otworzyć go jeszcze raz ? U mnie tak jest, że za pierwszym razem pilot nie otwiera bagażnika, ale za drugim razem już otwiera. Coś się musi mechanicznie blokować, poczekam na ocieplenie i rozbebesze całość celem nasmarowania i przeczyszczenia. Druga dziwna sprawa jest taka, że podchodze do auta, otwieram je raz, bagażnika nie da sie otworzyć, wsiadaqm, jadę jakąś odległość, wysiadam i bagażnik da się otworzyć ,tak jakby coś go otwierało, ale z opóźnieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przeczść styki przy zamku w kalepie i sprawdź czy kabelek nie odpadł i przeczyść styki przy mikro styku w klamce(gumce)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja za to nie moge wcale otworzyć klapy.klamka niby w gornym polozeniu ale caly czas trzyma. pytanie jak teraz sie dobrac do klapy by ja otworzyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od środka musisz zdemontować plastiki. Jest zabawy z tym, ale idzie to zrobić :) Odkręcasz śrubki te w uchwytach jakimś krótkim śrubokrętem a te z boków na końcach musisz pomęczyć ale też da rady :)Ja jeździłem bez plastików w bagażniku chyba pół roku i tydzień po założeniu klamka wysiadła :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności