Skocz do zawartości
Gość pablo8o

Brak ładowania w b5 1,9 tdi

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam taki problem z moim passatem swieci mi sie kontrolka ladowania na zegarach,wymienilem regulator napiecia i dalej bez zmian, alternator jest firmy valeo kto wie co moze byc przyczyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś potrafi mi powiedzieć jakie przwody dochodza do niebieskiej kostki na alternatorze?

W kostce sa 2 cienkie przewody,

 

vw passat 1.9 tdi 110 1999r prod.

Edytowane przez 1marko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie mam mały problem. Podczas jazdy zauważyłem kontrolkę od akumulatora, czyli brak ładowania, za chwile dodatkowo zapaliła się kontrolka ABS i przestał działać ABS. Co to może być ? Alternator, szczotki w nim ? Może to być wina słabego akumulatora, czy to nie ma nic wspólnego ? W sumie nie ma ładowania, słaby mógłby być. Nigdy wcześniej się nic nie działo. Będę wdzięczny za pomoc i z góry dziękuję ;)

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

U mnie w passku 1,9TDI 115KM 99r dzieją się dziwne rzeczy...

 

Po włączeniu zapłonu pali się kontrolka ładowania.

Po rozruchu gaśnie (lub nie) ale zapala się po chwili i znów gaśnie, potem świeci, potem gaśnie a po przejechaniu paru km znowu świeci, nieraz na kompie wyskoczy napis "alternator workshop" - cały czas podczas tych ekscesów ładowanie jest !

Nieraz przejadę z 50km i dopiero się zapali lub mrugnie, nieraz po przejechaniu 500m już świeci.

Co to może być?

 

Alternator Bosch - był sprawdzony. Zostało wymienione łożysko, pierścienie i regulator Bosch 120A. Sprawdzony gruby przewód '+' jest ok, masa '-' też jest ok

 

Ładowanie bez obciążenia - 14,3V, po włączeniu świateł i innych odbiorników 13,9V

 

Ładowanie cały czas działa tylko ta kontrolka szaleje...

 

Proszę o jakieś porady

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ładowanie cały czas działa tylko ta kontrolka szaleje...

 

Sprawdz ciągłość obwodu wzbudzenia- gdzieś masz niekontakt. Instruments :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdz ciągłość obwodu wzbudzenia- gdzieś masz niekontakt. Instruments

 

Poszukuję w związku z tym schematu elektrycznego zasilania alternatora prądem wzbudzenia. Może ktoś z Was taki posiada. Proszę o wiadomości na priv.

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poszukuję w związku z tym schematu elektrycznego zasilania alternatora prądem wzbudzenia. Może ktoś z Was taki posiada. Proszę o wiadomości na priv.

 

 

To bardzo prosty układ. Sądzę, że bez schematu to machniesz. Sugeruje przemierzyć ciągłość do licznika, jak nie będzie rezultatów to w samym liczniku szukaj pękniętego lutu. Trafiało się, że wymieniałem diodę, ale to najczęściej po awarii stojana.

gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nalewczanboy
Witam, Panowie mam mały problem. Podczas jazdy zauważyłem kontrolkę od akumulatora, czyli brak ładowania, za chwile dodatkowo zapaliła się kontrolka ABS i przestał działać ABS. Co to może być ? Alternator, szczotki w nim ? Może to być wina słabego akumulatora, czy to nie ma nic wspólnego ? W sumie nie ma ładowania, słaby mógłby być. Nigdy wcześniej się nic nie działo. Będę wdzięczny za pomoc i z góry dziękuję ;)

 

Pozdrawiam :)

 

U mnie opisane objawy były identyczne i co się okazało wadliwy był regulator napięcia. Wymieniony i teraz jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam alternator Valeo 120 A mam ładowanie bez obciążenia 13V a jak włączyłem wszystko do oporu i było 12,4 czy to regulator czy coś grubszego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dioda prostownicza przy alternatorze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stanowczo bardzo słabe ładowanie powinno wynosić przy obciążeniu nie mniej niż 14V żeby aku był dobrze doładowywany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.co moze byc przyczyna gasniecia kontrolki po przekreceniu stacyjki?

alternator bosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiazany.winny okazal sie regulator napiecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie proszę o pomoc mam mega problem :( Passat b5 1,9 TDI 115PS 00r program na 150ps xenon i skrzynia basowa jeśli to przez to mogło sie zepsuć :(

Objawy:

Jade sobie dzisiaj i przy przyspieszaniu nagle swiatła mi zgasły podswietlenie licznika zgasło i obrotomierz spadł na zero. Auto zgasiłem i odpaliłem , zapalilem swiatla ale znow po sekundzie wszystko zgasło a dodatkowo na liczniku zrobila mi sie choinka w życiu tylu kontrolek nie widziałem. Pozwoliłem passatowi odpocząć . po 5 min odpalił i już nic sie nie dzialo aż tu zauwarzyłem ze wycieraczki jakoś słabiej chodza potem to już licznik coraz słabiej swiecił, potem xenon zaczoł przygasać a na koncu przy jakim kolwiek poborze pradu np przy wciskaniu stopu zapalało sie coraz wiecej kontrolek az juz braklo pradu . Szwagier mnie scholował ale silnik cały czas pracował normalnie a i kontrolka od ladowania sie nie swiecila :( Prosze o pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prosze o pomoc
Sprawdź:

-przewód masy aku-nadwozie

-przewód plus aku-alternator

-napięcie ładowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznij od prostej czynności - miernik cyfrowy w dłoń i zmierz na alternatorze napięcie , tam gdzie jest jeden gruby kabel nakrętką na 13 klucz przykręcany to tam i na ramę i zobacz czy ładuje wogóle, jak tak to kolejno akumulator (plus i minus miernik)- potem to już tylko kabel w stronę bezpieczników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontolka od ładowania po przekręceniu zapłonu nie zapala się i nie widać w ogole jej wcale , odejrzewam regulator napięcia dodam że stało się to jak mu dałem w pi**e z pod swiateł i wtedy wyskoczył tez napis generator werkstat i zasmierdziało czyms w srodku i obrotek przestał działać przez chwilę i zrobiło się ciemno wszystko pogasło prócz radia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam paska b5fl '03 1,9tdi 101km. Padło ładowanie. Dziś po odebraniu od mechanika (wymiana mostka i regulatora napięcia) zauważyłem, że na luzie przy postoju lekko falują obroty, a wraz z nimi (w tyn samym rytmie) światła i podświetlenie kokpitu. Powinno się z czasem ustatkować czy coś jest nie halo?

 

Dodam jeszcze, że gdy auto jest dłużej nie odpalane np. po nocy przy odpaleniu bateryjka nie znika i wyświetla się błąd generator verkstatt, ale gdy dodam gazu błąd znika. Zauważyłem również, że na luzie przy dodaniu gazu światła mocniej biją tak jak i podświetlenie kokpitu. Auto zaprowadziłem spowrotem do mechanika, stwierdził, że pewnie sprzęgiełko alternatora i mam jeździć aż padnie całkiem. Nie wiem już sam czy kolejna część jest do wymiany czy ktoś poprostu "wyrzeźbił aby odpalało"...

Może by spróbować akumulator naładować na maksa, bo niestety do nowych nie należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam problem z ładowaniem.

nowy akumulator szczotki z regulatorem i sprawdzony alternator a ładowania niema, dodam jeszcze ze gdy włanczam zaplon nie pokazuje kontrolki od ładowania prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy kontrolka swieci czy nie to jesli sprawdzony alternator ladowanie ma byc bo jest samowzbudzeniowy,sprawdz mase czy silnik ma z kabina polaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności